• Arama

Ülkeler ve Geleneksel Dansları

Müzik ruhun gıdasıdır” demişler ve bizce dans da öyle. Müziği ve dansı seyahatle birleştirmek mükemmel olurdu diye düşündük ve dansları yerinde öğrenip uygulamak için en güzel ülkeleri ve dansları seçtik. İşte ülkeler ve geleneksel dansları…

Tango, Arjantin

1860’lı yıllarda ortaya çıkan aşkın ve ihtirasın dansı olan Tango’yu hem izlemek hem de öğrenmek için en ideal adres tabii ki de anavatanı Arjantin ve özellikle Buenos Aires. Milonga olarak adlandırılan tango geceleri için Barrancas de Belgrano Parkı, Club Gricel veya Confitería Ideal gidilebilecek yerler arasında. Bu gecelerin en güzel özelliği ise tango dansını hemen orada öğrenebilecek olmanız. İzlemekle yetinmek istiyorsanız ise yemekli milonga gecelerine katılmayı tercih edebilirsiniz. Her Ağustos yapılan Tango Festivali’ni de kaçırmak istemeyebilirsiniz.

 

 

Samba, Brezilya

Rio Karnavalı’nın pek çok kişinin “Yapılacaklar Listesi”nde olduğunu biliyoruz. Brezilya’da her Şubat ayında yapılan karnavalda ülkenin en iyi dansçıları, en görkemli kıyafetlerine bürünerek muhteşem bir gösteri sergiliyorlar. Ama katılmak varken neden sadece izleyesiniz ki? Eğer siz de samba dansını öğrenmek istiyorsanız, Rio da Janeiro’daki turist derslerinden birine katılabilirsiniz veya ülkenin en büyük okulları olan Mangueira ve União da Ilha’dan ders alabilirsiniz.

 

Vals, Avusturya

Müzisyen Johann Strauss’un eşsiz yeteneği sayesinde tüm dünyaya yayılan vals, Avusturya’nın geleneksel bir dansıdır. Gerçek Avusturya valsini en iyi hissetmenin yolu ise Ocak ve Şubat aylarında gerçekleşen balolardan birine katılmak! En ünlü balolardan olan Opernball, 1877’den beri Vienna Opera’sında gerçekleşiyor. Muhteşem müzik ziyafetinin garanti olduğu Philharmoniker Ball da seçenekleriniz arasında. Eğer valste yeni iseniz Viyana’nın en prestijli dans okulu olan Elmayer’den ders alabilirsiniz.

 

 

Flamenko, İspanya

Endülüs Halk Müziği eşliğinde yapılan flamenko dansı İspanya’nın simgelerinden biridir. Kompleks ve yoğun kültürel bir geleneğe sahip flamenkoyu izlemek için Madrid ve Sevilla, pek çok şov gösterisiyle ideal şehirlerden. Flamenko şovlarının yapıldığı yerlere ‘Tablaos’ deniyor ve bu yerlerde yemek eşliğinde şovları izlemeniz mümkün. Flamenkoyla ilgili daha geniş bilgi öğrenmek içinse Museo del Baile Flamenco’yu ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Salsa, Küba

Latin Amerika’dan esinlenen salsa dansını keşfetmek için en güzel yer Küba. Dünyanın farklı yerlerinde farklı şekilde uygulanan salsanın en güzel özelliklerinde biri,  pek çok farklı hareket ve müzikle doğaçlama olarak yapılabilmesi. Salsa dansını yerinde öğrenmek isterseniz Havana’daki dans okullarından ders alabilirsiniz. Salsayı yerlilerden ve anında öğrenmek içinse Café Cantante, La Casa de la Música ve Diablo Tun Tun en iyi mekanlar arasında.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.