Rio de Janeiro Rehberi

 

Rio de Janeiro Rehberi

OGGUSTO olarak 5-21 Ağustos günleri arasında Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapacak olan Rio de Janeiro rehberi hazırladık ve favori rotalarımızı kaleme aldık. Brezilya’nın ikinci büyük şehri Rio de Janeiro, yemyeşil dağların eteğine kurulan eğlence dolu bir şehir. Öyle ki, Rio için “Tanrı, dünyayı yedi günde yarattı, beş gününü Rio de Janeiro için harcadı” deniyor. Guanabara Körfezi’nin merkezinde yer alan Rio de Janeiro, geniş alana yayılmış beyaz kum sahilleri ile tam bir kumsal şehri ve yaz tatili için de ideal bir adres.

Rio’nun En Güzel Otelleri

Caesar Park Rio de Janeiro Ipanema Plajı’nda yer alan Caesar Park Rio de Janeiro, Rio’nun en gözde otellerinden biri. Tam bir yazlık ev gibi döşenen otel, Sergio Rodrigues imzalı sandalyeleri, Ju Martins imzalı fotoğrafları ve orkidelerle bezeli duvarlarıyla dikkat çekiyor. http://www.accorhotels.com/8941 Hotel Fasano Rio de Janeiro Ipanema Plajı üzerinde yer alan Fasano Rio de Janerio, 1950'li yılların ruhundan esinlenen Fransız tasarımcı Philippe Starck tasarımı bir otel. 89 odalı otel, muhteşem manzarasıyla dikkat çekiyor.

9bae6ca0008cdf98c6344930afb7af4b

Hotel Santa Teresa Santa Teresa’da bulunan otel, rustik dekorasyonuyla Rio’nun bohem yanını yansıtıyor. Otelin içinde yer alan restaurant, sadece tropikal yemekleri ve manzarasıyla değil, sıradışı kokteylleri ile de oldukça başarılı.

hotel-santa-teresa

Rio'da Yemek

Rio’da yerel lezzetlerin yanı sıra ödüllü Japon restaurantları ve lezzetli fondücülerle de karşılaşabilirsiniz. Copacabana’da yer alan Japon restaurantı Azumi, Glória’daki fondücü Casa da Suiça ve Lagoa’daki Olympe şehrin öne çıkan restaurantlarından.

En İyi Plajlar

Copacabana ve Ipanema, şehrin öne çıkan iki plajı. Kaldırım desenleriyle ünlü  Copacabana, Rio’nun en zengin bölgesi. Ipanema Plajı ise muhteşem deniz manzarası, restaurantları, galerileri ve cafe’leriyle görülmeye değer adreslerden.

Rio'da Sanat

Rio'nun en sıradışı binası ise Contemporânea de Niterói. Ünlü mimar Oscar Niemeyer'in imzasını taşıyan çağdaş sanat müzesi, Louis Vuitton'un Cruise 2017  defilesine de ev sahipliği yapmıştı. Müzede binin üzerinde Brezilyalı çağdaş sanatçının eseri sergileniyor. 40200931

Rio'da doğayla haşır neşir olmak için en iyi adresler ise Brezilya’nın en ünlü botanik bahçesi olan Jardim Botânico ve granit ile kuvarstan oluşan Sugar Loaf Dağı. Rio'nun simgesi ise Christ the Redeemer. Corcovado Dağı'nın zivesinde Heitor Silva Costa tarafından tasarlanan ve Fransız heykeltraş Paul Landowski yapılan Cristo Redentor heykeli dünyanın en büyük 2. İsa heykeli olma özelliğini taşıyor.      

 
E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular