• Arama

Özlem Tuna'nın Seçimleri

Özlem Tuna markası ve Özlem Tuna Design Studio’nun kurucucu Özlem Tuna'nın favorilerine göz atın!

Sanattan tasarıma, gastronomiden mimariye, müzikten kitaba kadar farklı entelektüel derinliğe ve birikime sahip fikirleri bir araya getirmeyi amaçlayan KTSM için, tasarımcı Özlem Tuna’ya favorilerini sorduk! Çamura şekil verme tutkusu küçüklüğünde başlayan ve ilerleyen yıllarda bu tutkuyu aldığı seramik eğitimi ile taçlandırıp kendi markasını kuran Özlem Tuna, KTSM’nin bu misyonundan yola çıkarak en sevdiği Kitap,Tasarım, Sanatçı ve Mekanı bizlerle paylaştı.

Kitap: Orham Pamuk –  İstanbul

Orhan Pamuk, tüm kitaplarını çok severek okudum. Fakat “İstanbul” kitabının çok ayrı bir yeri var. Yaşadığım şehri çok güzel anlatıyor. Türkçe versiyonu 3 kez okudum, ingilizcesini ara ara okuma çalışıyorum. Ve bu kitap içinde bir cümle hep aklım da dolanır durur.

‘’ Şehir bize güzel ve büyülü geliyorsa hayatımızda öyle olmalıdır.’’ Orhan Pamuk. İstanbul

Tasarım: Zaha Hadid – Mücevher Koleksiyonu

Mimar Zaha Hadid tasarımlarının zamansız olduğunu düşünüyorum. Mimari de uyguladığı formları mücevher tasarımlarında uygulamıştı. Takan kişiyi anlatan ve dillendiren objeler olarak tanımlayabileceğim mücevher, mimari de olduğu gibi  fonsiyonel olması önemli. Zaha Hadid’nin Georg Jensen ile işbilirliğiyle yaptığı mücevherleri beğeniyorum. Vücudumuzda rahatça taşıdığımız; heykel binalar.

Sanatçı: İlhan Koman – Akdeniz Heykeli

İlhan Koman / Akdeniz heykeli Anadolu’nun zengin kültürünü ve corafyasını çok yalın bir dille anlatıyor.  Akdeniz Heyel; yaşadığımız  coğrafya’nın kültürlerini,  su gibi  hayatımızı canlı tutması için karşısına geçip hayallere dalma  isteği uyandırıyor.

Mekan: Sancaklar Camii – Emre Arolat, İstanbul

Dini inancım yok. Özellikle bu corafyada birbirinin kopyası olan ibadet yerlerini, çok ruhsuz ve çirkin buluyorum. Sancaklar Cami’ni ziyaret ettiğimde şaşırdım ve mutlu oldum. İbadet alanının böyle özenle ve farklı bir bakış ile  tasarlanması iyi bir başlangıç, örnek olmasını umuyorum.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.