• Arama

Les Bles de Chanel Koleksiyonu

Chanel’in ilhamını buğday tarlalarından alan yeni mücevher tasarımları Les Bles de Chanel koleksiyonu tek kelime ile büyüleyici. Coco Chanel’in de ikonik sembolü olan buğdaylar, koleksiyondaki hemen her parçada yer alıyor.  OGGUSTO olarak koleksiyonu inceledik.

 

 

Matmazel'in Buğday Tutkusu

 

Buğdayların Gabrielle Chanel’in hayatındaki yeri çok eskilere, Matmazel’in çocukluğuna uzanıyor. Fransa, Saumur’da bir buğday hasadı zamanında doğan tasarımcı, çocukluğu boyunca babasından buğdayların bolluğu, bereketi, şansı ve sonsuz yaratıcılığı üzerine hikayeler dinlemiş. Öyle ki, buğdayların Chanel’in Paris’te 31 Rue Cambon’daki apartman dairesinin dekorasyonunda da yeri büyük. Dairenin iç dekorasyonunda, pek çok yerde buğday motifleri dikkat çekiyor. Hatta Cecil Beaton'ın Coco Chanel fotoğraflarında bile buğday figürü dikkat çekiyor.

 

 

62 parçadan oluşan mücevher koleksiyonu Les Bles de Chanel, ağırlıklı olarak pırlantanın yanı sıra sarı safir, zümrüt ve Japon ile Endonezya incilerinden oluşuyor. Sarı safir taşlardan oluşan Epi Solaire koleksiyonda en beğenilen setlerden biri. Chanel Fine Jewelry'nin Direktörü Benjamin Comar, "Coco Chanel, buğdayın iyi şans getirdiğine inanıyordu. Bu koleksiyon onun buğday tutkusuna bir methiye niteliğinde" diyor.

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.