• Arama

Yılın Kalemi

 

Yılın Kalemi

254 yıllık aristokrat bir ailenin geçmişi ile lüksü bir arada barındıran Graf von Faber-Castell; “Yılın Kalemi 2015” için ilhamını, Büyük Frederick’in planlarını kendi hazırladığı Sanssoucci Postdam Sarayı’nın mimari ihtişamından almış.

Değerli taş madenleri ile bilinen Silezya’nın ele geçirilmesinden sonra inşa edilen Sanssoucci’nin dekorasyonu; birçok farklı doğal taş çeşidine ev sahipliği yapıyor. Yılın Kalemi’nin taş işçiliği de; geçmişi 15. yüzyıla uzanan dünyaca ünlü ve Idar Oberstein’da, Herbert Stephan atölyesinde gerçekleştirilmiş.

Limitli üretilen kalemlerin; platin olanın gövdesi Silezya’ya özgü dört adet yeşil serpantin taşı ile, kapağı ise dumansı Rus kuvarsı ile süslenmiş. Altın modeli, 24 ayar altın ile süslenmiş yeşil serpantin taşı ve Frederick’in favori doğal taşı krisoprazın kombinasyonundan oluşmakta.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.