• Arama

Sürdürülebilir Hediye Önerileri

2020’de en çok konuşulacak konulardan biri sürdürebilirlik olacak! Biz de çevreye duyarlı, doğa dostu sevdiklerinize alabileceğiniz en iyi sürdürebilir hediye önerilerini sizler için sıraladık. Yılbaşı alışverişinizi tamamlamadan önce mutlaka göz gezdirin.

Gezegenimizin geleceğine sahip çıkmaya ve tükenmekte olan kaynakları korumaya dair giderek artan farkındalık, kişilerin gastronomiden sanata, seyahatten modaya her alanda önceliklerini değiştiriyor. Sizin de sürdürülebilir bir hayat yaşamayı öncelik haline getirmiş sevdikleriniz varsa, onlar için özenle seçtiğimiz sürdürülebilir hediyelere göz atmayı unutmayın!

Sürdürülebilir Moda: one square meter’ın Zamansız Tasarımları

one square meter, yavaş ve sürdürülebilir modanın Türkiye’deki öncülerinden. Kumaş tedarikçilerini ve üretimin her noktasındaki ortaklarını özenle seçip sadece lokal olarak üretilmiş ham keten kullanıyor. Markanın minimum atık üretimi ve su tüketimi prensiplerine bağlı tekniklikler ile sipariş üzerine üretilen sade ve zamansız parçaları, rafine bir stile sahip doğa dostları için ideal hediye.

Sürdürülebilir Moda: Veja’nın Sürdürülebilir Sneakerları

Veja, insanlara ve çevreye saygılı bir tedarik zinciri oluşturabilmek amacıyla, 2005 yılında daha “sürdürülebilirlik” ve “organik” kavramları hayatımıza girmemişken kuruldu. Dünyanın en sürdürülebilir sneaker’ı olarak kabul edilen marka, Brezilyalı organik pamuk ve kauçuk üreticileriyle çalışıp adil ticaret prensiplerine uygun olarak üretim yapıyor. Meghan Markle ve Emma Watson gibi ünlü isimler tarafından tercih edilmesiyle de dikkatleri üzerine çeken Veja, hem rahatlıklarından hem de stillerinden ödün vermek istemeyen doğa dostları için en güzel hediye.

Sürdürülebilir Yaşam: Clos19’ın Cam Pipetleri

Satın Al

Her gün dünya üzerinde  kullanılan 100 milyonlarca plastik pipetin ekosisteme verdiği zarar reddedilemeyecek bir boyuta ulaşmış durumda. Bu konuya dair farkındalık arttıkça, lastik pipetlere doğa dostu birer alternatif olarak kullanılabilecek ürünlerin sayısı da hızla yükseliyor. Aralarında en iddialı ve şık olanı ise, elbette,  Clos19’ un cam pipetleri. Kolayca yıkanıp tekrar tekrar kullanılabilen bu ürünler, 600 yıldan fazla süredir sadece Murano Adası’ndaki ustalar tarafından üretilebilen Murano Camı’ ndan elde yapılıyor. Eğlenceli renkleriyle de dikkat çeken cam pipetler, doğayı korumaya çalışırken zarif estetik anlayışlarından ödün vermek istemeyenler için harika bir hediye seçeneği.

Sürdürülebilir Güzellik Ürünleri:The Body Shop’ın Yeni Yıl Setleri

Yüzde 100 vejetaryen ve dünyanın dört bir yanında Yerel Ticaret içerikleriyle zenginleşen doğal ürünleriyle çok sevilen The Body Shop ve devlet koruması altındaki gençlerin hayatına dokunmak için yola çıkan Hayat Sende Derneği güçlerini birleştirdi. Yapılan iş birliği doğrultusunda hazırlanan yılbaşı setlerinin satışlarından elde edilecek gelirin bir kısmı Hayat Sende Derneği’ne bağışlanacak. Bu anlamlı proje ile, sizler de sevdiklerinizi mutlu ederken gençlere umut olabilirsiniz.

Sürdürülebilir Mücevher: Atelier Swarovski’den “Bilinçli” Mücevherler

Çevre bilinci yüksek ve aynı zamanda mücevherlerin ışıltılı dünyasına “Hayır” diyemeyen birine hediye arayışı içerisindeyseniz, Atelier Swarovski’nin ünlü İspanyol aktris Penelope Cruz ile yaptığı yenilikçi iş birliğine göz atmayı unutmayın. “Bilinçli lüks” vizyonu ile laboratuvar ortamında yaratılan doğaya saygılı değerli taşların, Penelope Cruz’ un tasarımlarıyla hayat bulduğu bu eşsiz koleksiyonu Jiwo Lounge, Kanyon'da  keşfedebilirsiniz.

Sürdürülebilir Moda: Re/Done’ın Doğa Dostu Jean’leri

Satın Al

Aşırı su tüketiminin yanı sıra çok ciddi boyutlarda hava ve su kirliliğine sebep olan jean üretimi, moda endüstrisinin bu anlamda en sorunlu alanlarından biri. Öte yandan, Vintage Levi’s jean’leri yeniden kullanarak kendi tasarımlarına hayat veren Re/Done, adeta başka bir dünya mümkün diyor. Üretimin her aşamasında minimum atık ve zarar prensibiyle çalışan markanın ürünleri, sürdürülebilir jean deyince akla ilk gelenlerden. Re/Done, her bir jean’de kullanılan vintage denim kumaşının önceki sahiplerine ve yeni jean’e hayat verenlere dair bilgiyi de müşterilerine sunuyor. Siz de jean tutkunlarına hediye edeceğiniz bir Re/done ürünü ile ile yalnızca jean değil, bir hikaye de armağan etmiş olacaksınız. Hem de tonlarca suyu boşa harcamadan.  

Sürdürülebilir YaşamChapters’ın Vegan Ajandaları

Yeni yıla yepyeni bir sayfayla başlamanın heyecanı içinde olanları sevindirecek en güzel hediye nedir? Hiç kuşkusuz, yeni bir ajanda. Vegan deri, çevre dostu FCA sertifikalı premium kağıt ve bitki bazlı mürekkep kullanarak üretim yapan Chapters, dileyenlere monogram servisi de sunan bir marka. Ürünlerin satışından kaynaklanan gelirin bir kısmının sokak hayvanlarının tedavileri için kullanıldığını da belirtmekte fayda var. Siz de buradan alacağınız doğaya saygılı bir biçimde üretilmiş ajandalarla, hem sevdiklerinizi hem de sahipsiz hayvanları mutlu edebilirsiniz.

Sürdürülebilir YaşamSuCo’nun Çevre Dostu Mataraları

Dünya üzerinde her 1 dakikada 1 milyon adet plastik su şişesi satın alınıyor ve bunların %80’e yakını kendini doğada atık olarak bulup ekosisteme zarar veriyor. Bu oranı azaltmak ve su içme alışkanlıklarını iyileştirmek misyonuyla kurulan SuCo, Türkiye’nin ilk katlanabilir çevre dostu su matarası. Su içerken vücuda kanserojen bir madde girmesini önlemesinin yanı sıra bakteri ve koku oluşumunu da engelliyor. Oldukça dayanıklı bir materyalden üretilen SuCo, çevre dostlarının yanlarından ayırmayacakları şahane bir hediye alternatifi.

Sürdürülebilirlik Üzerine Kitaplar

Araştırmaya ve öğrenmeye bir başlayınca, sürdürülebilirliğin  adeta uçsuz bucaksız bir vaha olduğu hemen anlaşılıyor. Modadan gastronomiye, işletmeden sanata… Hep daha fazlasını öğrenmek isteyen sevdikleriniz için, farklı alanlarda sürdürülebilirliği konu eden kitaplara mutlaka göz atın.

Sürdürülebilir YaşamMaiizen’in Minimal Aydınlatma Ürünleri

Satın Al

İlhamını doğadan alan Maiizen, minimal bir estetik anlayışı ve yenilikçi bir vizyon ile zamansız aydınlatma ürünleri üreten bir tasarım ofisi. Cam, ahşap ve seramik gibi doğal malzemeler ile yapılan ürünlerin tamamı el yapımı. Mavinin (mai) rahatlatıcı ve güven veren etkisini zen'in dengesiyle birleştiren bu sanat eseri niteliğindeki tasarımlar, sevdiklerinizin evine eşsiz bir dokunuş katacak.

Sürdürülebilir ModaPatagonia’nın Sürdürülebilir Ürünleri

1973’te kurulduğundan beri sürdürülebilir bir üretim zinciri yaratma misyonuyla çalışan Patagonia, başta Birleşmiş Milletler olmak üzere pek çok yerden bu alanda ödül kazandı. An itibariyle üretiminin %70’ini geri dönüştürülmüş materyallerden yapan marka, bu oranı 2025’e kadar %100’e çıkarmayı hedefliyor. Ayrıca, 1987’den beri yıllık karının %1’ini çevre koruma derneklerine bağışlıyor. Yüksek kalitede, fonksiyonel ve dayanıklı ürünleriyle öne çıkan Patagonia, doğada vakit geçirmeyi sevenler için ideal.

Yeni Başlayanlar İçin Sürdürülebilir Yaşam Kiti

Satın Al

Dünyanın geleceğiyle ilgili, sürdürülebilirlik hakkında bilgi edinmeye meraklı ve  daha sürdürülebilir bir hayat tarzını uygulamak için istekli olan ama nereden başlaması gerektiğini bilmeyen birilerini mutlaka tanıyorsunuzdur. Onlara yardım etmeye ne dersiniz?  Bambu diş fırçası, metal pipet ve çevre dostu bir su matarası gibi temel malzemeleri içeren “Zero Waste Starter Kit” (Sıfır Atık Başlangıç Paketi) ile ilk adımı atmalarına yardım edin. Devamının geleceğinden emin olabilirsiniz.

Sürdürülebilir YaşamThe Very Good Candle Company’nin Organik Mumları

Mum yapımında kullanılan kimyasalların soluduğumuz havayı önemli ölçüde kirlettiğini biliyor muydunuz? Sürdürülebilir ve çevreye duyarlı ürünler yapma manifestosuyla yola çıkan The Very Good Candle Company’nin mumları ile bu konuda endişelenmenize gerek yok. Amsterdam merkezli marka, lokal üreticilerden temin edilen ürünleri kullanarak el yapımı ve tamamen bitki bazlı mumlar üretiyor. Tamamı Avrupa’da yetişen keten tohumlarından üretilen ve %100 doğal esans yağları ile kokulandırılan bu mumlar, doğa dostlarını çok mutlu edecek.

Sürdürülebilir YaşamNimble’ın Çevre Dostu Kablosuz Şarj Aleti

Satın Al

Gezegeni korumaya kararlı bir teknoloji tutkununa ne hediye alınır diye düşünüyorsanız hemen söyleyelim: Çevre dostu, kablosuz bir şarj aleti. Pek çok marka ile uyumlu olan bu alet, organik kenevir ve geri dönüştürülmüş plastikten üretiliyor. Telefonu normal bir şarj aletinden daha hızlı şarj etmesinin yanı sıra şarj esnasında kullanmaya da olanak sağlıyor.

Sürdürülebilir ModaNanushka’nın Vegan Derisi Tasarımları

Son yılların çok konuşulan markalarından Nanushka’nın en büyük alamet-i farikası kullandıkları vegan derisi. Çok sevilen ve kullanılan bir materyal olan deriyi çevreye zarar vermeden üreten marka, üretim ve tedarik zincirlerinin diğer aşamalarında da aynı başarıyı yakalamak için düzenlemeler yapıyor. Bir moda tutkunu için doğa dostu bir hediye arayışı içindeyseniz, şık ve cool tasarımlarıyla da dikkat çeken bu markaya göz atmayı unutmayın.

Sürdürülebilir Moda: Bar Jewellery’nin Zarif Küpeleri

Bar Jewellery, sürdürülebilirlik ve estetiğin bir arada var olabileceğini kanıtlamak için kurulmuş Londra merkezli bir marka. Ürünlerinin tamamına yakını yerel zanaatkarlar tarafından, bilinen en eski metal işleme tekniklerinden biriyle üretiliyor. Sadece geri dönüştürülmüş materyallerden üretim yapan markanın Londra’daki stüdyosunda kullanılan enerjinin tamamı yenilenebilir enerji kaynaklarından geliyor. Son yıllarda ünlü isimlerden sadık bir hayran kitlesi de yaratan Bar Jewellery’ nin zarif ve özgün tasarımları, aksesuar tutkunlarını çok mutlu edecek.

Sürdürülebilir YaşamNarköy’de Ekolojik Yaşam Deneyimi

Bilgi Al

Dört tarafı ormanlarla çevrili Narköy, misafirlerinin sürdürülebilir yaşamı denemleyebildikleri bir eko-otel. Yapımı sırasında doğaya minumum zararı verecek geri dönüşümlü ve doğal içerikli malzemeler kullanılan Narköy’de sürdürülebilir enerji kullanılıyor. Aromatik bitki toplama, haritalı orman yürüyüşü, peynir-yoğurt yapım atölyesi, kendini bahçeni yap, glutensiz ekmek atölyesi, dalga sörfü gibi pek çok aktivite konukları bekliyor. Konaklamalı paketlerin yanı sıra günü birlik program seçenekleri de sunan Narköy’de, sevdiklerinize unutulmaz bir deneyim armağan edebilirsiniz.

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.