Çatı Katı Terasları

 

Çatı Katı Terasları

Havaların nihayet ısınmasıyla birlikte yaşam alanlarını bahçe ve teraslara taşımaya başladık. OGGUSTO olarak teNeues tarafından yayınlanan ve Ashley Penn tarafından kaleme alınan Living Roofs adlı kitabı Graf von Faber-Castell için kaleme aldık ve tüm dünyadan en güzel çatıkatı teraslarını inceledik. İngiliz peyzaj tasarımcısı ve mimar Ashley Penn tarafından kaleme alınan “Living Roofs” adlı kitap, 240 fotoğrafla başta New York olmak üzere tüm dünyadan en güzel çatı katı teraslarını bir araya getirerek görsel bir şölen sunuyor.

Ashley Penn, “Şehirlerde apartman sakinleri için doğayla bir araya gelmenin en pratik ve ideal yolu, çatı katı terasları ya da bahçeler” diyor ve ekliyor, “Bu şekilde evinizden sadece doğanın sunduğu huzuru yakalayabilirsiniz.”

Penn, kitabı hazırlarken yer verdiği çatı katı teraslarının hemen hepsinin farklı bir stilde olmasına özen göstermiş. “Şehir manzarasını ve yeşillikleri bir araya getirdiği için çatı katı teraslarını çok seviyorum” diyor Penn. Kitaptaki teraslardan ilham alarak kendi terasınızı dekore edebilirsiniz.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular