• Arama

İstanbul Etkinlik Rehberi: Temmuz 2020

Temmuz 2020 İstanbul Etkinlik Takviminiz hazır! İstanbul’da gerçekleştirilecek konserler, kültür-sanat etkinliklerini ve dijital platformlarda gerçekleşen online etkinlikleri keşfedin!

Herkes kendini yeni  gerçekliğe adapte etmeye çalışırken, İstanbul da dönemin ruhunu yansıtan yepyeni etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Sosyal mesafenin gözetildiği fitness etkinliklerinden arabalı sinemalara pek çok farklı etkinlik ile İstanbul  yavaş yavaş tekrar hareketleniyor! Bunun yanı sıra, geçtiğimiz dönemde hem bedenimize hem de ruhumuza iyi gelen dijital etkinlikler de devam ediyor! Sizler de Temmuz ayında “Ne yapsak?” diye düşünüyorsanız İstanbul’da gerçekleştirilecek etkinlikleri ve dijital platformlarda gerçekleşen online etkinlikleri keşfedin!

Yalı’da Yoga 

Çarşamba sabahını eşi benzeri olmayan bir deneyime ayırmaya ne dersiniz? İstanbul Boğazı’nın en güzel ve meşhur yapılarından Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenecek olan yoga dersleri, her seviyeden katılımcıyı davet ediyor! Yalının tarihi dokusu ve Boğaz’ın mavisinin birbirine geçtiği eşsiz atmosferde, huzur dolu birkaç saat geçirmek ve güne dinç bir başlangıç yapmak isterseniz deneyimli yoga eğitmeni Yasemin Altıntaş’ın Vinyasa Yoga dersleri için yerinizi şimdiden ayırtın. 

Tarih: 1 Temmuz 2020, Çarşamba

Saat: 10:00

Yer: Sait Halim Paşa Yalısı

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Sertab Erener Konseri

Kerki Solfej ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile sosyal mesafeye uygun bir biçimde düzenlenen “Arabalı Konserler”, bu yazın favori eğlencesi olacak! 1400 araç kapasiteli bir alanda gerçekleşen konserler pek çok ünlü ismi ağırlamaya hazırlanıyor. Bu isimlerden bir olan başarılı sanatçı Sertab Erener, 4 yıl aradan sonra çıkardığı yeni albümü “Ben Yaşarım”dan parçaları da ilk kez burada söyleyecek. Sanatçının çok sevilen unutulmaz şarkılarının da yer alacağı geniş bir repertuarla sahne alacağı gecedeki yerinizi şimdiden ayırtın!

Tarih: 4 Temmuz 2020, Cumartesi

Saat: 21:15

Yer: İstanbul Açık Hava Gösteri Merkezi

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Cheesecake Workshop’u

Cheesecake, hiç kuşkusuz son dönemin en popüler tatlılarından biri. Cheesecake’i yemesi çok güzel de; Cheesecake’in yapılışı nasıl, onu öğrenmek ister misiniz? Mutfak Sanatları Akademisi, size bunu öğretmeye hazırlanıyor. Doğru kıvam ve lezzete dair tüm ipuçlarını öğreneceğiniz workshop’un menüsünde ise yaban mersinlisinden bitter çikolatasına tadı damağınızda kalacak cheesecake’ler var!

Tarih: 4 Temmuz 2020, Cumartesi

Saat: 10:00

Yer: Mutfak Sanatları Akademisi

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Macera Parkında Bir Gün 

Doğanın kucağında macera dolu bir gün geçirmeye ne dersiniz? Türkiye'nin en büyük açık alan ve macera parkında; yiksek ip parkurundan tırmanma duvarına, hazine avından go karta pek çok heyecanlı aktivite sizi bekliyor. Her yaş grubuna hitap eden etkiniliklerin yer aldığı oyun parkında şehrin stresinden uzakta eğlenceli bir gün geçireceksiniz.

Tarih: 5 Temmuz 2020, Pazar

Saat: 09:00 (Açılış)

Yer: Forest Kemerburgaz Macera Parkı

Rezervasyon/Bilet: Biletix

“Joker” Gösterimi

Swissotel the Bosphorus’un 1000’den fazla ağaca ev sahipliği yapan korusunda film keyfi yapmaya ne dersiniz? Sultan Korusu’nun muhteşem atmosferinde gösterilecek olan Joker, başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck'in hayatını konu alıyor. Toplum tarafından dışlanan bir adam olan ve gündüzleri palyaço olarak çalışan Arthur’un psikolojisi filmin temelini oluşturuyor. Arthur, sonunda kendisini Gotham Şehri’nde suç ve kaosun içinde bulur ve kendi kimliğinden uzaklaşıp Joker karakterine bürünür.

Tarih: 6 Temmuz 2020, Pazartesi

Saat: 21:00

Yer: Swissotel The Bosphorus

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Lebriz Dedeoğlu ile Mindfulness Meditasyonu

Masmavi gökyüzünün altında hem zihninize hem de ruhunuza çok iyi gelecek birkaç saat geçirmeye ne dersiniz? Mindfulness eğitmeni Lebriz Dedeoğlu, şahane bir güneş batımında anda kalmanın, kendinizle iletişime geçmenin ve her anı doyasıya yaşamanın sırlarını sizler ile paylaşmaya hazırlanıyor. Duygusal farkındalığınızı artırıp daha ne düşünmenize yardımcı olacak Mindfulness Meditasyonuna katılarak kendinize bir iyilik yapın! 

Tarih: 9 Temmuz 2020, Perşembe

Saat: 19:00

Yer: Swissotel The Bosphorus

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Büyük Ev Ablukada Konseri

Kerki Solfej ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile sosyal mesafeye uygun bir biçimde düzenlenen “Arabalı Konserler”, bu yazın favori eğlencesi olacak! 1400 araç kapasiteli bir alanda gerçekleşen konser serisi kapsamında Büyük Ev Ablukada da sahne alıyor. 2008 yılında Afordisman Salihins (Cem Yılmazer) ve Canavar Banavar (Bartu Küçükçağlayan) tarafından kurulan grup, ülkemizde alternatif müzik türünün önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Şarkıları kadar grup elemanlarının saklı isimleri ve grup lideri Bartu Küçükçağlayan’ın başarılı oyunculuğu da grubun ilgi çekmesine neden olan etmenler arasında.

Tarih: 11 Temmuz 2020, Cumartesi

Saat: 21:15

Yer: İstanbul Açık Hava Gösteri Merkezi

Rezervasyon/Bilet: Biletix

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Yaz Konserleri

İstanbul’un tarihi ve kültürel mirasının tüm izlerini taşıyan Fişekhane, çok keyifli etkinliklere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor! Büyükyalı Fişekhane’deki Taş meydanda gerçekleştirilecek konserler,  açık alanda, temiz hava sirkülasyonuna sahip ferah bir ortamda şahane bir müzik ziyafeti fırsatı sunuyor. 17 Temmuz’da İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin “Yaz Konserleri” Serisi kapsamında düzenleyeceği konserde orkestrada; Oleksandr Samoylenko, Ezgi Karasu, Verda Gül, Şafak Erişkin ve Ecesu Sertesen yer alıyor! 18 Temmuz’da ise Evren Ekşi, Barbora Hitay, Bülent Küllekçi, Kenan Dağaşan ve Fügen Yiğitgil’in yer aldığı ‘Şan Konseri’ müzik tutkunları ile buluşuyor! Müzik severlere, benzersiz bir atmosferde unutamayacakları bir deneyim yaşatacak olan bu konserleri kaçırmayın! 

Tarih: 17-18 Temmuz 2020

Saat: 20:30

Yer: Büyük Yalı Fişekhane (Taş Meydan)

Rezervasyon/Bilet: Biletinial

Kenan Doğulu Konseri

25 yıldır sahnede bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji ve müzikal üretimle yol alan Kenan Doğulu’yu yaz konserlerinin klasikleşmiş isimlerinden. 90’lardan bügüne sayısız “hit” bestelemiş ve Türk pop müzik tarihine damgasını vurmuş olan sanatçı, bu yazı da es geçmiyor! Şartlar farklı olsa da, Kerki Solfej ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile sosyal mesafeye uygun bir biçimde düzenlenen “Arabalı Konserler” serisi kapsamında sevenleriyle buluşmaya hazırlanan Kenan Doğulu ile eğlenceli bir akşam geçirmeye hazır olun!

Tarih: 17 Temmuz 2020, Cuma

Saat: 21:15

Yer: İstanbul Açık Hava Gösteri Merkezi

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Kaldırım Serçesi 

Sadece sesiyle değil, hayata, müziğe ve aşka olan tutkusuyla da ölümsüzleşen Edith Piaf’ın hayatı yıllar sonra tekrar sahneye taşındı. Kaldırımda doğmuş, yaşamı boyunca yoksulluk ve hastalıklarla boğuşmuş olsa da  yıllar içinde dünyayı sarsan bir efsaneye dönüşen Piaf’ın hayatı, yıllar önce Başar Sabuncu tarafından sahneye koyulmuş ve sanatçıyı oynayan Gülriz Sururi’yi de zirveye taşıyıp hafızalara bu rolle kazımıştı. Piaf’a olduğu kadar Başar Sabuncu’ya ve Gülriz Suriri’ye karşı da bir saygı duruşu niteliğindeki yeni “Kaldırım Serçesi”nin yönetmenliğini Yiğit Sertdemir yaparken, oyuncu kadrosunda ise Edith Piaf’a hayat veren Tülay Günal başta olmak üzere pek çok usta oyuncu yer alıyor.

Tarih: 20 Temmuz 2020, Pazartesi

Saat: 20:30 

Yer: DasDas Sahne

Rezervasyon/Bilet: Mobilet

Temel Barista Eğitimi 

Şehrin en iyi baristası olmaya ne dersiniz? USLA, “Nitelikli Kahve Birliği” (Speciality Coffee Association – SCA)”‘nın kalitesi ve dürüst ticaret ilkeri doğrultusunda, gerçek bir barista olmak isteyenlere kapsamlı bir eğitim imkanı sunuyor. 3 farklı seviye için özel olarak hazırlanan programlar, özel bir barista sınıfında SCA eğitimi verme konusunda yetkili eğitmenler tarafından verilmektedir. Programda ise kahvenin tarihinden süt işleme tekniklerine pek çok konu yer alıyor.

Tarih: 23 Temmuz 2020, Perşembe

Saat: 09:00

Yer: USLA

Rezervasyon/Bilet: Biletix

“The Favourite” Gösterimi

1000’den fazla ağaca ev sahipliği yapan muhteşem bir koruda Oscar ödüllü, çok konuşulan bir film izlemeye ne dersiniz? Başrol oyuncusu Olivia Coleman’a “En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ı kazandıran The Favourite, İngiltere’nin 17. yüzyıldaki hükümdarı Queen Anne’in politikalarını etkileyen olayların perde arkasına odaklanıyor. 18. yüzyılın başlarında, İngiltere Fransız’larla savaş halindeyken, ülkeyi sağlığı giderek zayıflayan Kraliçe Anne yerine kraliçenin sağ kolu ve gizli sevgilisi olan Marlborough Düşesi Sarah Churchill yönetmektedir. Sarayın yeni hizmetçisi Abigail, önceleri kendini Leydi Sarah’a sevdirse de daha sonra kraliçe ile kurduğu yakın dostluk aralarında bir mücadele oluşmasına sebep olacaktır.

Tarih: 27 Temmuz 2020, Pazartesi

Saat: 21:00

Yer: Swissotel The Bosphorus

Rezervasyon/Bilet: Biletix

DİJİTAL ETKİNLİKLER

A Midnight’s Summer Dream

İngiltere’de oynanan birçok başarılı tiyatro oyununa ev sahipliği yapan National Theatre prodüksiyonu ile William Shakespeare’nin en ikonik yapıtlarından Bir Yaz Gecesi Rüyası’nı izlemek ister misiniz? Aşk ve rüyalar üzerine yazılmış şahane bir komedi olan Bİr Yaz Gecesi Rüyası, 1500’li yılların sonunda yazılmış. Shakespeare’in kıvrak zekası ve büyülü kalemiyle ölümsüz bir esere dönüşen Bir Yaz Gecesi Rüyası, yüzlerce yıl sonra bile güncelliğini koruyor. Değindiği evrensel konular ile en azından bir bu kadar yıl daha ilgi görmeye devam edeceğe benziyor!

Tarih: 25 Haziran – 2 Temmuz 2020

Saat: 21:00’a kadar yayında

Platform: National Theatre Youtube Kanalı

Osman Erden ile Mark Rothko: Hayatı ve Eserleri

Sade formları içinde kullandığı derin anlamlar taşıyan renkleri tanınan ressam Mark Rothko’yu Sanat Tarihçisi Osman Erden’in anlatımı ile daha yakından tanımaya ne dersiniz? Dünyanın en pahalı 10 sanat eserinden birinin ressamı olan Mark Rothko, koleksiyonerlerin hayallerini süsleyen eserleri ve imza stiliyle çağdaş resim sanatının en önemli temsilcilerinden biri.

Tarih: 1 Temmuz 2020, Çarşamba

Saat: 17:00

Platform: Zoom (Detaylar kayıt sonrasında verilecek.)

Kayıt: 0530 366 33 83

Judy Blank Konseri

“Mary Jane” isimli şarkısıyla dünyanın dört bir tarafında sadık bir hayran kitlesi edinen Hollandalı şarkıcı ve söz yazarı Judy Blank, Dutch Ding-a-Dong Festivali kapsamında müzikseverler ile buluşuyor! Zorlu PSM ve Hollanda Başkonsolosluğu iş birliği ile düzenlenen festivalde yer alacak olan genç sanatçı, daha önce de SXSW ve Americanafest gibi sahnelerde performans sergiledi.

Tarih: 2 Temmuz 2020, Perşembe

Saat: 22:00

Platform: Zorlu PSM Instagram Hesabı

Shapeup ile Pazar Antrenmanı

Vücut ve zihin sağlığına odaklanan BodyHealthMind konseptli Megaformer ve Yoga stüdyosu ShapeUp İstanbul, konseptini BodyHomeMind’a çevirerek Yoga seanslarını ve Megaformer’dan ilham alan antrenmanlarını Zoom üzerinden yayınlıyor. Hem zihninizi hem de vücudunuzu dinç tutmanızı amaçlayan ShapeUp’ın deneyimli eğitmenleri tarafından gerçekleştirilecek dersleri kaçırmayın!

Tarih: 5 Temmuz 2020, Pazar

Saat: Derse göre değişiyor.

Platform: Zoom (Meeting ID: 534 583 6471 / Password: 341 127)

Fırat Arapoğlu ile Modern Sanatın Kökleri

Sanat tarihçisi Fırat Arapoğlı eğitmenliğinde verilecek bu ders, kimileri için fazlasıyla anlaşılmaz olarak kabul edilen modern sanatın köklerini ve gelişimini masaya yatırıyor. Eserleriyle günümüz sanatını yönlendiren sanatçıların yapıtlarından örnekler ile anlatılacak olan ders, sadece sanatçıyı değil dönemin ruhunu da bu eserler üzerinden inceliyor ve sanatın geçmişten günümüze gelişimini ve dönüşümünü sorguluyor. 

Tarih: 6 Temmuz 2020, Pazartesi (6 Hafta)

Saat: 11:00

Platform: Zoom (Detaylar kayıt sonrasında verilecek.)

Kayıt: 0212 232 7369

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.