• Arama

Corona Virüsü Mücadelesine Destek Veren Markalar

Covid-19 salgınının etkilerini en aza indirmek için mücadele veren markaları bir araya getirdik.

İçinde bulunduğumuz bu zor dönemde, beraberlik ve dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu yaşayarak görüyoruz. Koronavirüs mücadelesine maddi manevi destek veren birçok marka var. Hepsinin amacı, tüm dünyanın birlikte geçirdiği bu ön görülemeyen salgının etkilerini en az indirmek… Peki, bu markalar ne gibi destekler sağlıyor?

Bvlgarı Covıd-19 Mücadelesine Desteklerini Arttırıyor

Bvlgari Mart sonu itibari ile tarihi koku ortağı ICR ile birlikte tesislerini, koku üretimi yerine İtalya, İsviçre ve İngiltere’deki hastanelere ve tıbbi tesislere el dezenfektan jeli üretip bağışlamak için dönüştürmüştü. Bunu yanı sıra Bvlgari, coronavirusle mücadele kapsamında sürdürülebilir ekonomik döngü yaklaşımı uyguluyor.

İlk günden bu yana Covid-19 ile mücadeleyi taahhüt eden Bvlgari, bu süreçte 1.200 battaniye ve 5.000'den fazla kişisel bakım ürünü bağışıyla hastaneleri ve tıbbi tesisleri desteklemeye devam ediyor. Marka pandemi krizine sürdürülebilir döngüsel ekonomik yaklaşımla, artık pazarlanamayan ürünlere ikinci bir hayat vererek döngüsel ekonomik strateji prensiplerini uyguluyor. Geri dönüşüm oranlarını artırmak ve değerli malzemeleri ekonomiye yeniden kazandırmak için yenilikçi atık yönetimi uygulamalarına yatırım yapıyor ve Bvlgari’nin stok envanterleri ile yardım girişimlerini giderek daha fazla destekliyor ve bu mücadelenin ön saflarında yer alacaklarını vurguluyor.

Bottega Veneta’dan 3 Bilim Enstitüsüne Finansal Destek

Bottega Veneta, Coronavirus'un yayılmasının ardından İtalya'daki bilimsel araştırmalara destek verdiğini açıkladı. Marka, 3 farklı bilim enstitüsüne 300.000 Euro finansal destekte bulundu ve markanın kreatif direktörü Daniel Lee coronavirüsle mücadeleye dair şunları söyledi: “Covid19’un yıkıcı etkisiyle savaşıp, kalıcı çözümleri için yorulmadan çalışan, insanların hayatını kurtaran ve bunlar için gece gündüz demeden varını yoğunu ortaya koyan tüm sağlık çalışanlarını desteklemek önceliğimiz.” 

Volvo’dan Ekipman ve Otomobil Desteği

Volvo, tüm dünyada ekipmanlarını ve otomobillerini sağlık çalışanlarının hizmetine sunuyor. Sağlık çalışanlarını desteklemek ve onlara yardım etmek amacıyla Volvo’nun şirket otomobilleri, malzemeleri ve bağışları taşımak için kullanılıyor. Volvo ekibi bu zorlu dönemi ancak birlik olarak ve beraber çalışarak atlatabileceğimize de vurgu yapıyor.

Gilan’dan 3 Boyutlu Destek

Gilan, Covid-19 salgınında biz ve sevdiklerimizin sağlığı için canı pahasına mücadele eden sağlık çalışanlarımızın hayati öneme sahip ihtiyaçlarını karşılayabilmek için, ülkemizin dört bir yanındaki 3500’den fazla üç boyutlu yazıcı sahibi gönüllülerinin kollektif bir harekette buluşturan @3boyutludestek ile 100.000 adet koruyucu yüz siperi hedefi koydu.

Beymen #BİRLİKTEAŞACAĞIZ Dedi

Beymen, Covid-19 mücadelesi için Milli Dayanışma Kampanyası’na 1 Milyon TL, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne toplam 1 Milyon TL bağışlıyor. Beymen nakdi bağışın yanı sıra, Türkiye’nin dört bir yanında büyük fedakarlık ve özveri ile en ön safta olan doktor ve sağlık çalışanlarının haftalık temiz kıyafet ihtiyaçlarını karşılayabilmek için özel hazırladığı giyim paketlerini ulaştırarak, diğer bağışlarıyla birlikte toplam 5 Milyon TL değerinde destekte bulunuyor.

Vakko’dan Maske Yardımı

VAKKO, Türkiye’nin Covid-19 salgını ile devam eden mücadelesinde sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere maske üretim kapasitesini artırıyor. Bu amaçla yeni bir yatırım yapan VAKKO, tam otomatik makineler ile sterilize koşullarda üretilen 3 milyon adet maskeyi T.C. Sağlık Bakanlığı’na teslim edecek.  En kısa sürede kurulumu tamamlanarak üretime başlayacak olan maskeler, en son teknolojiyi kullanan makinelerle üretilip el değmeden dikilecek ve paketlenecek.

H&M Türkiye’den Sağlık Çalışanlarına Büyük Destek

H&M, pandemi hastanesi olarak hizmet veren ve gece- gündüz görevinin başında olan acil servis ve yoğun bakım servislerinde görev alan doktor ve hemşireler için temiz kıyafet desteği sunmak adına ürün dağıtımı gerçekleştirdi. İstanbul’un en büyük ve kapsamlı hastanelerinin de aralarında olduğu toplam 18 hastaneye tişört, çorap ve iç çamaşırından oluşan 30 bin adet ürün bağışı yaptı. Ayrıca bağımsız olarak faaliyet göstermekte olan H&M Vakfı da, Birleşmiş Milletler Vakfı tarafından başlatılan COVID-19 Dünya Sağlık Örgütü için Dayanışma ve Müdahale Fonu'na 500.000 USD bağışta bulunduğu geçtiğimiz ay duyurmuştu.

Global Wellness Day, İyi Yaşamayı Hatırlatıyor

İyi yaşamanın, sağlığın ve wellness’ın değerini fark ettiğimiz olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Global Wellness Day de, ‘‘İyi beslen, hareket et, egzersiz yap, olumlu düşün, sevdiklerinle zaman geçir, zihinsel ve fiziksel bağışıklığını güçlendir’’ mottolarından yola çıkarak hazırladığı özel film ile, iyi yaşamanın ve kendimize bakmanın hayatımızdaki önemini bir kez daha vurguluyor.

“Bu yıl GWD’yi kutlamak ve dünyaya iyi yaşamayı hatırlatmak için 13 Haziran’ı beklemeye gerek yok! Bugünü hayatının miladı yapabilir, en değerli iyi yaşam gününe dönüştürebilirsin. Bugün yaşamayı seç, kendine iyi bakmaya başla, sevdiklerine iyi yaşama yolunda ilham ol,çevrene moral aşıla ve her gününü Global Wellness Day gibi kutla.” mesajlarının yoğun verildiği bu özel film, tüm dünya insanlarına, yaşadıkları bu belirsiz süreci birlikte aşmayı ve yeni bir umut yeşertmeyi teklif ediyor.

 
E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.