• Arama

Kopenhag'ın En İyileri Meeling Wong

 

Kopenhag ve En İyileri

Danimarkalı ünlü Georg Jensen markasının genel müdürü Meeling Wong, OGGUSTO’ya özel olarak kendi Kopenhag’ını anlattı. Seyahat rotalarınız arasında Kopenhag yer alıyorsa mutlaka göz atın.

KALIN “Sankt Peders Straede’te yer alan butik otel SP34 favorim. Burası, rahat ortamı ve arkadaş canlısı çalışanlarıyla ikinci evim haline geldi. Bazen iş çıkışı bir kadeh viski içmek için bile uğruyorum.

DENEYİN “Kopenhag’a geldiyseniz mutlaka kanal turu yapmalısınız. Özellikle de bir yaz gecesinde tura çıkmanızı tavsiye ederim. Botla kanal turu, şehri gezmenin kesinlikle en iyi yolu.

GİDİNNoma, İskandinav mutfağının en lezzetli yemeklerini tatmak için ideal bir adres. Mekan, lezzetli yemekleriyle damağınıza; niş dekorasyonuyla da göz zevkinize hitap ediyor.

GÖRÜN  “Kral’ın Bahçesi’ndeki kraliyet zaviyesi Rosenborg Kalesi, 400 yıllık bir ihtişama sahip. Kraliyete ait sanatsal hazinelerin ve taç mücevherlerin yer aldığı kale görülmesi gereken adreslerden. Hemen yakınlarındaki Orangeriet adlı restaurantta da akşam yemeği yiyebilirsiniz. Buradaki ham şeftalileri tatmanızı öneririm.

GEZİN “Humlebaek’taki The Louisiana Museum of Modern Art, muhteşem manzarası ve mimarisiyle gezilmeye değer. Arabayla Kopenhag’a 40 dakika uzaklıkta olan müzede tüm gününüzü geçirebilirsiniz.”

ALIŞVERİŞ YAPIN “Amargetov’daki üç katlı Georg Jensen mağazasında, mücevher, gümüş ve ev ürünleri bulabilirsiniz. Yine Amargetov’daki Ilums Bolighus da İskandinav tasarımları satın almak için ideal bir adres.”

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.