• Arama

Van Cleef & Arpels ve Büyülü Zümrüt Kolye

Çok özel tasarımları, muhteşem elişçiliği ve dünyanın dört bir yanından toplanan nadir bulunan taşlarıyla büyüleyen Van Cleef & Arpels zümrüt kolye tam 11 farklı şekilde takılabilme özelliği ile rüyaları süslüyor. Peri kızlarının hayallerini süsleyen mücevherler yaratan VC & A’ın “Grand Opus” isimli kolyesine peri tozu serpilmiş. Yuvarlak, kare, baget zümrütlerin yanısıra incilerin süslediği kolyenin en göze çarpan taşları ise toplamı 127.88 karat olan ve eski Kolombiya madenlerinden çıkarılmış üzeri işlenmiş üç zümrüt.

 

emeraudes-colliergrandopus-packshot-01-hd-1

 

Zümrüt Düşler

Van Cleef & Arpels’ın en yeni “yüksek mücevher” koleksiyonu Emeraude’nin en göze çarpan parçası olan kolye çok farklı şekillerde kullanılabiliyor. Ayrıca kolye, küpe ve broşun yanısıra  değiştirilebilir uçları ile de dikkat çekiyor.

 

emeraudes-colliergrandopus-dessin-hd-1

 

Üç özel zümrütün üzeri düzgün bir şekilde tekrarlayan kabartma süslerle işlenmiş. Hint Maharacaların kostümlerinde sık görülen motiflerin süslediği bu zümrütler antik taşların kendine has zerafetini taşıyor.

 

emeraudes-colliergrandopus-packshot-08-hd-1

 

Pırlanta fiyonklarla zenginleştirilen tasarımda zümrütler; kolye, broş ve küpe olarak çok farklı kullanılabilme özelliği gösteriyor. İnci püsküllerle zenginleştirilen tasarım günden geceye mücevher anlayışına eşsiz bir örnek sunuyor.

 

 emeraudes-colliergrandopus-packshot-02-hd-1

 

Görkemli bir mücevherin ufak dokunuşlarla günün her saatinde ve çok farklı davetlerde nasıl kullanılabileceğini gözler önüne seren bu ihtişamlı kolye; Van Cleef & Arpels’ın özgün ve mükemmeliyetçi yaklaşımını gözler önüne seriyor.

 

emeraudes-colliergrandopus-packshot-06-hd-1

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.