• Arama

Saffet Emre Tonguç'un Seçimleri

Yazar, tarihçi ve profesyonel rehber Saffet Emre Tonguç’un favorilerine göz atın!

Sanattan tasarıma, gastronomiden mimariye, müzikten kitaba kadar farklı entelektüel derinliğe ve birikime sahip fikirleri bir araya getirmeyi amaçlayan KTSM için; yazar, tarihçi ve profesyonel rehber Saffet Emre Tonguç’a favorilerini sorduk! Ülkemizde seyahat denince akla ilk gelen isimlerden biri olan ve keşfetmenin büyüsünü hem kitapları hem de programları ile gözler önüne seren Saffet Emre Tonguç, KTSM’nin bu misyonundan yola çıkarak en sevdiği Kitap, Tasarım, Sanatçı ve Mekanı bizlerle paylaştı. 

Kitap: Şebnem Akarsu – İçimdeki Yolcu

Şebnem Akarsu, kurumsal hayatından ayrıldıktan sonra yayınladığı “İçimdeki Yolcu” adlı kitabında, hayatı boyunca gezdiği ve gördüğü yerlerde yaşadıklarını bir anlatı niteliğinde ele alıyor. Gezdiği yerlerin ona hissettirdikleri ve düşündürdüklerinin yazıya döküldüğü İçimdeki Yolcu, okurun kendini zaman zaman sorgulamasına neden oluyor ve içimizdeki yolcuya dönme ve odaklanmamıza yönlendiriyor.

Tasarım: Gaia & Gino – Liquids Koleksiyonu

2004 senesinde Gaye Çevikel tarafından kurulan Gaia & Gino, yaratıcı ve sıra dışı ürünleri ile öne çıkıyor. Uluslararası tasarım sahnesinde yer almış olan marka, günlük ev yaşamını renklendiren ve güzelleştiren tasarım koleksiyonlarından oluşuyor. Liquids Koleksiyonu da, iç dekorasyona eşsiz bir dokunuş ekliyor.

Sanatçı: Seçkin Pirim – Cennetin Kapıları

Çağdaş heykel alanının başarılı isimlerinden Seçkin Pirim, eserlerinde minimal bir estetik kullanarak geometrik formları ön plana çıkarıyor. Latincede “Cennetin Kapıları” anlamına gelen ve Hotel Porta Caeli’nin isminden ilham alan eser, bağcılığın en zor ilk 100 yılını simgeliyor olup diğer eserlerinde de sıkça rastlanıldığı gibi sayısız katmandan oluşuyor.

Mekan: Odunpazarı Modern Müze, Eskişehir

Polimeks Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve k​oleksiyoner Erol Tabanca’nın kurucusu olduğu ​Odunpazarı Modern Müzesi, günümüzün en yetenekli bambu ustası Tanabe Chikuunsai IV’ün müzeye özel ürettiği enstalasyon çalışması ile tüm sanatseverlerin dikkatini çekiyor. OMM, farklı disiplinlere açık, kültürlerarası iletişim odaklı yenilikçi sergi programları ve etkinlikleri ile bu alanda yepyeni bir sayfa açıyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.