Kedi Sevgisi

 

Kedi Sevgisi

Yolda kedi görünce korkup hemen kaçanlardan mısınız yoksa her gördüğünüz kediyi sevenlerden mi? OGGUSTO ekibi olarak biz kedileri o kadar çok seviyoruz ki, TeNeues tarafından yayınlanan ve Anna Cavelius tarafından kaleme alınan For the Love of Cats adlı kitabı görünce incelemeden edemedik. OGGUSTO olarak kitabı Graf von Faber-Castell için kaleme aldık.

Yüzlerce kedi fotoğrafından oluşan Kedi tutkunlarını mutlu edecek For the Love of the Cats adlı kitap, kedilere yazılmış bir aşk mektubu niteliğinde. Kitabın yazarı Anna Cavelius, "Her kedi, kendini dünyanın efendisi sanır ve ona göre davranır. Kedileri vazgeçilmez kılan da budur" diyor. Kendisine katılmamak elde değil. Hayatımıza renk ve neşe katan kedileri daha yakından tanımak için sehpanızın üstünde bu kitaba yer açmanızı tavsiye ediyoruz. Ön bir özet için kitapta yer alan bazı ilginç bilgileri paylaşıyoruz.   cats-5_3574544k

Kedilerin En İlginç Özellikleri

  • Kediler tüm memeliler arasında en uykucu hayvanlardır. Her gün ortalama 16 saati uyuyarak geçirirler.
  • Asil bir kişiliğe, mükemmel sezgilere ve akılcı bir duyarlılığa sahiptirler. Kediler, iki-üç yıl içinde çocukluktan ergenliğe geçerler.
  • Kediler son derece meraklıdır .Ne olduğunu keşfetmek için her türlü şeyin içine girip tırmanmaya çalışırlar.
  • Kedilerin en belirgin özelliklerinden biri de mırlamaktır. Özellikle huzurlu ve mutlu olduklarında mırlarlar.
  • Bir kediyi okşamanın kan basıncını düşürdüğü bilimsel olarak ispatlanmıştır.
  • Kedilerin bıyıkları çevredeki hareketlere karşı son derece duyarlıdır. Ani bir hareket hemen bıyıklar tarafından algılanır. Görmeyen kediler etrafta sanki görüyor gibi dolaşmalarını da yine bıyıklarına borçludurlar.
  • Dünyada 33 farklı ırktan çoğalan 500 milyonun üzerinde evcil kedi bulunmaktadır.
  • Kedilerin köprücük kemikleri olmadığından kafalarının sığabildiği her yerden geçebilirler.
E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular