• Arama

Lug Von Siga

 

Lug Von Siga

Gül Ağış ve Yasemin Karani; yeni işbirliklerini, yeni ofislerini ve markaları Lug Von Siga'nın  Madrid Moda Haftası’nda sunulacak koleksiyonlarını OGGUSTO’ya anlattılar Üç sezon üstüste Londra Moda Haftası’na katılan Lug Von Siga’nın Mercedes-Benz ile İstanbul’da başlayan işbirliği artık dünyaya açılıyor.

İstanbul’daki Mercedes-Benz Fashion Week’de Lug Von Siga markasına sponsor olan Mercedes-Benz ilk defa bir Türk moda tasarımcısını yurtdışında destekleyecek. Tasarımların ana teması cocukluk hayallerine dönüş. Sokakta oynanan oyunların ilham kaynağı olduğu şeker tadındaki bu kolleksiyon; Gül’ün hayal kadının eğlenceli ve çağdas oyunları için hazırlanmış.

Türk Deri Tanıtım Grubu’nun da desteklediği ve Madrid Moda Haftası (IFEMA) için hazırlanan kolleksiyonun stylingi 17 yıl Dolce&Gabbana için çalışan ve İtalyan Amica’nın çekimlerini yapan Paolo Turina’ya ait. Fransa’dan Lübnan’a farklı noktalarda satılan markayı; uluslararası bir platforma oturtmak Yasemin Karani’nin ana hedefi.

Yasemin; dört yılı Cartier’de toplam on yıllık iletişim tecrübesinin üzerine hayallerinin peşine düşüp Milano’da dünyanın en iyi Moda ve Tasarım Master Programı kabul edilen Bocconi’de okumuş. 2015’in ilk günlerinde yeni yerine taşınan Lug Von Siga’nın dekorasyonu sevilen dostların keyifle ağırlanmaları için tasarlanmış.

Stüdyo’da; misafirler için Uzakdoğu’dan taşınan özel bitki çayları ve ev yapımı kurabiyeler her zaman hazır. Feng Shui temellerine göre dekore edilmiş yeni ofiste, Gül’ün odası kitaplar ve çizim yaparken vazgeçilmezi olan değerli taşlarla dolu.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.