• Arama

David Bowie'nin Sanat Koleksiyonu

David Bowie'nin 380 parçadan oluşan sanat koleksiyonu, 10 Kasım'da Londra'daki Sotheby's'de yeni sahiplerini bekliyor. David Bowie'nin sanat koleksiyonu radarımızda.

 

 

Müzik dünyasının ikonik ismi, aktör, dansçı ve prodüktör gibi pek çok sıfatın sahibi olan David Bowie, aynı zamanda iyi bir sanat koleksiyoneriydi.

 

 

Sanatçının 380 parçadan oluşan sanat koleksiyonu, 10 Kasım'da Londra'daki Sotheby's'de yeni sahiplerini bekliyor. Ocak ayında hayatını kaybeden David Bowie'nin 380 eserden oluşan sanat koleksiyonu, Damien Hirst'ten Frank Aurbach'a kadar oldukça geniş bir seçkiyi içeriyor. David Bowie'nin koleksiyonunun satışa çıkma nedeni ise ailesinin saklayacak yerleri olmadığı gerekçesini sunması.

 

 

Bowie’nin aracılar ya da aracı şirketler yerine direkt sanatçılarla iletişime geçerek yıllar içinde topladığı koleksiyonunda yüzden fazla mobilya da yer alıyor. Üç gün sürecek açık artırmaya çıkacak koleksiyonda en büyük ilgiyi, Jean-Michel Basquiat'nın 1984 tarihli tablosu Air Power çekiyor. Bowie, daha çok modern İngiliz sanatına ve 2. Dünya Savaşı sonrası döneme ilgi duyuyordu.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.