• Arama

2020 Oscar Tahminleri

Brother’lardan 2020 Oscar ödülleri için tahminleri öğrendik.

2020 Oscar ödülleri için nefesler tutuldu. Hollywood dünyası için en prestijli ödül töreni olan Oscar Ödülleri için herkesin kafasında bir fikir var… Biz de Brother’lara sorduk ve onların Oscar tahminlerini öğrendik.

Güler Çelikel’in En İyi Film Tahmini: Joker

Geçtiğimiz senenin en çok ses getiren dram filmlerinden biri olan Joker, çok yakından tanıdığımız Batman’in Joker karakterine odaklanmış, oldukça trajik olan hikayesiyle izleyiciyi uzun süre etkisinde bırakan bir film. Travmalarla dolu çocukluğunun ardından, hayata karşı güvenini kaybeden Joker’in dünyanın en ünlü villain karakterlerinden biri haline dönüşmesini izlediğimiz filmde Joaquin Phoenix ise oyunculuğu ile göz dolduruyor. Müzikleriyle de oldukça ses getiren yapım, Altın Küre’yi kaybetmiş olmasına rağmen hala Oscar’daki iddiasını koruyor.

Okan Çelikel’in En İyi Yönetmen Tahmini: Sam Mendes

Film sektörünün en sevilen kültlerinden biri olan American Beauty ile daha önce Oscar heykelini eve götürmeyi başarmış olan İngiliz yönetmen Sam Mendes, 2020’de Birinci Dünya Savaşı’nı anlatan 1917 ile tekrar aday olmayı başardı. Filmografisi içinde James Bond: Skyfall, Revolutionary Road gibi filmleri bulunan Mendes, hem ana akım sinemaya hem de alternative filmlere yönelerek başarılı işler çıkarabilen ender isimlerden biri. Favori olmamasına rağmen Altın Küre’de 1917’nin hem en iyi yönetmen hem de en iyi film ödülünü kazanmış olmasının ardından Sam Mendes’in ikinci Oscar’ını eve götürme ihtimaline kesin gözüyle bakılıyor.

Raysa Uzunyol’un En İyi Erkek Oyuncu Tahmini: Joaquin Phoenix

Uzun süredir pek denk gelemediğimiz yetenekli oyuncu Joaquin Phoenix, Joker filmi ile tekrar çarpıcı bir şekilde hayatımıza girdi. Heath Ledger’ın Oscar kazanan Joker performansı sonrası oldukça yüksek beklentilere sahip olan Batman severleri, oyunculuğu ile büyülemeyi başarmış olan Phoenix, karakteri oynamak için çok fazla kilo vererek hazırlanmaya başlamış. Set boyunca farklı metodlar ile role bürünen oyuncunun Oscar’ı kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ferit Uzunyol’un En İyi Kadın Oyuncu Tahmini: Renée Zellweger

Renée Zellweger denince aklınıza ilk Bridget Jones geliyor değil mi? Cevabınız evet ise adeta bir geri dönüş yaparak kariyerini bir anda tırmanışa geçiren Renée Zellweger, Judy’de gösterdiği şahane performans ile bu senenin favori kadın adayı. Oz Büyücüsü filmiyle Hollywood’un en şaaşalı dönemlerinde bir yıldız olan Judy Garland’ın parıltılı hayatı anlatılıyor.

Hazım Rıza’nın En İyi Özgün Senaryo & Ebru Sorman Gözlükçü’nün En İyi Uluslararası Film Tahmini: Parasite

Güney Kore’nin yükselişe geçtiği sanat filmlerinin en başarılı örneklerinden biri olan Parasite, Oscar adaylığının yanı sıra yıl boyunca çoğu festival kapsamında gösterime girerek ödülleri kazanmayı başardı. Bu kategoriye ek olarak En İyi Film dalında da aday olan Parasite, heyecan veren bir kurguya ve muhteşem bir görüntü yönetimine sahip.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.