• Arama

Cartier New York Butiği

Cartier New York butiği dört yıllık bir renovasyondan sonra yeniden açıldı. 5. Cadde’ye tüm ihtişamı ile geri dönen Cartier butiğini gezmeye davetlisiniz.

 

 

“Kralların mücevhercisi, mücevhercilerin kralı” Cartier, tarihinin en büyük renovasyon projesini tamamlayarak New York 5. Cadde’deki butiğini yeniden açtı. Cartier’in kültürel mirasının ve ışıltısının bir uzantısı olarak gerçekleştirilen ve dört yılda tamamlanan renovasyonun ana amaçlarından biri de mücevher tutkunlarına daha da özel bir deneyim yaşatmak.

 

 

Cartier’in ihtişamına uygun olarak görkemli bir ev şeklinde, mimar Thierry Despont tarafından gerçekleştirilen dekorasyonda kullanılan hemen her şey burası için özel olarak tasarlanmış. Eskisinin dört katı büyüklüğünde olan butikte; 43 farklı çeşit kumaş ve deri kullanılırken, mekana özel 35 mobilya tasarlanmış. Ayrıca yaklaşık yüzyıl önce Pierre Cartier tarafından özel olarak seçilen aydınlatmaların tasarımına sadık kalınarak üretilen 30 avize, markanın muhteşem mücevherlerini aydınlatmak için butikteki yerlerini almışlar.

 

Cartier ve New York Aşkı

Cartier’nin efsanevi Londra ve Paris butiklerinde olduğu gibi, burada da antikalar kullanılmış. Cartier Heritage ekibi ve dekoratörler tarafından tek tek seçilen 110 antika parça ile butiğe 20. yüzyılın ilk döneminin konforu ve lüks duygusu verilmiş. Öte yandan günümüz dünyasına ait tüm teknolojik imkanların kullanıldığı butiğe giren müşterilerin, cep telefonlarının otomatik olarak yönlendiği özel bir sayfa tasarımı sayesinde tüm tasarımlar hakkında detaylı bilgiye, kat planlarına ve Cartier’in detaylı geçmişine ulaşabilmeleri sağlanmış.

 

 

Mücevher dünyasının en özel noktalarından biri olan 5. Cadde’de yer alan Cartier binası, Jacques Cartier tarafından 1917 yılında iki dizi inci kolye karşılığında satın alınmış. 128 adet mükemmel doğal inciden oluşan kolyenin o dönemki değeri yaklaşık 1.2 milyon dolar civarındaymış.    

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.