• Arama

David Bowie'nin Sanat Koleksiyonu

David Bowie'nin 380 parçadan oluşan sanat koleksiyonu, 10 Kasım'da Londra'daki Sotheby's'de yeni sahiplerini bekliyor. David Bowie'nin sanat koleksiyonu radarımızda.

 

 

Müzik dünyasının ikonik ismi, aktör, dansçı ve prodüktör gibi pek çok sıfatın sahibi olan David Bowie, aynı zamanda iyi bir sanat koleksiyoneriydi.

 

 

Sanatçının 380 parçadan oluşan sanat koleksiyonu, 10 Kasım'da Londra'daki Sotheby's'de yeni sahiplerini bekliyor. Ocak ayında hayatını kaybeden David Bowie'nin 380 eserden oluşan sanat koleksiyonu, Damien Hirst'ten Frank Aurbach'a kadar oldukça geniş bir seçkiyi içeriyor. David Bowie'nin koleksiyonunun satışa çıkma nedeni ise ailesinin saklayacak yerleri olmadığı gerekçesini sunması.

 

 

Bowie’nin aracılar ya da aracı şirketler yerine direkt sanatçılarla iletişime geçerek yıllar içinde topladığı koleksiyonunda yüzden fazla mobilya da yer alıyor. Üç gün sürecek açık artırmaya çıkacak koleksiyonda en büyük ilgiyi, Jean-Michel Basquiat'nın 1984 tarihli tablosu Air Power çekiyor. Bowie, daha çok modern İngiliz sanatına ve 2. Dünya Savaşı sonrası döneme ilgi duyuyordu.

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.