• Arama

Cartier New York Butiği

Cartier New York butiği dört yıllık bir renovasyondan sonra yeniden açıldı. 5. Cadde’ye tüm ihtişamı ile geri dönen Cartier butiğini gezmeye davetlisiniz.

 

 

“Kralların mücevhercisi, mücevhercilerin kralı” Cartier, tarihinin en büyük renovasyon projesini tamamlayarak New York 5. Cadde’deki butiğini yeniden açtı. Cartier’in kültürel mirasının ve ışıltısının bir uzantısı olarak gerçekleştirilen ve dört yılda tamamlanan renovasyonun ana amaçlarından biri de mücevher tutkunlarına daha da özel bir deneyim yaşatmak.

 

 

Cartier’in ihtişamına uygun olarak görkemli bir ev şeklinde, mimar Thierry Despont tarafından gerçekleştirilen dekorasyonda kullanılan hemen her şey burası için özel olarak tasarlanmış. Eskisinin dört katı büyüklüğünde olan butikte; 43 farklı çeşit kumaş ve deri kullanılırken, mekana özel 35 mobilya tasarlanmış. Ayrıca yaklaşık yüzyıl önce Pierre Cartier tarafından özel olarak seçilen aydınlatmaların tasarımına sadık kalınarak üretilen 30 avize, markanın muhteşem mücevherlerini aydınlatmak için butikteki yerlerini almışlar.

 

Cartier ve New York Aşkı

Cartier’nin efsanevi Londra ve Paris butiklerinde olduğu gibi, burada da antikalar kullanılmış. Cartier Heritage ekibi ve dekoratörler tarafından tek tek seçilen 110 antika parça ile butiğe 20. yüzyılın ilk döneminin konforu ve lüks duygusu verilmiş. Öte yandan günümüz dünyasına ait tüm teknolojik imkanların kullanıldığı butiğe giren müşterilerin, cep telefonlarının otomatik olarak yönlendiği özel bir sayfa tasarımı sayesinde tüm tasarımlar hakkında detaylı bilgiye, kat planlarına ve Cartier’in detaylı geçmişine ulaşabilmeleri sağlanmış.

 

 

Mücevher dünyasının en özel noktalarından biri olan 5. Cadde’de yer alan Cartier binası, Jacques Cartier tarafından 1917 yılında iki dizi inci kolye karşılığında satın alınmış. 128 adet mükemmel doğal inciden oluşan kolyenin o dönemki değeri yaklaşık 1.2 milyon dolar civarındaymış.    

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.