Cannes Yat Festivali 2016

 

Cannes Yat Festivali 2016

6–11 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek dünyanın en önemli denizcilik organizasyonlarından 2016 Cannes Yat Festivali öncesinde ilk defa lansmanı yapılacak olan tekneleri OGGUSTO olarak sizin için seçtik. Gözümüzü alamadığımız yeni teknelerin içinde bir çok Türk tasarımı da yer alıyor.  

Sarp Yachts – La Passion

 Cannes Yat Festivali’nde dünya lansmanı yapılacak 46 metre boyundaki La Passion ilk bakışta dikkatleri üzerine çekecek kıvrımlı bir gövdeye sahip. Sarp Yatçılık tarafından üretilen bu süper lüks tekne uzun değerlendirmelerden sonra çelik yerine kompozit epoksi kullanılarak yapılmış ve bu şekilde ağırlıktan tasarruf edilmiş. Teknenin içi genç yetenek Adam Lay tarafından tasarlanmış ve Hasan Ulutaş tarafından hayata geçirilmiş.  

Azuree 41

 Dünyaca ünlü tasarımcıların vizyonu ve yerel üretim kalitesinin bir araya gelmesinin ürünü yelkenli Azuree 41 Cannes’da görücüye çıkacak olan Türk teknelerinden bir diğeri. Yeni ve heyecan verici Azuree 41, yüksek performanslı bir gezi yelkenlisi olarak geliştirildi. Sakin bir seyir keyfi ile kendini denizlere adamış bir yarışçının tutkularını dengeleyen bir tasarıma sahip. Dış tasarımı Rob Humphreys, iç tasarımı Tomasso Spadolini, mühendisliği ise JIB Design imzasını taşıyor.  

FX Yachts – FX 38

Cannes’da dünya lansmanı yapılacak bir başka Türk yapımı tekne ise FX Yatçılık firmasının FX 38 modeli. Antalya kökenli bu firma, Scaro Dizayn ile birlikte geliştirdikleri bu model ile oldukça iddialı. 38 metrelik bu kompozit motoryat 2 adet 2.250 beygir gücünde MTU motoru ile maksimum 24 knot seyir hızına erişebiliyor. Menzili ise 1.250 deniz mili. Her türlü konforun düşünüldüğü bu tekne 10 misafiri rahatlıkla ağırlayabilecek kapasitede.  

Perini Navi – S/Y Dahlak

Süper yat dizayn ve üretiminde lider Perini Navi 38 metrelik yelkenli yatı Dahlak’ın dünya  premiyerini Cannes Yat Festivali’nde gerçekleştiriyor. Fransız deniz mimarı Philippe Briand işbirliği ile dizayn edilen bu süper yat, alüminyum gövdesi ile Perini Navi’nin yelken ve güç sistemleri konusundaki en yeni inovasyonlarını bünyesinde barındırıyor.

Wally 52

Aile için ideal bir günlük cruiser olarak dizayn edilmiş 52 feet’lik bu yeni Wally kaymaz tik güvertesi ve derin küpeştesi ile büyük bir rahatlık, konfor ve emniyet sunuyor. Teknenin ön tarafı yemek masasına dönüştürülebilen bir güneşlenme alanına sahip. Karbon tavan ile korunmuş orta ve kıç bölümde ise ana kumandalar ve yaşam alanı bulunuyor. Teknenin motorları 3 ayrı konfigürasyon seçimine göre 32,5 ile 50 knot arasında seyir hızı üretebiliyor.  

Wave Catamarans – STA ANA

58 feet’lik bu devasa, hızlı ve ultralüks katamaran Polonya’lı üretici Wave Catamarans tarafından özel bir yatırımcı için üretilmiş ve ilk defa Cannes Yat Festivali’nde görücüye çıkıyor.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular