• Arama

Mercedes AMG GT Roadster

 

Mercedes AMG GT Roadster

Geçtiğimiz yaz aylarında detayları ortaya çıkmaya başlayan, Mercedes AMG GT Roadster modelinin üstü açık versiyonu iki farklı motor seçeneği ile Paris Otomobil Fuarı’nda ilk defa görücüye çıktı.    

Her iki modelde de 4.0lt V8 bi-turbo-benzin motor bulunuyor. GT versiyonu 476hp güce sahipken yakın zaman önce tanıtılan GT serisinin en güçlü ve egzotik modelinden teknolojiler barındıran GT C modeli tam 557hp gücünde. Giriş seviyesindeki versiyon GT Roadster 476hp gücü ile 0-100km hızlanmasını 4 saniyede tamamlıyor ve maksimum olarak 298km/saat hıza çıkabiliyor. GT C Roadster ise 0-100km hızlanmasını 3.7 saniyede tamamlayabiliyor ve 316km/saat maksimum hıza çıkabiliyor.

Hayalleri Süsleyen Mercedes AMG GT Roadster 

GT C modelinin teknik verileri üstü açık bir model olmasına rağmen kendinden daha güçlü AMG GT R modelinden sadece 0.1 saniye daha kötü hızlanma değerine ve 2km/saat daha düşük son hız değerine sahip. Her iki modelde de güç arka tekerleklere 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ile aktarılıyor.

GT C Roadster'de ayrıca GT R modelinden alınan 4WS yani arka tekerlekleri de kontrol edebilen direksiyon sistemi, elektronik kilitli diferansiyel ve daha geniş arka aks bulunuyor. Bu 3 özellik sayesinde virajlarda GT C Roadster'in mükemmel yol tutuş özelliklerine sahip olduğu söylenebilir.

Ayrıca her iki modelde de aerodinamik özellikleri yükselten GT R'ın Active Air Management System yani hava ayar sistemi bulunuyor. Aracın önünde bulunan bu sistem sayesinde hava akışı iyileşiyor ve soğutma işlemi daha başarılı bir şekilde gerçekleşiyor.

Her iki modelde kullanılan soft-top tavan tentesi 50km/saat hıza kadar 11 saniye içerisinde katlanarak ortadan kayboluyor. Siyah, kırmızı ve bejden oluşan üç farklı renk seçeneği sunan tavanla birlikte ayrıca takla barları da sunuluyor.  

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.