• Arama

Provence'ın En İyileri

Dünya saf lavanta üretiminin %25’ini karşılayan ve dört kuşaktır dünyanın en özel lavantalarını yetiştiren Le Château Du Bois markasının başındaki Jack Lincele OGGUSTO’ya özel Provence sırlarını yazdı.


Konaklayın

“Gordes ve Luberon’a hakim manzarası ile 5 yıldızlı otel Le Bastide de Gordes ve spa’sı konaklama için en ideal adres.”

 

 

Tepe köyü Gordes'da yer alan 18. yüzyıl dekorlu La Bastide de Gordes'daki terasların ve asma bahçelerin çoğu, panoramik Luberon vadisi manzaralıdır. Yemekleri tonozlu yemek salonunda ya da vadi manzarasına sahip gölgelikli terasta yemenin mümkün olduğu otelde, spa alanında verilen masaj hizmetiyle de otelin tadını çıkarmak paha biçilemez.

 

 

Tadını Çıkarın

“Roussillon en Provence’dan kalkan balonlar ile Luberon’u havadan keşfedin.”

 

 

Luberon’un lavanta bahçelerine tepeden bakarak, yeşil, mavi ve mor üçgeninde kaybolmak, tatil çıtasını oldukça yukarılara taşıyor. Her bölgede ayrı güzel olan balon turlarını, Provence’in eşsiz atmosferinde deneyimlemek, bu bölgede yapılacakların başında geliyor.

Kendinizi şımartın

“Saint-Rémy de Provence’daki sanat galerilerinden kendinize güzel bir hediye alın.”

 

 

Marrel Sanat Galerisi, Vinturi Sanat Galerisi, B Sanat Galerisi ve Pera Galerisi Saint-Rémy de Provence’daki önemli sanat galerileridir. Marrel galerisinden edinilen bir tebrik kartı, Vinturi galeri’den Michel Calvet’in uluslararası üne sahip ekspresyonist eserlerinden biri veya B Sanat Galerisi’nden alınan bir resim, Provence seyahatinin ölümsüzleşmesini sağlayacak.

 

 

Şaşırın

“Fransa’nın en güzel köylerinden biri olan Gordes’i mutlaka görün. Kayaların içine yapılmış olan köyün harika mimarisi ve dar sokaklarında gerçek Provence’ı yaşayın.”

 

 

Gordes, Arnavut kaldırımlı sokakları ve eşsiz kalesiyle Fransa’nın gözbebeğidir. Yeşil vadi içinde bulunan Sénanque Manastırı ve köyden görülen benzersiz gün batımı görülmeye değer.

 

 

Deneyin

“La Maison de la Truffe et du Vin lokantasında trüflü çikolatalarını mutlaka deneyin.”

 

 

Çikolataya farklı bir boyut kazandıran trüflü çikolata, kokusuyla bile mest etmesinin yanında damağınızda bıraktığı tat insanı büyülüyor.

 

Gidin

“Taze suyun gücü ve güzelliğini görmek için Fontaine de Vaucluse’a gidin. İnanılmaz yoğun mavisine bayılacaksınız.”

 

 

Yılda ortalama 630 milyon m3 akış hacmi ile Fontaine de Vaucluse, Avrupa’da tek ve dünyadaki en geniş kaynaklardan biri. Kış ve yaz aylarında serin ve dingin olan kaynak, ilkbahar ve sonbaharda dalgalı ve coşkun oluyor. Maviliği ile ışıldayan ve insana cennetteymiş izlenimi veren bu bölge, unutulmazlarınız arasına girmeye aday.

 

Görün

“Le Château du Bois özel arazisindeki lavanta tarlalarını mutlaka görün. Sabah erken saatleri tercih ederseniz, vahşi hayvanları, geyikleri de görebilirsiniz.”

 

 

Le Château du Boisda, nadide bir şifalı bitki olan saf lavantaları, doğaya saygılı bir biçimde geleneksel tarım metodları kullanarak yetiştiriliyor. Yalnızca saf lavanta üretimi yapmakla kalmayan Le Château du Bois, doğal ve organik kozmetik ürünleriyle de biliniyor. Provence’in adeta simgesi olan lavantaları, havanın maviliği ve doğanın yeşilliğiyle buluşturduğu bu yer, insana kendisini başka bir dünyadaymış gibi hissettirerek hayallere dalmasına sebep oluyor.

 

 

Alışveriş Yapın

“L’Isle sur la Sorgue’daki antikacılarda çok hoş tarihi eser ve parçaya rastlayabilirsiniz.”

 

 

Adeta bir pazar gibi kurulmuş olan antika tezgahlarından ve ya antika dükkanlarından, eviniz için dekoratif amaçlı bir antika eşya ya da saklamak için harika eşyalar bulmak mümkün.

 

Tadın

“Akdeniz’deki küçük ada Porquerolles sahillerinde kızarmış ıstakozu mutlaka tadın.”

 

 

Denizi ve deniz ürünlerini sevenler için tam bir ikisi bir arada: Porquerollos ve kızarmış ıstakoz. Akdeniz’in derin maviliğiyle çevrili adada yapılan harika ıstakoz yemeği, sadece ıstakoz yemek için bile bu adaya gelmeye değdiğini gösteriyor.

 

 

Provence’a Giderken…

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.