• Arama

Raffles Arcade ve Işıltılı Gelin Mücevherleri

Zorlu Center’da bulunan Raffles Arcade’in çok özel mücevher markaların  muhteşem tasarımları ile unutulmayacak bir gelin mücevherleri çekimine imza attık. Özlem Süer'in gelinlikleri ile İstanbul’un en gözde otellerinden Raffles İstanbul’da yaptığımız bu çekimin ışıltısı göz kamaştırıyor.

 

Atilla Karat’ın ustalığını gösterdiği bu choker kelepçe kolye özellikle kuğu boyunlu gelinlerin gözdesi olmaya aday. Yüzyıllardır farklı modellerde beğeni ile takılan bu kelepçe kolyeler; bu kez minik sıra dizi incilerin dantel gibi işlenmiş bir pırlanta göbek ile birleştirilmesi ile oluşmuş.

 

 

Denizkızlarının göz yaşları olduğuna inanılan inciler yüzyıllardır, saflığın, zerafetin ve duyguların elçisi olarak gelinlerin gözbebeği. Kafkas Mücevher’in Art Deco esintiler taşıyan bu küpesi ve incili yüzüğü ile zarif bir gelinin ilk tercihleri arasında olabilir.

 

 

Kafkas Mücevher’in bu zümrüt droplarla süslenmiş muhteşem gerdanlığı gelinin müstakbel torunlarının bile takmak isteyeceği kadar özel ve zamansız. Mücevher elişçiliğinin en güzel örneklerini gözler önüne seren bu gerdanlıktaki zümrütleri aynı renk ve kalitede biraraya getirmek bile çok uzun zaman ve sabır gerektiren bir beceri.

 

 

Gelinler beyaz pırlanta takar efsanesi; Prens William’ın Kate Middleton’a annesinin safirli yüzüğü ile evlilik teklif etmesi ile tarihe karıştı. Beyazdan uzaklaşmak isteyip, çok renkli taşlara da kendini yakın hissetmeyen gelinlerin cankurtaranı sarı pırlantalar; aynen Atilla Karat’ın bu özel yüzüğü gibi. Tüm dünyayı etkisi altına alan bilezik kardeşiliği sonucu artık tek bilezik takılmasına garip bakılıyor neredeyse. Atilla Karat’ın pırlantalı bu iki görkemli bileziği özellikle göğüs dekoltesi olmayan kolye takılamacak gelinlikler için ideal.

 

 

Bileziği tercih eden gelinlerin kendilerine rahatsızlık verecek şekilde bir ele birden çok bilezik takmak yerine iki ayrı kola takılan ihitşamlı tasarımları tercih etmeleri çok daha akıllıca bir seçim olacak.

 

 

Düğün öncesi vazgeçilmez bir gelenek; gelinin bekar arkadaşlarının isimlerini ayakkabısının altına yazması ve hayatlarının aşkını bulup evlenmelerini dilemesi. Bu özel dilekleri yazan kalem ise; Mont Blanc’ın Grace Kelly anısına hazırladığı özel bir modeli.

 

 

Efsane mücevherlere örnek olabilecek güzellikteki safirlerle süslü bilezik ise Kafkas tasarımı. Sade bir gelin olup sadece bir mücevherle tüm ilgiyi toplamak isteyen gelinler için B Point’in bu elmaslı broşu muhteşem bir saç aksesuarına dönüşebilir. Saça özel olarak tutturulduğu takdirde gece boyunca tüm bakışların size dönmesini sağlayacak bu mücevher; gerçek bir aile yadigarı duygusu veriyor.

 

 

İncinin; altın, beyaz ve siyah her renginin yanyana uyum içinde süzüldüğü bu kolye ve ona uyumlu yüzüğü Molu’nun eseri. Özellikle V yaka gelinliklerle mükemmel bir uyum sağlayacak bu kolye eskiden sadece asillerin takabildiği incilerin neden bu kadar özel olduğunun bir göstergesi. Her anne için gelinliğini giymiş kızının son rötüşlarını yapmak duygusal anlar demek.

 

 

Sevan Bıçakçı ilk çocuğunu kucağına aldığında eşi ve kızına ithafen tasarladığı bu görkemli yüzüğe, Frank Muller’in pırlantalı saati eşlik ediyor. Gelinin saçına annesinin taktığı broş ise Molu tasarımı. Mücevher ile evlilik arasındaki ilişki tektaş yüzükle başlıyor. 1477 yılında Avusturya Arşidükü Maximillian’ın evlenirken Burgundy’li Mary’e bir elmas yüzük hediye etmesi ile başlayan bu gelenek bugün daha da tutkulu bir şekilde devam ediyor.

 

 

Molu’nun bu çok özel taşlı yüzüklerinin hepsi tüm gelin adaylarının rüyalarını süsleyecek kadar güzel.Çiçekler kadar güzel gelinlere çiçeklerden oluşan bu küpe ideal gelin mücevherlerinden biri olmaya aday. Gelinler genel oalrak minik ve kulağa yapışık küpeleri tercih etseler bile özellikle kolye takmak istemeyenler için; yüze yakınlığıyla bambaşka bir ışıltı verecek olan B Point’in bu küpesi çok hoş bir seçim.

 

 

Gelin ve damadın nikah için davetlilerinin yanına inmeden önceki son dakikalar her zaman için heyecanın en yüksek, duygusallığın en yoğun olduğu anlar. Tasarım dünyasının özel isimlerinden Urart’ın içecek kadehlerinden aldıkları yudumlarla heyecanlarını yatıştıran damadın saati Jacqet Droz, şıklığını süsleyen kol düğmeleri ise Rotap’tan. Gelinin damla kesimli hayalleri süsleyen yüzüğü ise Kafkas’tan.

 

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.