• Arama

Anneler Günü İçin Öneriler: Annenize Güzel Bir Gün Yaşatmanın Yolları

Karantinanın getirdiği kısıtlamalar ilgimize ve sevgimize engel değil. Anneler Günü’nde bütün anneleri özel hissettirecek en güzel kutlama fikirlerini keşfedin. 

Bir gün değil her gün dünyanın en özel insanı olan annelerimiz için bu sene coronavirüs tedbirleri dolayısıyla hediye ve sürpriz seçenekleri sınırlı gibi görünse de, aslında onları mutlu etmek sandığınızdan daha kolay. Karantinada geçirmek zorunda olunan bu özel günde tüm anneleri daha mutlu edip özel hissettirecek hediye ve günü dolu dolu geçirmenizi sağlayacak ev aktivitelerini listeledik.

Hediye Alternatifleri: Sizin Anneniz En Çok Neyi Sever?

Bu Anneler Günü’nde anneniz için ileri tarihli bir tatil satın alabilirsiniz. Kalabalıktan uzak, sosyal mesafe kurallarına uyabileceğiniz ve doğayla iç içe olabileceğiniz bir “izole tatil” planı hediye ederek, huzur ve dinginliğin tadını birlikte çıkarabileceğiniz bir fırsat yaratabilirsiniz. Üstelik bu hediye, anneler gününü birbirinden ayrı geçirenler için son derece güzel bir “tekrar bir araya gelme” planı olacaktır.

Bunun yanı sıra çok anlamlı bir hediye önerimiz var; anneniz adına çeşitli kurumlara bağışta bulunmak... Emin olun, başkalarının hayatına dokunmuş olmak, anneniz için en büyük hediye.

Ona En Güzel Mücevherleri Hediye Ettiğinizi Hayal Edin

Anneniz için bir öpücük bile yeter biliyoruz ama hangi kadın ışıltılı mücevherlere hayır diyebilir ki? Annenizle beraber Place Vendome’da uzun uzun gezmeye, Cartier’den Dior’a Van Cleef’den Buccellati’ye her bir mücevher mağazasının ışıltılı vitrinlerine bir göz atın ve en ışıltı mücevherleri annenize almışsınız gibi hayal kurun.

Anneler Günü’nü Birbirinden Uzakta Geçirecekler İçin Öneriler

Güne Annenize Güzel Bir Mesaj Göndererek Başlayın

İçinde bulunduğumuz dönem itibariyle ilk kez böyle bir Anneler Günü geçirmek zorunda kaldık. Annelerimizin yanına gidemiyoruz, onlara hediyesini yüz yüze veremiyoruz, onlarla bir yere gidemiyoruz… Ama yine de bunlar annelerimizi mutlu etmemize, onlara duygularımızı söylememize engel değil. Alanının ünlü ve başarılı isimleri anneler günü duygularını OGGUSTO ile paylaştı. Bize de bunları yeni Dell XPS serisinin muhteşem ekranlarında keyifle izledik. Siz de ünlü isimlerden ilham alarak annenize güzel bir mesaj gönderebilirsiniz

*Bu proje için Bir Dilek Tut Derneği’ne bağış yapılmış ve bir çocuğun dileği yerine getirilmiştir.

Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan

Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, geriye dönüp baktığında tüm başarmışlıklarının arkasındaki dayanma gücünü annesinden aldığını belirtiyor ve anneler gününü kutluyor.

Füsun Kuran

Bir Dilek Tut Derneği’nin CEO’su Füsun Kuran, ¨zarif annem, çok özledim seni. Bundan sonra her anneler günümüz beraber geçsin¨ diyerek anneler gününde duygularını dile getiriyor.

Bütün Anneler ve Çocukları Buraya: Görüntülü Konuşma Zamanı

Hala hazırlanmayan varsa önce hemen hazırlansın acil bir toplantı çıktı, bütün anneleri arayacağız! Bugünkü toplantımız annelerimizle, hem de hepsiyle. Evden çalıştığımız bu dönemde fazlasıyla mesai harcadığımız toplantı uygulamaları sağolsun, pek çok kişiyle aynı anda görüntülü konuşabiliyoruz. Ama bu sefer toplantı listemizin üyeleri farklı; herkes annesini, teyzesini, halasını, yengesini, anneannesini, babaannesini, akrabalarından ne kadar anne ve anne adayı varsa hepsini bu listeye toplasın. Kimin birlikte, kimin birbirinden uzakta olduğu fark etmez; anneler gününde bayram tadında dakikalar geçirmenizi sağlayacak en güzel aktivitelerden biri şüphesiz bu olacak.

Beraber Dijital Etkinliklere Katılın

Anneler gününde birlikte olamayan ve etkinlik planlarını iptal etmek zorunda kalanlar için bir diğer seçenek de dijital etkinlikler. Karantina ve kısıtlama süreci başladığından beri tüm işleyişi duran ve etkinliklerini iptal etmek zorunda kalan mekanlar, sanat kuruluşları ve atölyeler, sanatçı ve sporcularla herkese açık dijital etkinlikler düzenleyerek sanat ve etkinlik konusunda yokluğa mahal vermiyor. Etkinlik takvimine göz atın ve bu anneler gününde siz de uzaktaki annenizle birlikte bale ve operadan sergi ve atölyeye, sağlıklı yaşam söyleşilerinden yogaya, yeme içme etkinliklerinden müzikal, tiyatro ve film festivali gibi kültür-sanat etkinliklerine kadar pek çok dijital etkinliğe katılın.

Evinizden Paris Turu Yapın

Bu Anneler Günü’nde annenizi Paris’e götürmeye ne dersiniz? Hem de evinizin konforunda… Seyahat etmenin imkansız olduğu bu dönemde, biraz yaratıcılığınızı biraz da dijital dünyanın nimetleri kullanarak istediğiniz şehri evinize getirebilirsiniz. Örneğin, dünyanın en güzel ve en romantik destinasyonlarından Paris’i evinizde deneyimlemek mümkün. Paris’te bir gün geçirmek için önerileri takip edin.

Dünyanın En İyi Müzelerini Gezin

Annenizi güzel bir sanat turuna çıkarın. Dünyanın en güzel müzelerini şu an fiziksel olarak gezemeseniz de sanal ortamda birçok müzeyi ziyaret etmek mümkün. Evinizin konforunda ücretsiz olarak ziyaret edebileceğiniz, yüz binlerce esere ev sahipliği yapan sanal müzeleri keşfedin, içinde mutlaka görülmesi eserleri inceleyin ve annenizle unutulmaz bir geziye çıkın.

Dijital Kutu Oyunları Oynayın

Monopoly, Scrabble, Tabu… Küçükken ailecek ne çok oyun oynanırdı değil mi? Daha kutusu ortaya çıkar çıkmaz oyun heyecanı sarardı herkesi. Teknoloji sayesinde bu eğlence dolu kutu oyunları da artık her an elimizin altında hatta cebimizde. Bu anneler gününde yine birlikte eski günlerdeki gibi eğlenmek, hatta yeni eğlence yöntemleri keşfetmek için dijital versiyonları geliştirilen pek çok oyunu telefon veya tabletinize indirip keyifli zaman geçirebilirsiniz. Bu oyunları, bir yandan başka cihaz üzerinde birbirinizle görüntülü aramadayken oynamak, heyecan ve tepkilerinize anında şahit olmanızı sağlayacağı için eğlencenize eğlence katar, bizden söylemesi!

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Annenizle Meditasyon Yapın

İçinde bulunduğumuz bu dönemi zihinsel ve ruhsal olarak en iyi şekilde atlamanızın yollarından biri her gün meditasyon yapmak... Meditasyon yapmayı denememiş olabilir ya da rutin hayatınıza meditasyonu dahil edememiş olabilirsiniz. Bu dönem herkesin stresini azaltmaya ve yaşadığı kaygıyı kontrol altına almaya ihtiyacı var. Dolayısıyla, evde kaldığınız bu dönem meditasyonu hayatınıza almanın tam zamanı. Annenize de kendisini iyi hissetmesini sağlamak için onu da meditasyona başlatabilir hatta beraber online olarak meditasyon yapabilirsiniz. İkiniz için de güzel bir an olacak!

Anneler Günü’nü Birlikte Geçirecekler İçin Öneriler

Güne Özel Hissettirerek Başlayın: Kahvaltı Hazırlayın

Bu pazar tembellik yapmak yok, anneler yapabilir ama siz asla! Erken kalkıp kahvaltı hazırlamak, ama anneleri şımartacak bir kahvaltı hazırlamak, şart. Klasik kahvaltının dışına çıkıp, özel tariflerle hazırlayacağınız kahvaltılıklar güne keyifli ve mutlu bir başlangıç yapmanızı sağlar. Hem ne hazırlayacağım diye düşünmenize de gerek yok, her damak tadına uygun lezzetler bulabileceğiniz birbirinden nefis ve pratik kahvaltı tarifleri Oggusto’da yalnızca bir tık uzağınızda. Eğer annenizden uzaktaysanız favori kahvaltılık tarifinizi annenize gönderin ve “uzakta ama birlikte” aynı kahvaltılığı hazırlayıp bu özel güne aynı tatları alarak başlayın.

Annenizi Spa’ya Davet Edin

Kim demiş yalnızca dışarı çıkarken hazırlanılır diye? Evde de olsanız bugün geçireceğiniz güzel anları ölümsüzleştireceğiniz için biraz bakım ve hazırlık yaparak annenizi şımartmaya ne dersiniz? Coronavirüssüz bir günde bu özel gün için nasıl hazırlanacaksanız manikür, cilt bakımı ve kuaför gibi hazırlıkları evde de yapabilirsiniz. Tazelenerek geçirdikleri bir gün annelerimize son derece iyi gelecektir. Farklı şehirleyseniz bile keyifli bir görüntülü konuşma için hazırlanıp, hem kendinize hem de birbirinize bakımlı ve hoş görünmek ruh halinize iyi gelecektir. Bunun yanı sıra aynı evdeyseniz, annenizin kendisini şımartması için ona evde spa keyfi de yaşatabilirsiniz. 

Anneler Gününe Tat Katın: Birlikte Tatlı Yapın

Dışarıda yiyip içmenin mümkün olmadığı bu günlerde kendi evinin özel şefi olanlar ve olmak isteyenler buraya. Kahvaltı sizdendi ama bu sefer mutfağa annelerle birlikte girme vakti, sırada tatlı var. Bugün tatlısız olmaz ve şeker tüketmeyen annelerimiz için şekersiz tatlı tarifleri denemenin tam zamanı. İşte dünyanın en güzel ve en tatlı annesine, en sağlıklı tatlı!

Akşam Yemeği: Restoranlarda Yemeyi Özlediğiniz Yemekleri Hazırlayın

Bu anneler gününde akşam yemeğe çıkamıyor olabilirsiniz ama bu ailecek ziyafet çekemeyeceğiniz anlamına gelmez. Birlikte ailecek sevdiğiniz yemekleri yapıp akşam yemeği için fevkalade bir masa hazırlayabilirsiniz. Alışılmışın dışına çıkmak ise diğer bir seçenek. Bir restorana gittiğinizde yemeyi en çok sevdiğiniz yemekler neler? Menülerinde dünya mutfağından pek çok lezzet bulunduran restoranlarda yediğiniz yemekleri özlediyseniz, bu yemekleri kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz.

Evde Sinema Keyfi Yapın

Hazırladığınız tatlıyı soğumaya bıraktıysanız ve beklemek zorsa zamanı hızlandıracak en keyifli seçenek sinema keyfi yapmak. Ayrıca evde ailecek film & belgesel izlemek, birlikte keyifli ve kaliteli zaman geçirmenin en güzel yollarından biri. Üstelik bugün için ailenizle sinemaya veya tiyatroya gitmeyi planlayıp karantina sebebiyle planınız iptal olduysa, ailenizle evde sinema keyfi yapmak tam yerinde bir telafi olacaktır. Ailenizle birlikte değilseniz bile onlar için güzel bir film seçebilir, televizyondaki değişmeyen gündemden onları birkaç saatliğine uzaklaştırarak ruh hallerini değiştirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.