• Arama

İş Kadınları İçin Saat Modelleri

Çalışmayı bir tutku haline getirmiş olan iş kadınlarının hayatını kolaylaştıran ve stillerine zarif bir dokunuş katan en güzel günlük kadın saat modellerini inceleyin.

Çalışan kadınların en yakın dostu olan zaman makineleri yani saatler, yaşamın her anında bileklerde yer alan adeta zarif birer yoldaşlardır. Koşuşturmalı iş hayatı içerisinde her kıyafete uyabilecek hem de beğenilere hitap edecek modeli seçmek ise oldukça zor. Sizler için araştırdık ve iş kadını şıklığına değer katacak bazı modelleri sayfamıza taşıdık.

IWC, Portofino Automatic 34

Portofino Automatic 34 ile bu yıl yeniden yorumlanan Portofino serisi, IWC Schaffhausen’ın en ikonik modellerini barındıran bir saat ailesi.  İlk kez 1984 yılında çıkan Portofino serisi markanın önemli modellerine sahip, daha önemlisi efsanevi saat yapımcısı Kurt Klaus ve baş tasarımcı Hanno Burtscher’in eskizlerinden doğdu. Portofino Automatic 34, inovatif kolay kayış değiştirme sistemine sahip. Sade tarzda tasarımıyla modelin çelik hasır bileziği saat modasının yenilik rüzgârının adeta öncüsü oluyor. Mekanik mekanizma özelliği ile kendinden kurumalı bir model. Mavi kadranı üzerinde zaman indeksleri ile birlikte 12 adet pırlanta bulunuyor. Kadranı koruyan safir konveks camının her iki tarafı yansıma önleyici ile kaplanmış.  34 mm çapı ile kullanım kolaylığı ve şıklığı ustalıkla bir araya getiriyor. 

A.Lange & Söhne, Saxonia Thin Blue Copper

Lüks saat firması A.Lange & Söhne, Saxonia Thin modeli ile aslında unisex ve sadeliğin içerisinde kompleks  bir beğeniye hitap ediyor. Kadranı ince masif gümüşten üretildi ve derin mavi görüntüsünün içerisinde küçük demir–oksit kristalleri yıldızlar gibi parıldamasını sağlayarak samanyolunu bileklere taşıyor. 39 mm çapında beyaz altın kasasının içerisinde Alman saatevinin kendi yapımı mekanizması yer alıyor. A.Lange &Söhne, Saxonia Thin modeli, 72 saat güç rezervine sahip ve sadece 6.2 mm kalınlığında. Özellikle lacivert krokodil el dikişi kayışı ile tasarım bütünlüğü sağlanmış.

Piaget, Possession

Piaget, zarif kadın bilekleri için elegan şıklığı tasarlamaya devam ediyor. Possession modeli de 29 mm kasa çapı içerisinde yaşamın her anına ve tarzına hitap ediyor. 18 K pembe altın üzerinde 42 adet parlak kesim pırlantalar hareketli olarak eğlenceli bir şekilde yerleştirilmiş. Toprak renginin sıcaklığını yansıtan akik kadranı üzerinde pembe altın ibreleri bulunuyor. Piaget’nin kendi yapımı quartz mekanizma ile can buluyor.

Richard Mille, RM 07-01 IN Gem-Set Black Ceramic

Richard Mille’nin kadınlara hitaben ürettiği güçlü koleksiyonlar, değişik materyallerin ustaca kullanılması ile yenilenerek devam ediyor. 45,66 x 31,4 x 11,85 mm ölçüleri ile en son sunduğu model pırlantalar ile süslü TZP seramik fıçı kasaya sahip. Safir kristal cam ile kadran üzerine özenle dizilmiş pırlantalar ve saat rahatlıkla izlenebiliyor. Modelin son dokunuşları mat ipek bir görünüm kazandırıldı ve tüm mekanizması kendi atölyelerinde üretildi.

Blancpain, Villeret Date Moon Phases

Blancpain Villeret Date Moon Phases, markanın kadınlar için ürettiği muhteşem bir model. Her ortamda takılabilecek şekilde tasarlandı. Özellikle bezelinde çevrili olan pırlantalarının ay fazı takvimi ile aynı kasada buluşması modeli daha da kullanışlı hale getiriyor. Opal kadranı pembe altın kasanın içerisinde yer alıyor. Yaprak şekilli akrep ve yelkovanı, nokta ile ifade edilen zamanı gösteriyor. Safirden yapılan ay fazı veya ay yüzü olarak da tanımlanan Ay’ın hareketlerini gülümser bir çizgi ile sunuyor.

Cartier, Ballon Blanc de Cartier

Cartier’in Ballon Blue koleksiyon ailesinden Ballon Blanc de Cartier en yeni yorumunu şıklığı ve seçkinliği sevenler için sunuyor. Güneş ışığını desenli kadranı üzerinde akrep ve yelkovanı kılıç şekli tasarımı ile yer alıyor. Klasik Ballon Blue modellerinde yer alan kabaşon kurma kolu yerine saat 4 konumunda, bezeline yerleştirilen göz alıcı pırlanta yer alıyor. Bu yeniliğe kadran tasarımı da ayak uydurarak zamanı gösteren Romen rakamları muzip bir şekilde sıralanıyor.

Maurice Lacroix, Fiabe Date

Maurice Lacroix Fiabe Date’nin sade ve zarifliğini dengeli bir şekilde kuran tasarımının kodlarında feminenlik taşıyor. Fiaba Date her seçkin tarza ve zevke eşlik edecek şekilde çekici bir model. Quartz mekanizması ile kusursuzca işliyor. Saati gösteren ibreleri mavi ve kadranı ile bir kontrastlığın göz alıcılığını yakalıyor. 32 mm kasa çapı içerisinde sedef kadranı yer alıyor. Saat 3 konumunda ise tarih göstergesi bulunuyor ve ayar tepesine ise mavi taş yerleştirilmiş.

Romain Gauthier, Insight Micro-Rotor

Romain Gauthier tarafından tanıtılan Insight Micro-Rotor, markanın ilk otomatik olarak ürettiği kadın saati özelliğini taşıyor. Mükemmel bir mikro mühendislik harikası olarak 39,5 mm çapında ve 12,9 mm kalınlığında kırmızı altın kasa içerisinde tüm güzelliğini gözler önüne seriyor. Özellikle ilk olması nedeniyle özellikle zor kadın beğenisine hitap edecek kadar ayrıntılı tasarlanmış. 45 adet parlak pırlanta seti saatin kol hareketi ile zembereğinin dolmasını sağlayan yarım daire şeklindeki rotorunun üzerinde bulunuyor. Sadece 10 adet sınırlı sayıda üretildi.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.