• Arama

Wimbledon Tenis Turnuvası’nın Bilinmeyenleri

 

Wimbledon Tenis Turnuvası’nın Bilinmeyenleri

  Dört Grand Slam’in en bilineni olan Wimbledon Tenis Turnuvası 27 Haziran’da Londra’da başladı. Dünyanın bu en ünlü şampiyonasının bilinmeyenlerini OGGUSTO olarak sizin için araştırdık.

Turnuvada her yıl 54.250 tenis topu kullanılıyor ve öncesinde sabit 20 oC sıcaklıkta muhafaza ediliyorlar. Artık sarı olan topların 1986 yılına kadar beyaz renkteydiler.  Oyunlardan sonra kullanılmış toplar, kutusu 3 Sterlin’den satışa çıkartılıyor ve elde edilen gelir okullardaki tenis programlarına yönlendiriliyor. En İngilizvari organizasyonlardan biri olan Wimbledon Tenis Turnuvası boyunca 350 bin fincan çay tüketiliyor. Turnuvanın vazgeçilmezi olan çilekler (yaklaşık 28 bin kilo) her sabah saat 4’te toplandıktan tam 7 saat sonra üzerindeki 7 bin litre krema ile birlikte Wimbledon’a getiriliyor. 05d9b4594573a58dff1a3ef136566976 Wimbledon tarihinde bugüne kadar ve ayrıca tüm tenis tarihinde en uzun maç 2010 yılında birinci turda John Isner ile Nicolas Mahut arasında oynandı. 3 gün boyunca ve tam tamına 11 saat beş dakika süren maçı John Isner kazandı.

Wimbledon Tenis Turnuvası’nın vazgeçilmez isimlerinden biri şahin Rufus.  Turnuva süresince her sabah Rufus kortların üzerinde uçarak güvercinleri kaçırmakla görevli. Sosyal medyada da aktif olan Rufus’un Twitter’da  beş bin takipçisi var. Rufus 2012’de kaçırılarak hayranları üzüntü içinde bırakmış ve sonra tekrar bulunmuş. 2016 yılı için toplam para ödülü 28,1 Milyon Sterlin. The Championships - Wimbledon 2009 Day Seven Geçen yılın tek kadınlar ve tek erkekler şampiyonları Serena Williams ve Novak Djokovic 1,8 milyon sterlin ile evlerine döndüler. İngilizlerin ıslak yazları Wimbledon Tenis Turnuvası’nı da etkiliyor. 1922 yılından bu yana  yağmur nedeniyle kesintisiz sadece 7 turnuva yapılabilmiş. 2015’te turnuva boyunca satılan toplam 28 bin  havlunun 19 bini erkek 9 bini ise kadın oyuncuların havlusu olmuş. Ayrıca yaklaşık 12 bin adet mini tenis toplu anahtarlık hediye olarak satılmış.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.