• Arama

Maksimalist Ev Dekorasyonu İçin 5 İpucu

Ev dekorasyonda yepyeni bir trend var: Maksimalist. Maksimalist akımını evinize taşımak için listelediğimiz 5 ipucuna kulak verin.

Köklerini dışavurumculuk, yani ekspresyonizmden alan maksimalizm; edebiyattan resme, multimedya ve grafik tasarımdan müziğe, modadan dekorasyona, tasarımın ve sanatın hemen her alanında etkisini göstermiş bir akım. Mies van der Rohe’nin “Az, çoktur.” sözünün tersine, az ile yetinemeyenlerin stili. Çokluğu, görsel ve duygusal zenginliği, kompleks ifade biçimleriyle dekorasyona taşıyan bu stilin şifrelerini çözüyoruz.

Maksimalist Ev Dekorasyonunda Maksimum Kişiselleştirin

Manuel Canovas

Maksimalizm, evde dokunma isteği uyandıran malzemeler, canlı renkler ve seçkin bitiş teknikleriyle kendini gösterir. Mekanda duygusallık, lüks ve fantezi arasındaki denge esastır. Sanat eserleri, seyahatlerden getirilmiş özgün objeler ve sergilenen koleksiyonlar kişiselliği arttıran detaylardandır. Maksimalist karakterler farklı renk ve desenleri kendi özgün seçimlerine göre bir arada kombinleyebilme ustasıdırlar.

Maksimalist Ev Dekorasyonunda Estetik Bir Mizansen Yaratın

Jonathan Adler

Maksimalist karakterlere göre mobilyanın fonksiyonu, rahatlığı ve ergonomisi önemlidir; evet ama estetik ve görünüş kimi zaman tüm bunların önüne geçer. Özgün ve benzersiz formlar, dalga biçimli çekmeceler, kıvrımlı ayakların üzerinde yükselen sehpalar, heykeller ve sanat eserleri bir arada hayal gücünün eşsiz kombinasyonlarını oluştururlar.

Maksimalist Ev Dekorasyonunda Kombinleme Yeteneğinizi Gösterin

John Lewis

Çokluğu, görsel ve duygusal zenginliği, kompleks ifade biçimleriyle dekorasyona taşıyan bu stilin şifreleri arasında, kadife ve deri gibi tekstiller, sıra dışı renkler, desenli duvar kağıtları, kürklü yastıklar ve tüm bunların arasındaki mükemmel birliktelik ön sırada geliyor.

Maksimalist Ev Dekorasyonunda Sevdiğiniz Şeylere Yer Verin

Manuel Canovas

Anneannenizden kalan 60'lara ait bir koltuk, Uzakdoğu seyahatinizden aldığınız bir yastık veya arkadaşınızın hediye ettiği seramik vazo... Bunların her biri gördüğünüzde içinize mutluluk saçan objeler. Maksimalist biri olarak mekanınızda size kendinizi iyi hissettiren mobilya ve aksesuarlara yer açmalı; objeler, renkler ve dokular arasındaki uyumlu bütünü yakalamalısınız.

Maksimalist Ev Dekorasyonunda Duvarlarınızı Giydirmenin Yöntemleri

Jonathan Adler

Maksimalist mekanların duvarları hikayeler anlatır. Tablolar, fotoğraflar, sanat eserleri ve bunları aydınlatan aplikler yan yana başarılı bir bütünün sadece birer parçasıdır. Kimi zaman farklı duvar kağıdı kombinasyonları veya çarpıcı renk seçimleri hareketlendirir onların duvarlarını. Amaç, genel bütünün içindeki ahenkli dengeyi yakalamaktır. 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.