• Arama

Evden Çalışmayı Kolaylaştırmanın 7 Yolu

Evden çalışanların sayısı her geçen gün daha da artarken, evdeyken konsantrasyon bozukluğu ve düşük motivasyon gibi problemlerle yüzleşenlerin sayısı da artıyor. Bu problemlerden kaçınmanızı sağlayacak ipuçlarını sizin için derledik.

İş hayatında hızla değişen düzen ve dijitalleşmenin yarattığı pek çok yeni iş kolu sayesinde evden çalışanların sayısı her geçen gün artıyor. Bunun yanı sıra özellikle içinde bulunduğumuz bu çalkantılı dönemde, büyük şirketler bile home-office izni vererek çalışanların sağlığını korumaya ve motivasyonunu arttırmaya çalışıyor. Yönetici de olsanız çalışan da; bu dönemde düşük motivasyon ve konsantrasyon eksikliği gibi çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz. Evden çalışmayı kolaylaştıracak ipuçlarına birlikte göz atalım.

Kendinize bir çalışma alanı belirleyin

Eğer bir çalışma odanız yok ise evin sevdiğiniz bir köşesini seçerek çalışma alanı olarak kabul edin! Pencerelerin açılmadığı, doğal havalandırma imkânlarının olmadığı plazaların sağlıksız ortamlarında, başkalarının rahatsız edici çalışma alışkanlıklarına, telefon seslerine ve gürültülerine maruz kalmadan, sağlıklı yiyeceklerle beslenerek, koşullarını kendinizin belirlediği evinizde çalışma köşenizi kurgulayabilirsiniz. Unutmayın, uzmanlar gerekli koşulları sağladığınızda evden çalışmanın konsantrasyonu ve verimi artırdığının altını çiziyorlar.

Doğru bilgisayarı seçin

Güvenlik özellikleriyle mobilite arayan kullanıcıların tercihi olan HP Elite Dragonfly, günümüzün mobil kurumsal profesyonelleri için yaratıldı. Dayanıklı ve bir kilogramdan hafif tasarımı ile iş insanlarının her alanda özgür olmalarını sağlayan bilgisayar, magnezyum kasaya sahip. Ayrıca 24,5 saat batarya ömrüyle kullanıcıların kesintisiz çalışmasını sağlıyor.

HP’nin en ince kompakt kurumsal dönüştürülebilir PC’si HP Elite Dragonfly, en yeni Wi-Fi 6 bağlantısıyla üç kata kadar daha fazla indirme hızı ve 8. Nesil Intel® Core™ i7 vPro® işlemciyle de kurumsal performans için en iyi deneyimi sunuyor. Opsiyonel gigabit sınıfındaki 4G LTE ise, çalışanların dünyada 4x4 LTE antenlerine sahip ilk kurumsal dönüştürülebilir PC’leriyle, her an bağlantıda olmalarını ve birlikte çalışabilmelerini sağlıyor. HP’nin en yüksek ekran-gövde oranına sahip 13 inçlik kurumsal dönüştürülebilir bilgisayarı, anında PC’den tablete dönüşebiliyor.

Bunun yanı sıra HP Elite Dragonfly, tıklama seslerine son veriyor ve daha yumuşak çalışma deneyimi için ince ve cam touchpad’i ile çalışmanıza olanak veriyor.

Akıllı ve kişiselleştirilmiş deneyim sunan bilgisayar, sağlık yazılımı HP WorkWell ile iş ve yaşam dengesini sağlıklı bir şekilde kurmanıza yardımcı oluyor. Çok çalıştığınız zamanlarda size ara vermenizi tavsiye ediyor ve verimliliğinizi artıracak ipuçları paylaşıyor. Dragonfly Mavisi’yle göz dolduran HP Elite Dragonfly, kurumsal profesyonellerin vazgeçilmezi olacak.

Sevdiğiniz bir kahve veya çay bulun

Kahve ve çay herkesin olmazsa olmazları arasında bulunuyor. Konsantrasyonunuzun daha hızlı bozulmaya meyilli olduğu ev ortamında, bu iki içeceğin değeri daha da artıyor. Modunuzu ve enerjinizi yükseltecek, lezzetli ve farklı aromalara sahip çay/kahve çeşitlerini her daim evinizde bulundurun. Evde olmanın avantajını kullanarak son birkaç senede oldukça göz önünde olan üçüncü nesil kahve ve demleme yöntemleri üzerine uzmanlaşmaya çalışabilirsiniz. Kısaca özetleyecek olursak; sürdürülebilir olarak dünyanın en iyi kahve üreten ülkelerindeki çiftliklerden getirilen çekirdekler, uzman kavurmacılar tarafından kavrularak satışa sunuluyor. Bu tip kahvelerin en önemli detaylarından biri de demlenme şekilleri! Chemex ve V60 gibi ekipmanlar aracılığı ile “pour over” denen bir yöntemi kullanarak kahvenizi demleyebilirsiniz.

Her sabah üzerinizi değiştirin

Tüm gün pijamalarla gezmek herkesin hayali olsa da uyku ile direkt olarak bağdaştırdığımız giysiler ile tüm gün vakit geçirmek verimsizliğe sebep oluyor. Güne başlarken, işe gidiyormuş gibi giymenin sizi ne kadar motive ettiğine şaşıracaksınız. Ayrıca gün içerisinde görüntülü yapacağınız toplantılarda da çalıştığınız kişilerin sizi en şık halinizle görmeleri, onların da çalışma azmini arttıracaktır.

Egzersiz yapın

Sabah ve akşam işe gitmek için harcadığınız zamanı ve enerjiyi egzersiz yaparak değerlendirmeye ne dersiniz? Üstelik duşa erişiminiz de oldukça kolay! Günde 30 dakikanızı herhangi bir egzersize ayırmak bağışıklığı kuvvetlendirirken, negatifliği ve stresi de üzerinizden atmanıza yardımcı olacak. PC’den tablete dönüşebilen HP Elite Dragonfly ile çeşitli uygulamalar üzerinden yapılan online fitness derslerine katılabilirsiniz! 

Sevdiğiniz bir Podcast veya Youtube kanalı bulun

Evde çalışmanın dezavantajlarından biri kuşkusuz ki iş arkadaşlarından mahrum kalıyor olmak. Sürekli insan içinde olmaya alışmış insanlar için öğle arasındaki veya kahve molasındaki sohbetleri özlememek zor olsa da çaresi yok değil. Her gün belirlediğiniz bir süre boyunca Youtube’da vakit geçirebilir veya modern zamanın radyosu olan Podcast yayınlarından sevdiğiniz bir taneyi dinleyebilirsiniz.

Farklı zevklere hitap eden, takip etmeniz gereken yabancı ve Türkçe Youtube kanallarını öğrenin!

Dinlenmesi gereken ve hızla yükselişe geçmiş olan Podcast kanallarını listenize alın!

Evinizi yeşillendirin

Sürekli kapalı kapılar ardındayken, içinizi açabilecek ve huzurla dolmanızı sağlayacak en önemli etkenlerden biri de bitkiler! Son yıllarda evlerdeki botanik trendin bir hayli popüler olması da bu tezi destekliyor. Dekoratif olarak da evinizin havasını değiştirecek olan bitkilerle yeşil köşeler yaratın!

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.