• Arama

Romantik Sonbahar Destinasyonları

Sonbaharın tadını doyasıya çıkartabileceğiniz en romantik beş destinasyonu mercek altına aldık.

West Highland, İskoçya

Sonbaharın renklerini en iyi yansıtan ülkelerden biri de hiç kuşkusuz İskoçya. İskoçya'nın West Highland bölgesi, göller, dağlar ve ırmaklarla kaplı muhteşem bir yer. Yüzlerce şirin köyün bulunduğu bölge, keyfine düşkünler için oldukça ideal.  Eagle Brae, bölgenin en iyi otellerinden. 

Mayorka, İspanya

İspanya'nın en büyük adası olan Mayorka'nın merkezi Palma, sonbahar için en ideal destinasyonlardan. Katedrali, plajları ve marinasıyla büyüleyen Palma, yaz aylarında çok kalabalık olsa da buranın tadı asıl sonbaharda çıkıyor. Üstelik sonbaharda hala denize girme şansına sahipsiniz. Valldemossa Köyü, mağaralar, Port de Soller ve Serra de Tramuntana adada gezilmesi gereken yerlerden. La Reserva Rotana ve Cap Rocat ise adanın en lüks ve şık otelleri arasında.

Rügen Adası, Almanya

Almanya'daki en büyük ada olan ve Baltık Denizi'nde bulunan Rügen, sonbaharın keyfini çıkartmak için ideal bir adres. Almanya'nın en çok güneş alan bölgesi olarak bilinen Rügen, güz aylarında turuncudan sarıya muhteşem bir renk paletine bürünüyor. Bu adaya gelmişken yapmanız gereken yegane şey, tekne turu. Fischbrötchen adlı verilen ve adada oldukça meşhur olan ekmek arası balıkları ise adanın favori lezzetlerinden. Rügen, ata binmeyi sevenler için ekstra güzel. Adada dilerseniz atlarla yolculuk yapma şansına sahipsiniz. Geleneksel Rasender Rolan treniyle de romantik bir tur yapabilirsiniz. Villa Granitz ise adanın en iyi otelleri arasından favorimiz. 

Pont Avene, Fransa

Brittany Bölgesi'nde yer alan ve ressamlar kasabası olarak ünlenen Pont Avene'in en güzel mevsimi sonbahar.  Paul Gauguin'in Yellow Christ adlı eseri için ilham aldığı Tremalo şapeli ve 3.000'den fazla taşa ev sahipliği yapan Carnac, burada mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Kırmızı elma, kestane ve böğürtlen bölgede çok meşhur. Calvados'lu (elma brendisi) krep de adada içinizi ısıtacak lezzetlerden. Manoir Dalmore ise bölgeye yakın en şık otellerden.

Québec, Kanada

Doğu Kanada'da yer alan ve ülkenin en büyük eyaleti olan Québec, ulusal parkları ile sonbaharda muhteşem bir doğa manzarası sunuyor. Bölgede Miguasha, the Grands-Jardins vd Hautes-Gorges-de-la-Rivière-Malbaie adlı üç adet ulusal park bulunuyor. St Lawrence Nehri'nin karşısındaki Chateau Frontenac'ın önünden yürürken buranın Paris'ten bile daha romantik olduğunu hissedebilirsiniz. Fairmont Le Chateau Frontenac Québec'te konaklamak için en iyi adreslerden.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.