Chelsea Flower Show 2016

 

Chelsea Flower Show 2016

Dünyanın en büyük çiçek şovu Chelsea Flower Show   24-28 Mayıs günleri arasında Royal Hospital Chelsea’de gerçekleşti. Chelsea Flower Show 2016 her yıl olduğu gibi Kraliçe Elizabeth tarafından açıldı.  Şovun kazananları arasından favorilerimizi seçtik. Görsel bir şölene davetlisiniz.

En İyi Bahçe Şovu

Andy Sturgeon tarafından tasarlanan ve Crocus tarafından hayata geçirilen The Telegraph Garden adlı bahçenin ilham kaynağı, milyonlarca yıldır jeolojik olaylar nedeniyle şekillenen yeryüzü. Sponsorluğunu The Telegraph’ın üstlendiği bahçe, gelecekteki iklim değişikliklerine dikkat çekiyor.

En İyi Sanatçı Bahçesi

Viking Cruises Mekong Garden adlı bahçe, Sarah Eberle tarafından Kamboçya ve Mekong Nehri’ndeki ipek dokuma bölgelerinde yer alan bahçelerden ilham alınarak tasarlanmış. Büyük bölümü sudan oluşan bahçenin balık tutmak için bir güverte bölümü de bulunuyor.

En İyi Taze Bahçe

The Marble and Granite Centre- Antithesis of Sarcophagi tarafından tasarlanan bahçenin ortasına 44 tonluk, büyük bir granit küp yerleştirilmiş. Bahçe, dünyanın tersini düze çevirmeyi temsil ediyor.

En İyi Yapı Bahçesi

The M&G Garden adlı bahçe, Cleve West tarafından İngiltere’deki Exmoor National Park’taki büyük meşe ağacından ilham alarak tasarlanmış.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular