• Arama

Swarovski'nin Yeni Koleksiyonu

Yıllar boyunca sanatçılara ilham kaynağı olan uzay ve galaksi teması, bu kez Swarovski’nin kreatif direktörü Nathalie Colin’e esin kaynağı oldu. Swarovski'nin yeni koleksiyonu için Colin; "CRYSTAL GALAXY’’ ışık ve gölgeyle oynamak ve ister figüratif, ister soyut bir yaklaşımla galaksilerin gizemli çekiciliğini yansıtan parçalar yaratmak için mükemmel bir tema. Yuvarlak ve 3D hacimler, ikili açık yüzükler gibi yeni şekiller ve tutulmaları, yıldızları ve takım yıldızları çağrıştıran ton geçişli çok yönlü siluetler üzerinde çalıştık” diyor.

 

 

Işıltılı Bir Galaksi

Siyah, gece mavisi ve buzlu berrak kristal gibi donuk tonlardan oluşan bir renk paleti ile yaratılan koleksiyon, modern kadının farklı yüzlerine uyan çok yönlü parçalar sunuyor. Kayan yıldızlar ve kuyruklu yıldızlardan esinlenen zarif tasarımlar, ışık gölge oyunlarıyla vurgulanmış rock-şık bir tarz sunuyor. İri kaboşon kristaller ve kristal inciler Ay’ı; ışıltılı ve seçkin kristal pavé işlemeler ise ışığını hatırlatıyor.Bu esin kaynaklarının hepsini birden barındıran “Fatal” serisi incilerin zamansız zarafetini, havalı ve modern PVD ile bir araya getiren cesur parçalardan oluşuyor.

 

 

Galaksi temasındaki çeşitlemelerden bir diğeri de galaksinin koyu ve değişken renklerden oluşan sonsuz ton geçişlerinin, Swarovski’nin 50’li yıllarda Christian Dior için yarattığı efsanevi Aurora Borealis renk efekti ile yorumlandığı tasarımlar. Bu sezon sadece kristalde değil, metal yüzeyler üzerinde de kullanılan, organik çizgilerle öne çıkan takılara baş döndürücü, canlı bir gökkuşağı vurgusu katan bu holografik efekt, 2016 yılında 60. yıldönümünü kutluyor. Seri, Swarovski’nin üst üste taş kristal uygulamalardaki ustalığını göz önüne seren, mineral vurgulu seçkin ve güçlü parçalardan oluşuyor.

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.