• Arama

Yves Saint Laurent Efsanesi

Yves Saint Laurent’in 44 yıllık serüveni, yeni sergisi “The Perfection of Style” ile 11 Ekim’de Seattle Sanat Müzesi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Sergide usta tasarımcıya ait 110 parça görünüm görücüye çıkıyor.

 

yves-saint-laurent-1

 

 

Sergi efsanevi fransız tasarımcının 1950’lerin ortasında henüz Christian Dior’da asistanken başlayan uzun kariyerini baz alıyor. Yalnızca kıyafetlere değil, kendine has couture tarzıyla kısa zamanda dünyanın en ünlü tasarımcılarından biri haline gelen sanatçının kariyeri ve özel hayatı arasındaki ilişkiye de ışık tutuyor.

 

yves-saint-laurent-5

 

Tarihi Devinim

1962 yılında Yves Saint Lauren kendi adıyla yaptığı ilk şovu “Paper Doll Couture Hause”’ı lacivert yünden bir ceketle kombinlenmiş beyaz bir pantolonla açtı. Bugün nispeten doğal görünse de bu görünüm tasarımcının 44 yıllık vücut çalışmasının manifestosu oldu.

 

yves-saint-laurent-7

 

Aradan geçen 44 yıldan sonra “The Perfection of Style" sergisi, görsel olarak zengin içeriğiyle Saint Laurent’in yıllar içindeki stil gelişimine ayna tutuyor. Bitmiş giysilerin yanı sıra ilk çiziminden kumaş seçimine Laurent’in sürükleyici çalışma sürecine tanık olma fırsayı sunuyor.

 

yves-saint-laurent-6

yves-saint-laurent-4

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.