• Arama

Ev Düzeninde Vakit Kazandıran Yöntemler

Evinizi düzenleyip toparlarken size vakit kazandıracak pratik çözümleri bir araya getirdik.

Tüm gün yoğun bir ajandayla oradan oraya koştururken değil, evinizi toparlarken yoruluyor ve işe nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız sizin için birkaç pratik önerimiz var.

Sadeleşin ve Gözden Çıkarın

Ev işi yaparken zamanın yüzde 40’ı, artık kullanılmayan eşyalar için harcanıyor; giyilmediği halde gardıropta yer kapladığı için yerine bir türlü asılamayan diğer kıyafetler, içi boş duran kutular, bir köşeye istiflenmiş biblolar… Eğer zamanınızı verimli kullanmak istiyorsanız öncelikle sadeleşmelisiniz. Evinizdeki kullanmadığınız eşyaları ayırmak; işe yaramayanları geri dönüştürmek ve hala kullanılabilir olanları bağışlamak, ferah bir yaşam alanı yaratmak ve o alanı düzenli tutmak için ideal çözümler.

Akıllı Bir Süpürgeye Yatırım Yapın

Yoğun tempo içerisinde ev temizliğinin en çok vakit alan şeylerden biri olduğunu düşünüyorsanız iRobot ile tanışma vaktiniz gelmiş demektir. Tüm temizlik alışkanlıklarınızı yeniden yaratacak akıllı iRobot süpürge sayesinde; akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden iRobot HOME uygulamasını indirerek, evde olmadığınızda bile haftanın herhangi bir gününde veya saatinde temizliği başlatabilirsiniz.

Kendi küçük ama gücü ve faydası büyük olan iRobot’un navigasyon sistemi; evdeki merdivenleri, münferit mobilya tiplerini tanıyor ve tüm alanı dilediğiniz komut doğrultusunda temizliyor. Böylece siz zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirirken, iRobot evinizi sizin yerinize temizliyor ve hayatınızı kolaylaştırıyor. 

Dolap İçi Düzenleyicileri Tercih Edin

Mutfak çekmecelerinizden ayakkabı dolabınıza, eşyaların birbirine karışmaması ve yerli yerlerinde durabilmeleri için tasarlanan dolap içi düzenleyicilerin büyük bir lütuf olduğunu unutmayın. Çatalları bıçaklardan, kazakları tişörtlerden, topukluları düzlerden, havluları çarşaflardan ayrı ve fakat yine de bir arada tutmaya yarayan dolap içi düzenleyiciler, evinizi derli toplu tutmanızda en büyük görünmez yardımcılardan.

Sepetlere Güvenin

Eğer derinlikli bir düzenleme için zamanınız yoksa, sepetler evinizin toplu kalmasında size yardımcı olabilir. Ailenizin her bireyi için bir sepet ayırın ve evin içinde, aslında olmaması gereken yerde bulduklarınızı sepetlere atarak odalara geri dağıtın. Bu sayede işinize diğerlerini de ortak edebilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Bulmak İstediğiniz Gibi Bırakın

Eğer düzenli bir ev hayatınız varsa; sabah herkesin işe veya okula gitmek için çıktığı ve akşam yakın saatlerde yeniden bir araya geldiği bir düzen tutturduysanız hemen o an yapacağınız birkaç ufak şey, tüm dengeleri yerine oturtabilir. Örneğin; sabah kalktığınızda yatağınızı havalandırdıktan sonra toplayın ve yatak odasından öyle çıkın, akşam yemekten sonra masanın üzerinde ve lavaboda bulaşık bırakmayın veya salonun ışıklarını söndürürken sehpadaki fincanları bulaşık makinasına yerleştirip öyle yatın. Bu sayede günlük enerjinizi önceki sabahtan/akşamdan kalmış dağınıklıklarla harcamamış olursunuz.

Liste Yapın

Eskiden olsa, buzdolabınızın üzerinde her zaman bir kağıt bulundurun ve biten her şeyi o an bu kağıda not edin, derdik. Ancak hafızamızı en iyi akıllı telefonlarımızla temize çektiğimiz gerçeğini göz önünde bulundursak, cep telefonunuzun kısayollarında bir ‘Ev İçin Alınacaklar’ listesi oluşturun. Siz markete gidemeyecek olsanız dahi eksikler için yolu oradan geçecek bir aile bireyi mutlaka olacaktır.

Harekete Geçin

Güzel ve hareketli bir müzik açın, kendinize bir fincan çay koyun, terliklerinizi giyin ve eğlenin. Evinizi düzenlemenin ve ortalığı toparlamanın vakit kaybı olduğunu düşünüyor olsanız dahi, bir kez ipleri elinizden kaçırdığınız an kendinizi içinde bulacağınız olası kargaşanın içinden çıkmanın çok daha yorucu olacağını aklınızın bir kenarına iliştirin.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.