• Arama

Mücevher Saatlerin Oscar’ları

Saat dünyasının Oscar’ları kabul edilen GPHG (Grand Prix d'Horlogerie de Genève) saat ödüllerinin 16.sı için geri sayım başladı. 10 Kasım’da Cenevre’de gerçekleştirilecek yarışmada dünyanın dört bir yanından saat markaları bir araya gelecek ve 12 farklı kategoriden ödüller sahiplerini bulacak. Bu güne dek 3000’in üzerinde model ve 289 markanın katıldığı dünyanın en prestijli saat yarışmasında finale kalan mücevher saatlerini yakından inceledik.

 

Audemars Piguet - Diamond Fury

Diamond Fury, kusursuz kesim elmaslarla korunaklı mücevherden bir istridye kabuğu gibi; mücevher yüzeyinin alt tarafı da esrarengiz dış yüzüyle aynı özen gösterilerek tasarlanmış. Gizemli karakteri dokununca saat kadranını ortaya çıkaran bir panelle tamamlanıyor. Le Brassus’un tasarımcılarını, mühendislerini ve kuyumcularını bir araya getiren bu eşsiz parça 1500 saatte ve 4,635 kusursuz kesim pırlantayla oluşturulmuş. Fiyatı 529'200CHF.

 

gphg2016_audemars-piguet_diamont-fury_02

 

Bulgari - Serpenti Incantati

Incantati İtalyanca’da büyüleyici demek ve bu olağanüstü saati tanımlayan belki en doğru kelime. Bulgari, Serpenti Inchantati saatiyle ikonik yılan temasının altını çiziyor. Bir yılanın başından gövdesine her kısmı çağdaş bir çizgiyle yeniden yorumlanarak tasarlanmış. 251 parça pırlanta 116 ek değerli taşla birlikte 18 karat beyaz altın üzerine dizilmiş, toplam 8.93 karat. Fiyatı 80'000 CHF.

 

gphg2016_bulgari_serpenti-incantati_02

 

Carl F. Bucherer - Pathos Swan

18 karat pembe altın bir set üzerine parıltılı mücevherler, Carl F. Bucherer’in Pathos koleksiyonunun yeni üyesi bu zarif mücevher saat feminen güzelliğin altını çiziyor. Kuğu, pek çok kültürde saflığın ve güzelliğin simgesi olduğu gibi İsviçre’nin Lucerne şehrinin de sembolü. Pathos Swan’da Wesselton pırlantaları ve mavinin çeşitli tonlarında hoş safirler kombinlenerek su üzerinde incelikle süzülen bir kuğu görüntüsü oluşturulmuş. Saatin kayış ve kadranını tam olarak 922 pırlanta ve safir taşı süslüyor. Fiyatı 156'000 CHF.

 

gphg2016_cfb_pathos_swan_02

 

Chanel - Secret Watch "Signature Grenat"

Chanel mücevher saat üretmeye başlayalı ikinci yılını henüz doldurmuşken hazırladığı yeni kapsül koleksiyonla yaratıcılığını yıldan yıla zenginleştirdiğini kanıtlıyor. 18 karat beyaz altın üzerine elmas kareler ve turuncu safir Chanel’in Couture ruhunu anımsatan bir tasarımla birleşmiş. 52.61 karat kırmızı yakut dört kenarındaki eşsiz parçalar saat kadranını gizliyor, saati şık bir takıya dönüştürüyor. Fiyatı 759'000 CHF.

 

gphg2016_chanel_montre_a_secret_signature_grenat_02

 

Chaumet - Joséphine Aigrette

Josephine Aigrette saatin hem çiğ damlasını hem de tacı andıran şekli Josephine Bonaparte’ın her iki yönünü anımsatacak şekilde tasarlanmış. Armut kesim safir taşından saat bir merkez taşıyla taçlandırılarak mücevhere dönüşmüş. Metalin en saf ve değerlisi kabul edilen platinyum kullanılmış. Bilezik ve kadran 150 saatlik bir çalışmanın ürünü. Fiyatı 247'500 CHF.

 

gphg2016_chaumet_josephine-aigrette_02

 

Chopard - Precious Chopard Watch

Genova merkezli üretimi olan Precious Chopard gecenin büyüleyici ritmini yansıtıyor. Çiçeklenmiş yaprakların zarif görüntüsünü andıran tasarımında armut biçimli ve parlak kesim pırlanta, safir, zümrüt ve yakut kullanılmış.Saat kadranının çevresi baget kesim mücevherlerle çiçek motifinde çevrelenmiş. Fiyatı 349'800 CHF.

 

gphg2016_chopard_precious_chopard_watch_02

 

Fabergé - Fabergé Lady Libertine I

Faberge ve Agenhor’un saatçilerinin geçen sene başlayan işbirliği başarılı bir biçimde devam ediyor. Faberge Lady Labertine, ellerin hareketinde merkez eksende hiçbir kayma olmamasına yol açan AGH 6911 manuel kalibreye sahip saatlerden oluşan yeni koleksiyonlarından bir parça. 18 karat pembe altın, 1.84 karat mükemmel kesim pırlantayla süslenmiş. Kadran üzerindeki taşlar ve ortasındaki kubbe değerli taşların kaynağı Kagem Zümrüt Madeni’nin olduğu Zambian arazisini simgeliyor. Fiyatı 245'000 CHF.

 

gphg2016_faberge_lady_libertine_i_02

 

Graff - Princess Butterfly

Princess Butterfly saatin tasarımında büyüleyici narinlikteki zamansız kelebek siluetinden esinlenilmiş. Kanatların başlarındaki koni biçimli baget kesim taşlar yardımıyla kelebeğin kanatları 17 milimetrelik sedef kadranı gizleyerek saati bir mücevhere dönüştürüyor. Kanatlardaki desenlerde tamamen beyaz, sarı pırlanta ve safir kullanılmış. Fiyatı 180'000 CHF.

 

fully-set-diamond-princess-butterfly-watch

 

Hedera – Vitrail

Vitrail saat İsviçre’deki vitray müzesi Vitramusee Romont işbirliğiyle gerçekleşen bir proje. Pembe altın ve titanyum kadranın etrafına vitray cam sanatının en eski işleme yöntemleri kullanılarak ışığı sayısız renkli titrek ışık huzmesi olarak yansıtan mücevherlerle süslenmiş. Fiyatı 45'000 CHF

 

gphg2016_hedera_vitrail_02

 

Hublot - Big Bang Impact Bang

Dünyayı oluşturduğuna inanılan ‘Büyük Patlama’ esas alınarak tasarlanan Big Bang Impact Bang, kapalı ayarı ve umulmadık kesimde elmaslarıyla ilk bakışta rastgele dizilmiş geometrik mücevherler gibi görünüyor. Saatin kadranında beyaz altın üzerine hepsi birbirinden farklı formda ve büyüklükte 484 parça elmas kullanılmış, toplam 30.55 karat. Her bir modelin arkasında 640 saatlik teknik uzmanlık yatıyor. Fiyatı 650'000 CHF.

 

gphg2016_hublot_big-bang-tourbillon_02

 

Piaget - "Sunny Side of Life" Lapis Lazuli Sautoir

Piaget, Sautoir kolyesiyle, zamanı giyilebilir kılıyor. Gri altından çizgilerle çizilmiş oval şeklinde plakalar Afganistan’dan gelen lapis lazuliden kesilmiş. Saat kadranının etrafı pırlantayla çevrili. Fiyatı 142'000 CHF.

 

g0a41214

 

Sarcar - The Goldfish

Çinlilerden Japonlara, Portekiz’den tüm Avrupa’ya ünü yayılan altın balığından esinlenilerek tasarlanan The Goldfish; Genovalı saatçi Sarcar’ın son başyapıtı. Kadranın yapıldığı mavi altın yeni bir teknikle oluşturulmuş; altın özel bir maddeyle karıştırılarak gölet görüntüsü verilmiş. Saatin üstündeki gül ve yeşil altından 12 yaprak el yapımı. Fiyatı 1'500'000 CHF.

 

gphg2016_sarcar_a13008_the_goldfish_soldat_02

 

Voutilainen – Scintillante

Scintillante saatinin arkasındaki niyet, saat yapımı geleneğine yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefliyor. 423 parça değerli taş, 9.65 karat safir ve 0.55 karat F-G pırlantayla birlikte bu parçayı dekore ediyor. Orta kısmındaki yuvarlağı farklı renklerde ve ebatlarda armut veya oval kesim 131 taş süslüyor. Fiyatı 285'000 CHF. 

 

gphg2016_voutilainen_scintillante_2016_face_prune_low_res_02

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.