• Arama

Jaipur'un En İyileri Tarang Arora

 

Jaipur ve En İyileri

Hindistan’ın Rajasthan eyaletinin merkezi ve pembe renkli taşlardan yapılmış olması nedeniyle ‘Pink City’ olarak da bilinen Jaipur. OGGUSTO olarak Jaipur şehrinin en iyilerini ünlü Hint mücevher markası Amrapali’nin yaratıcısı Tarang Arora’dan dinledik. Jaipur ve en iyileri radarımızda.

 

Kalın: Eğer büyük bahçelerden hoşlanıyorsanız güzel bir Hint mimarisi sunan lüks Rambagh Palace’da kalabilir ya da daha küçük ve sıcak bir ortam arıyorsanız Alsissar Haveli’yi tercih edebilirsiniz.

 

 

Deneyimleyin: Jaipur’un 11 km. dışında yer alan ve Jaipur inşa edilmeden önce Mihrace’nin yerleşim yeri olan Amber Sarayı’na fil sırtında çıkabilir, Jaipur’un eski şehrini ve sokak pazarlarını gezebilirsiniz.

 

 

Harcayın: Değerli taşlar ve mücevherin en önemli merkezlerinden olan Jaipur’da mücevher alışverişi yapın. Amrapali neden olmasın ? Sürpriz: Rajasthan’ın kumullarının üzerinde Wingmasters ile paramotoring yapın.

 

 

Yiyin: UNESCO Dünya Mirası kapsamında yer alan Amber Sarayı’nın bulunduğu tepede konuşlanmış nefes kesici manzarasıyla 1135 AD restaurantında mutlaka “Laal Maas” yiyin. Kuzu etinden yapılan bu yemeğin içerisinde kırmızıbiber ağırlıklı farklı birçok baharat kullanılıyor. “Kuzu eti bu kadar mı güzel olur” dedirten bu yemeği Hindistan turu yaparsanız mutlaka tatmalısınız.

 

 

İçin: Narain Niwas Palace otelinde yeralan ve Marie-Anne Oudejans tarafından dizayn edilmiş Bar Palladio, turkuaz ve beyazın geleneksel Hint renkleriyle kombinasyonuyla inanılmaz bir göz keyfi, eşsiz, serinleticilerle güzel bir akşam vaad ediyor. Herkesin hayatı boyunca mutlaka en az bir kere yaşaması gereken eşsiz bir bar, Steam. Antika bir buharlı trenin içinde yer alan bu bar değişik ambiyansı ile tarih ve kültürden dokunuşlarla sizleri bekliyor.

 

 

Ziyaret Edin : "Rüzgarlar Sarayı" anlamına gelen Hawa Mahal. Kral ailesindeki kadınların ve haremdekilerin, şehrin ana caddesini gözleyebilmeleri için yapılmış olan bu saray da tabii ki pembe. Eski Jaipur’un tam ortasında bulunan City Palace, 18. yüzyılda inşa edilmiş gözlemevi Jantar Mantar ve Anokhi El Yazmaları Müzesi de ziyaret edilmesi gereken yerlerden.

 

 

Alışveriş Yapın: El yapımı pashmina şalları için Andraab’a gidebilirsiniz.

 

 

Tadını Çıkarın: Yoğurt, su, şeker ile yapılan ayran benzeri bir içecek olan Lassi’yi içebileceğiniz en iyi adres MI yolundaki Lassiwala’dır.  

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.