• Arama

Çocuklar İçin Etkinlik Rehberi: Yaz 2020

2020'nin yazında İstanbul’da gerçekleştirilecek çocuklar etkinliklerine göz atın ve geç kalmadan biletinizi alın.

Her yaş grubuna ve ilgi alanına yönelik farklı içeriğe sahip bir etkinlik, mutlaka sizin çocuğunuza da hitap edecektir. Yeter ki siz çocukları sanatla, doğayla, bilimle, etkinliklerle buluşturun, onların hayal gücü emin olun sizi bile çok şaşırtacak. Yaz aylarında gerçekleşecek birbirinden keyifli etkinlikleri sizler için derledik.

İstanbul Modern Yaz Okulu

İstanbul Modern, 6 Temmuz – 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında çocuklara yönelik çevrimiçi yaz sanat okulu düzenliyor. 4-7 ve 8-12 yaş grubundaki çocuklar, yaz sanat okuluna Türkiye’nin her yerinden çevrimiçi katılarak, müze uzmanları ile buluşuyor, evlerinde sanat çalışmaları gerçekleştiriyor.

Atölye çalışmaları, müzenin “Sanatçı ve Zamanı” sanal turundan gösterimle ya da müzenin yenilenen koleksiyon sergisinden canlı gösterimle başlıyor. Çocuklar bu gösterimde, sanat yapıtlarını müze uzmanlarıyla birlikte çözümleyerek sanat tarihinden örneklerin ele alındığı kısa bir sunuma katılıyor. Ardından çevrimiçi atölyede çocuklar, müze uzmanının canlı olarak paylaşacağı sanat etkinliğini izlerken kendi sanat çalışmalarını yaratıyor. Sanat çalışmalarında her evde kolaylıkla bulunabilen nesne ve malzemeler kullanılıyor. Atölyelere katılanlara Çevrimiçi Yaz Sanat Okulu Katılım Belgesi veriliyor.

Detaylı bilgi için tıklayın

Çocuk Şefler Mutfakta

EKS Mutfak, mutfağa meraklı çocukların çok ilgisini çekecek güzel bir etkinlik ile karşınızda. 11 Temmuz ve 25 Temmuz saat 15:00’da gerçekleşecek olan “Çocuk Şefler Mutfakta” çocuklar için eğlenceli dakikalar sunmaya hazırlanıyor. Etkinliğin iki seansında da Tavuklu Tortilla Fajita, Çikolatalı Sufle ve Muzlu Smoothie yapılacak. Etkinlik 2 saat sürüp 2’şerli setuplar halinde çalışılacak.

Satın Al

Kemer Country Yaz Okulu

Kemer Country Club’da kulüp kavramıyla tanışan çocuklar, hem eğitici hem eğlenceli aktivite seçeneklerinden dilediklerini seçebiliyor. Yaş gruplarına özel programlardan eğlenceli sosyal aktivitelere, geniş oyun alanlarından doğanın içinde keşif gezilerine, hayat boyu faydalanacakları unutulmaz deneyimler yaşıyor. Çocuklar için yaz okulunda ise golf, binicilik, tenis gibi alternatifler bulunuyor. 

Detaylı program için tıklayın.

Online etkinlik: Pera Müzesi Öğrenme Programları

Pera Müzesi Öğrenme Programları, müzeye konuk olan ünlü sanatçılardan ilhamla 7-12 yaş grubuna yönelik yeni bir etkinlik programı hazırladı. Zoom uygulaması üzerinden yaz boyu gerçekleşecek ücretsiz atölyelerde çocuklar, Fernando Botero, Joan Miró ve Andy Warhol’un eserlerini dijital sergi turu ile keşfe çıktıktan sonra kendi eserlerini üretecekler.

Pera Müzesi, geçtiğimiz yıllarda konuk ettiği ünlü sanatçılar Fernando Botero, Joan Miró ve Andy Warhol’un sergilerinden öne çıkan görüntüleri pandemi sürecinde YouTube kanalında yayınlayarak sanatı ekranlarımıza taşımıştı. Pera Öğrenme ekibi de yeni çocuk atölyelerini, büyük ilgi gören bu sergilerden ilhamla hazırladı. 7-12 yaş grubuna yönelik “Unutulmaz Sanatçılar Serisi” başlıklı etkinlik programı, üç farklı dijital sergi turu ve atölyeden oluşuyor. Pera Öğrenme ekibi rehberliğinde gerçekleşen dijital turlarda, atölyeye ilham olan sanatçı ve eserlerini yakından inceleyen çocuklar, daha sonra evdeki resim malzemeleri ile yaratıcılıklarını ortaya koyacaklar.

Detaylı bilgi için: ogrenme@peramuzesi.org.tr

Çocuklar İçin Kitap Önerisi: Kerberos’un Gizemi

Yazar Defne Ongun Müminoğlu’nun Artemis Çocuk Yayınları tarafından yayınlanan, 8 yaş ve üzeri çocuklara hitap eden Çılgın Sörfçüler serisine “Kerberos’un Gizemi” eklendi. Seride; dostluk, doğa, spor, hayvan sevgisi ve yardımlaşmanın önemi vurgulanıyor. Serinin üçüncü kitabı “Kerberos’un Gizemi”nde ana karakterler, kendilerini gizemli ve macera dolu bir durum içinde buluyorlar. Üstelik çözüme giden yol yine mitolojiden geçiyor. Kitap için özel olarak çekilmiş film ise QR kod ile okurlara arka kapakta hediye olarak sunuluyor.

Satın Al

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.