• Arama

Dior Haute Couture Sonbahar Kış 2020-2021 Koleksiyonu

Paris Couture Moda Haftası’nda Dior'un Sonbahar-Kış 2020-2021 koleksiyonu dijital bir defile ile tanıtıldı. Her dakikasının büyüleyiciği olduğu defileyi izleyin.

Dior, dijital bir Haute Couture defilesi ne kadar büyüleyici olabilir sorusunun cevabını verdi. Dior'un Sonbahar-Kış 2020-2021 koleksiyonu Paris Couture Moda Haftası’nın ilk gününe damga vurdu. Kreatif Direktör Maria Grazia Chiuri “gizem ve sihirle çok ilgileniyorum çünkü bu aynı zamanda geleceğe ait belirsizlikleri kovmanın bir yolu” diyerek bu kez bambaşka bir ilhamla yola çıktığını anlatıyor. 

2. Dünya Savaşı sırasında Fransa’da sanatçılarla moda tasarımcılarının iş birliğiyle kurulan Théâtre de la Mode’da, oyuncak bebeklerin üzerine her biri birer sanat eseri niteliğindeki kıyafetler dikiliyor ve bebekler bu şekilde bütün dünyayı dolaşıyor. Bu yolla eserlerini gösterebilen sanatçılar, aynı zamanda tüm dünyaya savaş döneminde dahi Haute Couture’ün halen yaşadığı mesajını veriyor. İtalyan yönetmen Matteo Garrone imzalı, “Le Mythe Dior” isimli bir kısa filmle tanıtılan koleksiyon için Dior’un couture terzileri tutkuyla sergiledikleri hünerlerini bir kez daha gözler önüne seriyor. Olağanüstü işçiliğin yön verdiği koleksiyonda artizanal şiirsellikleriyle, heykelsi görünümleriyle ve işlemeleriyle çok özel 37 tasarım yer alıyor.

Maria Grazia Chiuri, koleksiyonu tasarlarken kendisine ilham veren 5 farklı sanatçının işlerine ve hayat yolculuklarına adeta bir saygı duruşunda bulunuyor. Lee Miller, Dora Maar, Dorohea Tanning, Leonora Carrington ve Jacqueline Lamba vizyoner bakış açılarıyla ve cesur yaklaşımlarıyla her daim sanatla yola çıkan Chiuri için birer ilham perisi oluyor. 

Lüksün tüm jestlerin ötesinde bir güzelliği temsil ettiğine, aynı zamanda duygularla ve yaşama sevinciyle şekillendiğine inanan Chiuri için, en belirsiz dönemlerde dahi keşfetme arzusu ve devamlılığın esas olduğunu gösteren bu koleksiyon, Mösyö Dior’un yaratıcı enerjisini yansıtan ruhu bünyesinde taşıdığını kanıtlar nitelikte.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.