• Arama

Çocuklar İçin Etkinlikler – Kasım 2019

Kasım ayında çocuklara yönelik en güzel etkinlikleri OGGUSTO olarak derledik.

Her yaş grubuna ve ilgi alanına yönelik farklı içeriğe sahip bir etkinlik, mutlaka sizin çocuğunuza da hitap edecektir. Yeter ki siz çocukları sanatla, doğayla, bilimle, etkinliklerle buluşturun, onların hayal gücü emin olun sizi bile çok şaşırtacak. Kasım ayındaki birbirinden yaratıcı ve keyifli atölyelerini, yeni tiyatroları, sergileri ve etkinlikleri OGGUSTO olarak sizler için derledik…

Atölye- Kömürün Resmi (7-9 Yaş)

Önce kısa süreli bir rehberli turla çalışmaya referans olacak müze bölümleri görülüyor. Perili Köşk’ün eşsizi manzarasından basit vizörlerle İstanbul kadrajları alınıyor. Ardından da kömür füzen ve renkli boyaların kullanılacağı siyah beyaz ve renkli yapılan ikili bir çalışma yapılıyor.

Tarih: 2 Kasım Cumartesi

Saat: 10:30

Yer: Borusan Contemporary / Emirgan

Bilet Fiyatı: 35 TL

Satın Al

Tiyatro – Pi Hanım'ın Tarifsiz Kurabiyeleri

Pi Hanım, çok ünlü bir aşçıdır. Mahallede herkes onu tanır ve çok sever. Özel günlerde tüm mahalleye kurabiye yapıp dağıtır ve birlikte afiyetle yerler. Mahalleli onu sadece kurabiyelerinden değil disipliniyle de tanır. O kadar dakik ve düzenlidir ki onunla yaşamak da bir o kadar zordur. Öyle ki, yıllardır mutfağında çalışan sakar yardımcısı Piti’yi sürekli işten kovar. ‘’Geleneksel Benekli Kediler Günü’’nde dağıtılacak kurabiyeleri yapmak için büyük bir sevinçle mutfağa giren Pi Hanım, beklemediği bir sürprizle karşılaşır. Her şeye rağmen kurabiyeler pişer mi dersiniz?" Alper Baytekin’in yönettiği oyun 3 yaş üzeri çocuklara yönelik.

Tarih: 2 Kasım Cumartesi

Saat: 13:00

Yer: Das Das / Ataşehir

Bilet Fiyatı: 39 TL

Satın Al

Tiyatro - Papagenolar

Papagenolar Çocuk Operası, DenizBank'ın desteğiyle minik seyircileri ile buluşuyor. DenizBank Çocuk Korosu üyelerinin Orman Perileri olarak maceraya katılmasıyla daha da büyüyen Papagenolar ailesi, Caner Akın'ın rejisörlüğünde, orkestra şefi  Zdravko Lazarov yönetiminde ve Avrasya Oda Orkestrası eşliğinde, allaturca’nın yapımıyla sahneye konuyor.

W.A. Mozart’ın en sevilen eserlerinden biri olan Sihirli Flüt Operası’ndan ilham alınarak çocuklar için kurgulanan Papagenolar Çocuk Operası'nda  özenle seçilmiş aryalar Türkçe seslendiriliyor. Doğa ve insan sevgisinin öne çıktığı Papagenolar Çocuk Operası’nda hikaye; Papageno karakteri, ailesi, Gece Kraliçesi, Sarastro ve Ağaç Adam etrafında şekilleniyor. Sihirli Orman'da yaşayan tüm canlıların sevgiyle daha da güzelleştiğini, kötü bile olsa her insanın içinde mutlaka bir iyilik kırıntısı olduğunu ve bu iyiliği ortaya çıkarmak için yine sevgi ile yaklaşmak gerektiğini anlatan Papagenolar, tüm çocuklara ve ebeveynlere operanın en eğlenceli halini sunmayı ve tanıtmayı amaçlıyor.

Tarih: 2 Kasım Cumartesi ve 17 Kasım Pazar

Saat: 12:00

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Platinium Sahnesi

Bilet Fiyatı: 49,50 TL

Satın Al 

Gösteri - Sihirbaz Kubilay Qb Tunçer

“Beyoğlu yeniden!” sloganı ile kültür etkinliklerine ev sahipliği yapan Grand Pera, sahnelerinde Merlin ödüllü sihirbaz Kubilay QB Tunçer’i ağırlıyor.

Kubilay QB Tunçer, 2009 MERLİN ödülü sahibi olmuş ve dünyada yılın en iyi kabare sihirbazı seçilmiştir. 2017’de Uluslararası Belgrad Festivali’nde birincilik ödülü kazanan Tunçer, uzun yıllardır sihirle uğraşıyor.

Merlin Entertainments Group bünyeside bulunan Madame Tussauds Müzesi’nin de desteği ile müze ziyaretçileri Kubilay QB Tunçer’in gösterisini indirimli izleme fırsatı buluyor.

Tarih & Saat: 3 Kasım Pazar (15:00) ve 16 Kasım Cumartesi (19:00)

Yer: Grand Pera Sahnesi / Beyoğlu

Bilet Fiyatı:

Madame Tussauds Ortak Bilet - Tam 95.00 TL Öğrenci 85.00 TL

Standart Bilet - Tam 60.00 TL Öğrenci 45.00 TL

Satın Al

Atölye - 7-10 Yaş Masal Atölyesi: Müzede Atatürk’ü Anıyorum

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Rahmi M. Koç Müzesi’nde sevgi ve saygıyla anılacak.

Tarih: 9 Kasım Cumartesi

Saat: 13:00

Yer: Rahmi M. Koç Müzesi

Bilet Fiyatı: 67.50 TL

Satın Al

Tiyatro-Astro Ay'a Tırmanıyor

En büyük hayali astronot olup uzaya gitmek olan Bağış, o gece yine gökyüzünü inceleyip, gözlem yapıp, notlar almaktadır. Gökyüzü her zamankinden daha hareketli ve eğlencelidir. Bu durum Bağış'ı çok heyecanlandırsa da uykusuna yenik düşmüş ve yatağına geçip uykuya dalmıştır. O gece gökyüzünün ona bir sürprizi vardır. Dostu Astro, Bağış'ı bir yolculuğa çıkaracak ve belki de böylece Bağış'ın hayalleri gerçek olacaktır. 3 yaş üstü çocuklar için uygun olan bu tiyatro Alper Baytekin’in yönetmenliğinde sahneleniyor.

Tarih: 09 Kasım Cumartesi

Yer: Das Das İstanbul / Ataşehir

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 39 TL

Satın Al

Atölye - Çocuk Şefler Mutfakta (8-12 Yaş)

İki saat sürecek bu atölyede 8-12 yaş arası Çocuk Şefler; Toz Fındıklı Truffe, Peynı̇rlı̇ ve Jambonlu Pı̇zza ve Banana Mı̇lkshake yapacaklar.

Tarih: 9 Kasım Cumartesi

Saat: 15:00

Yer: EKS Mutfak Akademisi / Kadıköy

Bilet Fiyatı: 100 TL

Satın Al

Tiyatro – Karton Şehir

Mehmet Zorlu Vakfı’nın sevilen oyunu Karton Şehir, Zorlu PSM - Turkcell Platinum Sahnesi’nde minik tiyatro severler ile buluşuyor.

Okulun tüm öğrencileri yılsonu gösterisi için tatlı ve telaşlı bir hazırlık içindedirler. Başkahramanımız “Çocuk” diğer öğrencilerden biraz daha uyumsuz ve yaramazdır. Sene sonu gösterisinde gladyatörler, prensesler, okulun muhteşem korosu şovlarına başlamak üzeredirler. Ancak gösteride başrol olmayı isteyen Çocuk, sadece balon şişirme görevini edinebilmiştir. Bu işin arkasında yatan gerçekler açığa çıkınca çocuk biraz huysuzlanır. Gösteri onun planları doğrultusunda işlemeye başlayınca işler çığırından çıkar. Tüm bunların sonunda Çocuk kendine bir Karton Şehir kurmaya ve oranın kralı olmaya karar verir. Böylece muhteşem Karton Şehir macerası çok eğlenceli ve çok çılgın bir dünyada başlar. Müzik, dans ve birçok sanatı bünyesinde barındıran oyunda rol alan profesyonel oyuncu ve dansçılar çocuklara sınırsız bir hayal dünyasının kapılarını açıyor.

Oyun 4 yaş ve üzeri tüm çocuklara keyifli saatler geçirtmek için Zorlu PSM Sahnesi’nde gösterimde.

Tarih: 9 Kasım Cumartesi ve 10 Kasım Pazar

Yer: Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi

Saat: 12:00

Bilet Fiyatı: 1.Kategori 22 TL / 2.Kategori 11 TL

Satın Al

Tiyatro - Soğuktan Korkmayan Tek Kuş

Günışığı Kitaplığı’ndan çıkmış olan, Mine Kazmaoğlu’nun dilimize kazandırdığı Zoran Drvenkar’ın Çocuk Edebiyatı ödülüne layık görülen Soğuktan Korkmayan Tek Kuş adlı eseri Tiyatro Gülgeç tarafından 5 yaş üzeri herkesin izleyebileceği kukla tiyatrosu olarak sahneleniyor.

Riki, hayatının en soğuk ve uzun kışını yaşamaktadır. O yıl kış hiç bitmemiş, ilkbahar, yaz, hatta sonbahar hiç gelmemiştir. Sonunda sabrı tükenen Riki, bir sabah uyanır ve kışı bulup onunla konuşmaya ve onu gitmesi için ikna etmeye karar verir. Fakat kıştan önce karşısına tuhaf bir kuş çıkar. O, soğuktan korkmayan tek kuştur.

Mevsimlerin ve insan doğasının değişip dönüşebiliyor olmasının güzelliğini anlatan oyunumuz bize büyümek ve olgunlaşmakla ilgili gizli işaretler verir.

Tarih: 10 Kasım Pazar

Saat: 13:00 

Yer: Das Das - Ataşehir

Bilet Fiyatı: 39 TL

Satın Al 

Müzikal – Alaaddin

Binbir Gece Masallarının en ünlüleri arasında yer alan Alaaddin, Tiyatro Temaşa ve GİST (Gösteri İstanbul)’in ortak yapımı ile tiyatro sever çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor. 13 kişilik oyuncu kadrosuyla her yaştan izleyicinin keyifle izleyeceği müzikal; Alaaddin, Prenses Yasemin ve Sihirli Lambanın Cini’nin eğlenceli maceralarını keşfetmenizi bekliyor.

Tarih: 10 Kasım Cumartesi

Saat: 13:00

Yer: Mall of İstanbul

Bilet Fiyatı: 56,50 TL

Satın Al 

Atölye - Çağdaş Sanatla Tanışma (7-9 Yaş)

Borusan Contemporary'nin 7-9 yaş arası çocuklara yönelik, Çağdaş Sanatla Tanışma atölyesi kısa bir müze turu ile başlıyor.

Çağdaş sanat anlayışı doğrultusunda farklı amaçlar için üretilen ambalaj atıkları ve diğer üç boyutlu malzemeler kullanılarak yapılacak bir portre çalışması ile devam eden atölye, genç sanatçıları bekliyor.

Tarih: 16 Kasım Cumartesi

Saat: 10:30

Yer: Borusan Contemporary / Emirgan

Bilet Fiyatı: 35 TL

Satın Al

Tiyatro - Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Dünyanın en ünlü çikolatacısı olan Willy Wonka,  5 altın bileti bulan 5 çocuğa daha önce kimsenin görmediği fabrikasını gezdirmeye karar verir. Bu fabrikada düzenlediği yarışmada birinci olan çocuğa da kimsenin bilmediği bir büyük ödül vardır. Diğer çocuklar altın bileti bulmak için farklı yollar denerken Charlie tamamen şans eseri bileti bulur ve macera başlar. 

Çocuklarınızın eşlik ederek eğleneceği oyunda beş farklı çocuğun yarışmadaki hallerine, büyükbabanın sevgisine ve Willy Wonka’nın danslarına şahit olacaksınız. Pedagog onaylı müzikli çocuk oyunu Charlie’nin Çikolata Fabrikası tüm tiyatro sever çocukları bekliyor. 

Tarih: 18 Kasım Pazar

Saat: 13:00  ve 15:00

Yer: Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi / Kadıköy

Bilet Fiyatı: 28,5 TL

Satın Al 

Atölye - MSA’dan okulların en keyiflisi tatilde! (9-14 Yaş)

Dönem boyunca kalem tutan, yazı yazıp matematik yapan minik eller, bu defa 5 gün boyunca Tatilin Okulu 1’de bıçak tutmayı öğreniyor, mutfağı keşfediyor ve yemek yapmanın keyifli dünyası ile tanışıyor.

MSA’daki Tatilin Okulu’nda küçük gurmeler; önce mutfakta hijyen, güvenlik, sofra düzeni ve mutfak ekipmanı hakkında bilgi edinecekler. Daha sonra temel uygulamaları öğrenecek, dünyanın farklı bölgelerinden lezzetlerle tanışacak ve en sevdikleri yemekleri kendi elleriyle hazırlayacaklar.

Tatilin Okulu’na katılan çocuklar, bundan böyle mutfakta söz sahibi olacak ve kendi kendine yetebilmeyi öğrenecekler.

Siz de evinizin küçük şefine bu eşsiz deneyimi hediye ederek, ona hayatı boyunca hatırlayacağı harika bir mutfak deneyimi yaşatabilirsiniz.

Tarih: 18-22 Kasım (5 Günlük Kurs)

Saat: 10:00 – 15:00

Yer: MSA / Maslak

Bilet Fiyatı: 1.450 TL

Satın Al

Söyleşi - Gülcan Özer ve Mirgün Cabas ile Çocuklu Boşanma (Yetişkinler İçin)

En sıradan yaşamlar bile pek çok macerayla dolu. Bunlardan biri de evlilik. İki kişinin uyumunu gerektiren her faaliyet gibi, hayli zor bir iş.

Bazen içgüdülerimizle, bazen bilinçli çabalarla evlilikleri rayında tutmak için çok çalışıyoruz fakat bazen olmuyor. O durumda, beraber olmayı başaramayan aynı iki kişinin, ayrılmayı başarması gerekiyor.

Eğer çocuklu değilseniz, bu zorluk kısa sürüyor. Ama eğer çocuğunuz varsa… İşte o zaman hiç bitmeyecek yeni bir macera başlıyor. Evlenmek kadar heyecan verici olmayan, sadece sorumluluklardan oluşan bir süreç.

Çocuklu boşanma, medeni ilişkilerde başımıza gelecek en komplike süreçlerden biri. Mirgün Cabas, ilişki terapisti psikiyatr Gülcan Özer’le bu mayınlı araziden geçmenin yollarını konuşuyor.

Tarih: 6 Kasım Çarşamba

Saat: 20:00

Yer: Joint Idea – Kanyon / Levent

Bilet Fiyatı: 150 TL

Satın Al

Çocuklar İçin Mindfulness

"Bir çocuğa gevşemeyi, rahatlamayı, kendine güvenmeyi nasıl öğretirsiniz?"Çocuklar da tıpkı yetişkinler gibi stres yaşayabilir ve endişeleri bırakabilmek, rahatlamak ve gevşemek onlar için hiç kolay değildir. Eğitmen Gülru Aslan Hantaloğlu eşliğinde, 8 hafta sürecek Mindfulness eğitimi, bununla nasıl başa çıkabileceklerini öğrenmenin eğlenceli ve etkili bir yolunu gösteriyor. Mindfulness, doğal bir bilinçle dikkatli olma ve etkili bir şekilde anda olma kabiliyetidir.

Tarih: 26 Kasim baslangic (8 haftalik program)

Saat: 17:30-18:30 / 1. grup 5-8 Yaş | 19:00-20:00 / 2.grup 8-12 Yaş

Yer: İstanbul Drama Sanat Akademisi Yeşilköy Şubesi / Yeşilköy

Katılım ücreti: 1200 TL + KDV

Detaylı bilgi için tıklayın.

Atölye - Eller Kollar Artık Hepsi Heykeller (9 - 12 Yaş)

Tarih: 30 Kasım Cumartesi

Saat: 14.15 – 15.30

Yer: Akbank Sanat / Beyoğlu

Bilet Fiyatı: 20 TL

Artık sanata uzak durmak, uzaktan bakmak yok. Akbank Sanat’ta düzenlenen “Eller Kollar Artık Hepsi Heykeller” atölye çalışması ile sanat içimize işleyecek ve adeta vücudumuzun bir parçası olacak. Çocukların elleri ve kolları bu atölyede rengarenk heykellere dönüşecek.

Satın Al

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.