Hayallerin Kasabası Megeve

 

Hayallerin Kasabası Megeve

İtalya, İsviçre, Fransa sınırına yakın hayallerin kasabası Megeve 100 yıllık geçmişi ile bir kayak kasabasından çok daha fazlasını sunuyor.

Les Fermes de Marie

Sıcak ve dost canlısı Les Fermes de Marie’i anlatmak için en doğru kelimeler. İçiçe geçen 9 şaleden oluşan otelin rönovasyonunda her bir tahta numaralanarak sökülüp monte edilmiş. Otelde “spor ve canlılık” programının yanı sıra, “çocuk concierge’ bölümü de mevcut.

L’Hotel Mont Blanc Megeve denildiğinde akla gelen ilk otel asırlık geçmişi ile L’Hotel Mont Blanc. Ana meydandaki otelin iç mekanında Jean Cocteau’nın litografileri hemen farkediliyor. 38 odalı otelin şömineli salonunda sunulan sıcak çikolata uğruna otele her sene gelenler var.

Lodge Park Bir dağ otelinin otantikliğini taşıyan Lodge Park’ın dekorasyonu; geyik boynuzları, ekose ve parlatılmış derinin mükemmel birleşiminden oluşuyor. Otelin barı özellikle yemek öncesi buluşmalar için çok popüler. 49 odanın her biri özel toplanmış eşyalarla farklı olarak dekore edilmiş.

Spa du Lodge Park Megeve’in en iyi SPA’sı olma konusunda iddialı olan SPA’nın yenilenmiş dekorasyonu; tahta, su, bitkiler, kürkler ve taş gibi dağlara ait tüm malzemelerin birleşmesinden oluşmuş.

Beef Lodge Kasabanın en iddialı et restaurantı olarak kabul edilen Beef Lodge; Black Angus bonfilesi ve Bavyara Bifteği ile meşhur. Madagaskar karabiberinden, kırmızı soğan reçeline kadar farklı soslarla sunulan etlere geniş bir şarap kavı eşlik ediyor.

L’Alpette Mont Blanc’ın yüksek tepelerinde 1895 rakımda konumlanan L’Alpette’in baştan çıkarıcı tatlı büfesi dillere destan. Megeve’in en efsanevi dağ restaurantı tahta ve kırmızı ağırlıklı dekorasyonu ile 1950’lerin görkemini taşıyor. Güneşli günlerde ise vadiyi 360 derece gören terasında yer bulmak imkansız.

Les Enfants Terribles Les Enfants Terribles bir restauranttan çok adeta yaşayan bir efsane. Avangard dekorasyonu ve bir dağ kasabası için alışılmadık çeşitlikte ve tazelikte deniz ürünleri ile ünlü. Kestane, krem şanti ve dondurma ile hazırlanan Mont Blanc tatlısı ise mutlak tadılmalı.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular