• Arama

Romantik Sonbahar Destinasyonları

Sonbaharın tadını doyasıya çıkartabileceğiniz en romantik beş destinasyonu mercek altına aldık.

West Highland, İskoçya

Sonbaharın renklerini en iyi yansıtan ülkelerden biri de hiç kuşkusuz İskoçya. İskoçya'nın West Highland bölgesi, göller, dağlar ve ırmaklarla kaplı muhteşem bir yer. Yüzlerce şirin köyün bulunduğu bölge, özellikle viski sevenler için ideal. Burada viski damıtılıyor ve viski içmek için hepsi birbirinden şahane pek çok bar bulunuyor. Eagle Brae, bölgenin en iyi otellerinden. 

Mayorka, İspanya

İspanya'nın en büyük adası olan Mayorka'nın merkezi Palma, sonbahar için en ideal destinasyonlardan. Katedrali, plajları ve marinasıyla büyüleyen Palma, yaz aylarında çok kalabalık olsa da buranın tadı asıl sonbaharda çıkıyor. Üstelik sonbaharda hala denize girme şansına sahipsiniz. Valldemossa Köyü, mağaralar, Port de Soller ve Serra de Tramuntana adada gezilmesi gereken yerlerden. La Reserva Rotana ve Cap Rocat ise adanın en lüks ve şık otelleri arasında.

Rügen Adası, Almanya

Almanya'daki en büyük ada olan ve Baltık Denizi'nde bulunan Rügen, sonbaharın keyfini çıkartmak için ideal bir adres. Almanya'nın en çok güneş alan bölgesi olarak bilinen Rügen, güz aylarında turuncudan sarıya muhteşem bir renk paletine bürünüyor. Bu adaya gelmişken yapmanız gereken yegane şey, tekne turu. Fischbrötchen adlı verilen ve adada oldukça meşhur olan ekmek arası balıkları ise adanın favori lezzetlerinden. Rügen, ata binmeyi sevenler için ekstra güzel. Adada dilerseniz atlarla yolculuk yapma şansına sahipsiniz. Geleneksel Rasender Rolan treniyle de romantik bir tur yapabilirsiniz. Villa Granitz ise adanın en iyi otelleri arasından favorimiz. 

Pont Avene, Fransa

Brittany Bölgesi'nde yer alan ve ressamlar kasabası olarak ünlenen Pont Avene'in en güzel mevsimi sonbahar.  Paul Gauguin'in Yellow Christ adlı eseri için ilham aldığı Tremalo şapeli ve 3.000'den fazla taşa ev sahipliği yapan Carnac, burada mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Kırmızı elma, kestane ve böğürtlen bölgede çok meşhur. Calvados'lu (elma brendisi) krep de adada içinizi ısıtacak lezzetlerden. Manoir Dalmore ise bölgeye yakın en şık otellerden.

Québec, Kanada

Doğu Kanada'da yer alan ve ülkenin en büyük eyaleti olan Québec, ulusal parkları ile sonbaharda muhteşem bir doğa manzarası sunuyor. Bölgede Miguasha, the Grands-Jardins vd Hautes-Gorges-de-la-Rivière-Malbaie adlı üç adet ulusal park bulunuyor. St Lawrence Nehri'nin karşısındaki Chateau Frontenac'ın önünden yürürken buranın Paris'ten bile daha romantik olduğunu hissedebilirsiniz. Fairmont Le Chateau Frontenac Québec'te konaklamak için en iyi adreslerden.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.