• Arama

Erdil Yaşaroğlu’nun Seçimleri

Penguen Mizah Dergisi'nin kurucusu, başarılı karikatürist Erdil Yaşaroğlu’nun favorilerine göz atın!

Sanattan tasarıma, gastronomiden mimariye, müzikten kitaba kadar farklı entelektüel derinliğe ve birikime sahip fikirleri bir araya getirmeyi amaçlayan KTSM için karikatürist Erdil Yaşaroğlu’na favorilerini sorduk! Henüz 9 yaşındayken ilk karikatürünü çizen ve o zamandan beri karikatür ile iç içe olan, Penguen Mizah Dergisi'nin kurucusu Erdil Yaşaroğlu, KTSM’nin bu misyonundan yola çıkarak en sevdiği Kitap, Tasarım, Sanatçı ve Mekanı bizlerle paylaştı. 

Kitap: Art Spiegelman - Maus – Hayatta Kalanın Öyküsü

Maus – Hayatta Kalanın Öyküsü, Amerikalı karikatür sanatçısı Art Spiegelman’in 1980 senesinden 1991’e kadar seri halinde yayınlamış olduğu grafik romanıdır. 1948 Stockholm doğumlu Art Spiegelman Polonya gettolarından sağ olarak kurtarılabilen bir babanın oğlu olarak, romanında soykırımı ve bir Yahudi olarak yaşanılan kara günleri okura sad eve etkileyici çizgilerle aktarıyor.

Tasarım: Gocycle

2002 senesinde Richard Thorpe tarafından İngiltere’de kurulan Gocycle, dünyada şehir içinde kullanılabilen en iyi elektrikli bisikleti olarak biliniyor. Hafif oluşu, kişiye göre ayarlamalarının yapılabilmesi, katlanılabilir olması ve ful şarj ile yaklaşık 80 km yol yapılabiliyor olması, şehir içinde kullanım kolaylığı sağlıyor.

Sanatçı: İlhan Koman – Akdeniz Heykeli

Türkiye’nin en başarılı ve en çok tanınan heykeltraşlarından biri olan İlhan Koman, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde eğitim görmüş olup İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi'nde 1951-1958 seneleri arasında görev yapmıştır. 1980 senesinde Yapı Kredi Sigorta için tasarladığı Akdeniz Heykeli, halen günümüzde İstanbul’un en çok bilinen heykellerinden biri. Yaklaşık 4,5 ton ağırlığında olan Akdeniz Heykeli, 2014 senesinde yapılan saldırı sonrasında bile ayakta kalmayı başardı.

Mekan: Frank Lloyd Wright, Falling Water House

Amerikalı mimar, yazar ve eğitimci Frank Lloyd Wright, modern mimarlık tarihinin önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Organik mimarlığın öncülerinden olan Wright, doğal biçimlerden yola çıkarak tasarladığı ve hayata geçirdiği 300’den fazla proje ve yapıyla, 20. Yüzyılın en önemli mimarlarından biri olarak tanınıyor. Amerika’nın Pensilvanya şehrinde bulunan Şelale Evi veya Kaufmann Evi olarakta bilinen “Falling Water House”, doğa içinde bulunan bir şelalenin üzerindeki kayalık bölgeye uygun bir şekilde tasarlanmış olup, dünyanın en ilgi gören ve ilham kaynağı olan projesi olarak kabul ediliyor.  

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.