• Arama

Zaha Hadid’in Mücevherleri

Dünyanın en ünlü mimarları arasında sayılan ve Pritzker ödüllü ilk kadın mimar olan Zaha Hadid’in mücevherleri, 1 Eylül’de satışa sunuldu. Nisan ayında beklenmedik bir şekilde hayatını kaybeden Zaha Hadid’in son eserleri olan mücevherler; 1904 yılında kurulan Danimarkalı ünlü tasarım markası Georg Jensen ile yaptığı işbirliği sonucu gerçekleşti.

 

 

Sekiz parçalık koleksiyonun beşi yüzük, üç tanesi ise cuff adı verilen kalın bileziklerden oluşuyor. Lamellae isimli koleksiyonun ilham kaynağı ise ödüllü mimarın Pekin’de gerçekleştirdiği Wangjing Soho binaları. Çin yelpaze dansı ve yumuşak, organik S çizgilerden oluşan tasarımlar giyilebilir heykeller olarak kabul ediliyor.

 

 

Zaha Hadid’in Mücevherleri ve Georg Jensen

İlk tanıtımı Zaha Hadid’in ölümünden çok kısa sure önce gerçekleşen Basel Fuarı’nda yapılan koleksiyonun hem gümüş; hem de rodyum kaplı ve pırlantalı iki ayrı versiyonu mevcut.

 

 

Gümüş ev aksesuarları ve mücevherleri ile bilinen; tasarımlarında, sanat, mimari ve heykeli ön plana çıkaran Georg Jensen markası için yapılan tasarımların fiyatı $600’dan başlıyor. Zaha Hadid’in dengi boyut ve ergonomi kriterlerini ön plana çıkararak gerçekleştirdiği mücevherlerin, sadece modaseverler değil koleksiyoncular tarafından da satın alınacağı muhakkak.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.