• Arama

Yüz Tiplerine Uygun Kaş Modelleri

Farklı yüz şekillerine göre kaş modellerini inceleyerek kendinize en uygun modeli bulun, en etkili kaş ürünleri ile tanışın ve doğru kaş almanın sırlarını öğrenin.

Kusursuz bir yüz çerçevesinin anahtarı, yüzünüze göre doğru bir kaş şekli bulmak… Yüz hattına göre şekillendireceğiniz kaşlarınız, en önemli aksesuarınız diyebiliriz. Farklı yüz şekillerine göre kaş modellerini inceleyerek kendinize en uygun modeli bulun, en etkili kaş ürünleri ile tanışın ve doğru kaş almanın sırlarını öğrenin.

İlk olarak kaşınızı en doğru şekilde almanın ipuçlarını öğrenin

Yüzünüze en uygun kaş modelini bulmadan önce doğru kaş almanın sırlarını öğrenin. Kaşınızı kusursuz şekilde almak için takip etmeniz gereken birkaç adım var.

  1. Kaş kalemini burnunuzun kıvrım noktasında denk getirerek yukarıya doğru uzatın ve kaşınızın başlangıç kısmının üzerine bir çizik atın.

  2. Kalemi burnunuzun dışı ve göz bebeğinize doğru getirin ve kavis kısmına bir çizgi atın.

  3. Ardından kalemi burnunuzun bitiş kısmına denk getirin ve gözünüzün bitiş kısmının üzerine bir çizik daha atın.

  4. Üç çizgiyi birbirine bağlayarak bir çerçeve oluşturun.

  5. Kaşınızı hafifçe yukarı kaldırın ve altına da bir çerçeve yapın.

  6. Haritanın dışında kalan kaşları cımbız yardımıyla alın.

  7. Kalemin arkasındaki fırçayla kaşınızı yukarıya doğru kaldırıp başlangıç ve kavis noktasında kalan uzun kaşları kesin.

  8. Kavis ve kaşın bitimi arasında kalan kaşları ise alta doğru tarayıp kesin.

Ve sıra geldi, yüz şekillerine en uygun kaş modellerini öğrenmeye… Kendi yüz tipinize göre kaşınızı nasıl almanız gerektiğini keşfedin.

Kare Yüz İçin Yuvarlak Kaş Modeli

Yüzünüzün keskin hattını yuvarlak kaş şekli ile dengeleyebilirsiniz. Kaşınıza yuvarlak bir görünüm verirken dikkat etmeniz gereken en önemli şey kaşlarınızın kalınlığını korumanız. Kare yüz hattına sahip olan kişilerin yapması gereken, kaşının doğal kavisini koruyarak şekillendirmek ve kaşları yukarıya doğru taramak. Aksi halde kaş kendini gösteremiyor.

Bobbi Brown

Satın Al

Lancôme

Satın Al

Uzun Yüzler İçin Küt Kaş Modeli

Küt modeller, uzun yüzler için son derece uygun. Yüzünüzü daha dengeli bir görünüme getirecek olan küt kaşa sahip olmak için takip etmeniz gereken birkaç adım var; kaşınızın baş kısmını belirgin bir hale getirin, kaş bitiminizi gözlerinizin dış köşelerinden biraz daha geride tutun ve kaş ürününüzle boşlukları doldurun.

M.A.C

Satın Al

Maybelline

Satın Al

Yuvarlak Yüzler İçin Açılı Kaş Modeli

Köşesiz bir kemik yapısına sahip olanlar için en güzel model açılı… Açılı kaşlar, yüz şeklinize daha fazla belirginlik vererek size mükemmel bir görünüm sunar. Kaş renginizden bir iki ton daha açık ürünler kullanarak kaşınızı daha kalın gösterebilirsiniz. 

Estee Lauder

Satın Al

Sephora

Satın Al

Kalp Yüz İçin İnce Kaş Modeli

Genel olarak kalp yüz hattına sahip olan kişilerin, minyon bir görünümü olur. Dolayısıyla kaşlarını da aynı oranda tutması gerekir. Sizin de yüzünüz kalp şeklinde ise kaşlarınızı biraz ince kullanmanız doğru olacaktır. Hafifçe incelttiğiniz kaşlarınızın aralarını doldurmanız unutmayın. 

Nars

Satın Al

Shiseido

Satın Al

Oval Yüzler İçin Doğal Açılı Kaş Modeli

Oval şekilli yüzler, doğal açılı bir kaş modeli kullanmalı. Son zamanların en trend görünümü doğallık olduğu için, doğal haline bıraktığınız kaşlarınızın uç kısımlarını biraz daha kalın bırakabilirsiniz. Bu yüz hattına sahipseniz, ürün olarak kaş maskaralarını kullanmanızı öneriyoruz. Kaş maskarası, kaşlarınızı yukarı doğru tarayarak gün boyu sunduğu kalıcılık ile kaşlarınızın aşağıya doğru düşmemesini sağlayacak. 

Benefit

Satın Al

Dior

Satın Al

Kaşınızı şekillendirmek için microblading yaptırabilirsiniz

Yanlış kaş alımı ya da yaşın ilerlemesi ile beraber kaş seyrekleşir, aralarda boşluklar oluşur ve ince bir görünüm alır. Kaş ürünleriyle kaşlarını yoğunlaştırmak tabii ki mümkün ancak kalıcı bir çözüm istiyorsanız microblading yaptırabilirsiniz.

Doğal bir kıl tekniği olan microblading, kaşların arasındaki ve çevresindeki boşluklara kalıcı makyaj boyası ile kıl görünümlü çizgiler yapılır. Bu çizgiler tek kullanımlık iğneler yardımı ile derinin altına boya enjekte edilmesiyle oluşur. Bu noktada, kullanılan boyaların tamamen doğal olmasına özen göstermeniz önemli. 

Çizgiler, rengi kendi kaş renginiz ile uyumlu olarak çizildiği için yüzünüzde çok doğal durur. Burada en önemli noktalardan biri saç boyanız ile aynı tonda kaşınıza işlem yaptırmamanız. Aksi halde yüzünüz doğal bir görünümden çıkar.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.