• Arama

Şeker Bayramı'nı Tatlandırın

Bayramda sevdiklerinizi mutlu etmenin en güzel yollarından biri onlara çikolata ikram etmek! Godiva’nın 2020 Bayram Koleksiyonu ile Şeker Bayramı’nı taçlandırabilirsiniz. İkonik lezzetlerin özel kutularda sunulduğu koleksiyonu keşfedin.

Sütlü, bitter, beyaz, fındıklı, fıstıklı... Herkesin kalbine yakın bir çikolata çeşidi mutlaka var. Hayatımızın her anına eşlik eden çikolata, özellikle mutlu günlerin vazgeçilmezi. Sevdiklerinizle yakın ya da uzaktan güzel duygular paylaştığınız Şeker Bayramı’nın da olmazsa olmazı çikolata diyebiliriz. İster hediye olarak gönderebileceğiniz ister evinize gelen sevdiklerinize ikram edebileceğiniz çikolata, her haliyle güzel ancak tecrübeli markaların tatları benzersiz nitelikte…

El yapımı çikolata markası Godiva, 94 yıllık tecrübesiyle sizlere en prestijli çikolata deneyimini sunuyor. Üstelik bayrama özel hazırladığı yepyeni koleksiyonuyla da kalplerinizi fethediyor. Godiva, Bayram Koleksiyonu’nda eşsiz lezzetlerini sofistike aranjmanlarla bir araya getirirken ilhamını da paylaşmanın öneminden alıyor.

Godiva 2020 Bayram Koleksiyonu

Godiva Bayram Koleksiyonu’nda ikonik tatlar, özel tasarlanan kutularda sunuluyor. Kutuların içinde pralin, madlen ve napoliten çikolatalar yer alıyor. Sade çikolata sevenlerin tercihi madlen çikolatalar, özel Finesse Supréme serisine ait kutularda sunuluyor. Godiva Napoliten çikolata kutularıysa; fındıklı, fıstıklı, sütlü ve bitter olarak dört ayrı çeşit çikolatayı deneyimlemek isteyenler için yaratıldı. Godiva’ya özgü ikonik Gold serinin parçası olan Gold Bayram Kutusu, markanın en çok sevilen 24 özel pralin çikolatasından oluşuyor. 

Bayramda yalnızca çikolata değil Godiva’nın ilham veren hikayesini de sevdiklerinizle paylaşabilin diye, şimdi sizleri tarihi bir yolculuğunu çıkarıyoruz!

Godiva’nın Bayram Koleksiyonu’na buradan ulaşabilirsiniz.

Godiva’nın Tarihi

Belçikalı çikolatacı Joseph Draps, zengin içeriğe sahip bir çikolata serisi geliştirdi. Bu seri için tutku, stil ve cesaret kavramlarını içinde taşıyan bir isim arıyordu. Cevabı bulmak için hiç zorlanmadı; ilhamını Lady Godiva’dan alacaktı...

Yüzyıllar önce yaşamış Lady Godiva, güzel ve cömert bir kadındır. Tüm hayatını, geçim sıkıntısı yaşayan insanlara ve hastalara adayarak örnek bir insan olmuş ve Coventry'de yaşayan halkın üzerinde çok önemli etkiler bırakmıştır. Eşi Lord Leofric ise Lady Godiva'nın aksine krallığının getirdiği gücün esirinde, halkına karşı iyi davranmayan bir hükümdardır.

Bir gün hükümdar ülkeye ağır vergiler getirir ancak Lady şiddetle karşı çıkar. Bunun üzerine Lord Leofric şaşırtıcı bir teklifte bulunur; Lady Godiva, şehrin sokaklarını çıplak bir şekilde gezerken halkı sokağa çıkmaz ve ona bakmazsa vergileri kaldıracaktır… Lady teklifi kabul eder ve tüm halkı bu anlaşmadan haberdar eder. Sabah saat 6’da ziller duyulmaya başlar. İnsanlar söz verdikleri gibi perdelerini ve kepenklerini kapatırlar. Lady Godiva, atının üzerindeyken kadife pelerinini yavaşça yere atar. Sokaklarda atın ayak sesleri yankılanmasına rağmen bir kişi bile ona en küçük bir bakış atmaz. Yolculuğu tamamladığında, kasabanın sokaklarında duyulan alkışlar kulakları sağır edecek kadar güçlüdür. Lady Godiva'nın bu cesaretini kocasına büyük bir ders verir. Lord, söz verdiği gibi vergileri kaldırır.

Lady Godiva'nın hikayesi o günden bugüne hiç unutulmadığı gibi derinleştip güçlendi. El yapımı çikolata atölyesi Godiva, 80 yıl önce işte bu hikayeden alınan ilhamla kuruldu.  

Bayramda şeker ikram ediyoruz ama neden?

Gelelim, bayramda neden şeker ikram edildiği konusuna… Yıllardır süregelen bu geleneği hepimiz uyguluyor, bayramı çikolatalar ve tatlılar eşliğinde kutluyoruz. Peki, nedenini biliyor musunuz?

Çoğu Müslüman ülkesinde şeker barışın simgesi olarak kabul edildiği için bayram kutlamalarında şeker ikram ediliyor. Bunun yanı sıra 1 ay boyunca oruç tutan kişilerin şekere ve enerjiye ihtiyaç duyduğu düşünülerek, 3 günlük bayram sürecinde şeker tüketilmesinin gerekli olduğu söyleniyor. İşte bu düşüncelerden yola çıkılarak, yıllar önce bayramlarda tatlı ikram edilmeye başlanmış ve gelenek günümüze kadar gelmiş. Siz de bu bayramda, sevdiklerinize tatlı göndermenin ya da ikram etmenin keyfini Godiva ile çıkarın!

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.