• Arama

Cartier’in Dijital Hikayesi: L'Odyssée de Cartier

Yüzyıllardır mücevher tutkunlarının gözdesi olan Cartier nam-ı değer Mücevherlerin Kralı, L'Odyssée de Cartier için hazırladığı kısa filmlerden oluşan dijital bir seri ile ilhamını keşfe çağırıyor.

İlk beş bölüm, Maison de Cartier’nin dönemler ve stil üzerine etkileri ile Cartier stilinin yaratılışına atfedilmiş hikayelerden oluşan L'Odyssée de Cartier, her bölümünde farklı hikayeleri anlatmak için zamanda yolculuğa çıkıyor: Kraliyetler, hükümdarlar, çok uzaklardan alınan stil ilhamları, flora ve fauna, ikonik tasarımlar ve ihtişamlı müşteriler ile bir araya geliyor. 20. yüzyıl, Fransız aktör Edouard Baer’in sesi ve heyecanlı bir ritimle gözler önüne seriliyor. Cartier’nin dünü, bugünü ve yarını arasında 150 yılı aşan ve yaratıcılıkla dolu bir diyalog oluşturuluyor.

Cartier International Pazarlama ve İletişim Direktörü Arnaud Carrez, dijital seriyle ilgili yaptığı açıklamada, “L'Odyssée de Cartier serisi, Cartier tarzının derinliklerine iniyor ve nelerin ikonik tarzımızı her zamankinden daha güncel kıldığını güçlü biçimde gösteriyor. Bu seri, kültürümüzün derinliğini ve çeşitliliğini ilk kez geniş kitlelerle paylaşmamıza imkan tanıyacak. Cartier, yine meraklı olma cesaretini gösteriyor, beklenmeyenle yeni sınırlara yelken açıyor. L'Odyssée de Cartier, Cartier’nin kendi tarzını özgürce ifade ettiği bir keşif. Bu yüzden her bölüm, ayrı bir deneyim.” diyor.

Bölüm 1: Jeanne Toussaint, La Panthère

İlk bölüm, çağdaş mücevhercilikte devrim yaratan, Panthère’in yaratıcısı efsane kadın Jeanne Toussaint’ın portresini çiziyor. Cartier tasarım stüdyosunun öncü direktörü, her şeyi riske atmayı göze alan tasarımcı Jeanne Toussaint, 1933’te Kreatif Direktör oldu ve 1970’e kadar bu ünvanı korudu. Alameti farikası olan “Toussaint zevki”ni ve zamanının en zarif kadınlarının üzerinde bıraktığı etkiyi ilk bölüm ile keşfedin.

Bölüm 2: Cartier & the British Touch

Cartier & İngiltere, Maison de Cartier’nin tarihi mekanı ve Cartier DNA’sının ayrılmaz parçası Destination London ve New Bond Street’ten esinleniyor. Tasarıma aşılanan İngiliz farkı ve İngiliz Kanalı’nı geçen dandy chic tarzı burada hayat buluyor. Crash de Cartier, swing yapan Londra ve kraliyet… Ailenin zarafet ve ayrıksılıkla olan hikayesi bu bölümde yeniden işleniyor.

Bölüm 3: Cartier and the Russian Influences

Önemli Rus müşteriler Kuzey Ekspresi’yle Paris’e doğru yol alırken, Pierre Cartier de St Petersburg yollarındaydı. Bir yanda Slav folklorundan esinlenilen imparatorluk taçlarıyla Doğu, diğer yanda Garland tarzını, Rus balesini, yeşili, maviyi ve Cartier’i birleştiren Paris. Franko-Rus füzyonu yeteneği, sanatçıları ve yaşama sanatını bir araya getirdi. Cartier ve Rusya Etkisi isimli üçüncü bölüm tüm bunlar yeniden hayat buluyor.

Bölüm 4: Cartier and the Road to the Middle East

Cartier ve Doğu’ya Giden Yol, Basra Körfezini ve nadir inci dalgıçlarını keşfe çıkan sanat tarihi tutkunu koleksiyonerlerin kararlılığından ilhamını alıyor. Doğu’ya, mimarisine ve sembollerine açılan kapı bu bölümle aralanıyor. Soyut geometriyi müjdeleyen ve Cartier’nin bugünkü stil dağarcığını belirleyen İslami motiflere ilk bakışta aşık olan mücevher ustalarının etkisi gözlemleniyor.

Önümüzdeki günlerde yayınlanması planlanan 5’inci bölüm; Cartier ve Çin, kıtadan kıtaya seyahat eden ejderhalar, sedef ve vernik içeriyor. İki kültür, Art Deco’da birleştiriliyor. Kesinlik ve egzotikliğin, sembolizm ve soyutluğun harmanı haline geliyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.