• Arama

Yves Saint Laurent Efsanesi

Yves Saint Laurent’in 44 yıllık serüveni, yeni sergisi “The Perfection of Style” ile 11 Ekim’de Seattle Sanat Müzesi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Sergide usta tasarımcıya ait 110 parça görünüm görücüye çıkıyor.

 

yves-saint-laurent-1

 

 

Sergi efsanevi fransız tasarımcının 1950’lerin ortasında henüz Christian Dior’da asistanken başlayan uzun kariyerini baz alıyor. Yalnızca kıyafetlere değil, kendine has couture tarzıyla kısa zamanda dünyanın en ünlü tasarımcılarından biri haline gelen sanatçının kariyeri ve özel hayatı arasındaki ilişkiye de ışık tutuyor.

 

yves-saint-laurent-5

 

Tarihi Devinim

1962 yılında Yves Saint Lauren kendi adıyla yaptığı ilk şovu “Paper Doll Couture Hause”’ı lacivert yünden bir ceketle kombinlenmiş beyaz bir pantolonla açtı. Bugün nispeten doğal görünse de bu görünüm tasarımcının 44 yıllık vücut çalışmasının manifestosu oldu.

 

yves-saint-laurent-7

 

Aradan geçen 44 yıldan sonra “The Perfection of Style" sergisi, görsel olarak zengin içeriğiyle Saint Laurent’in yıllar içindeki stil gelişimine ayna tutuyor. Bitmiş giysilerin yanı sıra ilk çiziminden kumaş seçimine Laurent’in sürükleyici çalışma sürecine tanık olma fırsayı sunuyor.

 

yves-saint-laurent-6

yves-saint-laurent-4

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.