• Arama

Les Bles de Chanel Koleksiyonu

Chanel’in ilhamını buğday tarlalarından alan yeni mücevher tasarımları Les Bles de Chanel koleksiyonu tek kelime ile büyüleyici. Coco Chanel’in de ikonik sembolü olan buğdaylar, koleksiyondaki hemen her parçada yer alıyor.  OGGUSTO olarak koleksiyonu inceledik.

 

 

Matmazel'in Buğday Tutkusu

 

Buğdayların Gabrielle Chanel’in hayatındaki yeri çok eskilere, Matmazel’in çocukluğuna uzanıyor. Fransa, Saumur’da bir buğday hasadı zamanında doğan tasarımcı, çocukluğu boyunca babasından buğdayların bolluğu, bereketi, şansı ve sonsuz yaratıcılığı üzerine hikayeler dinlemiş. Öyle ki, buğdayların Chanel’in Paris’te 31 Rue Cambon’daki apartman dairesinin dekorasyonunda da yeri büyük. Dairenin iç dekorasyonunda, pek çok yerde buğday motifleri dikkat çekiyor. Hatta Cecil Beaton'ın Coco Chanel fotoğraflarında bile buğday figürü dikkat çekiyor.

 

 

62 parçadan oluşan mücevher koleksiyonu Les Bles de Chanel, ağırlıklı olarak pırlantanın yanı sıra sarı safir, zümrüt ve Japon ile Endonezya incilerinden oluşuyor. Sarı safir taşlardan oluşan Epi Solaire koleksiyonda en beğenilen setlerden biri. Chanel Fine Jewelry'nin Direktörü Benjamin Comar, "Coco Chanel, buğdayın iyi şans getirdiğine inanıyordu. Bu koleksiyon onun buğday tutkusuna bir methiye niteliğinde" diyor.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.