• Arama

Sonbaharı Zinde Geçirmenin 7 Yolu

Yeni sezonu yenilenmiş bir zihin ve bedenle geçirebilmeniz için en etkili yolları derledik.

Her yeni bir mevsim yeni bir başlangıç… Sonbahar ise yeni bir sezonun başlangıcı… Bu mevsime yenilenmiş, canlanmış ve amaçlarınızı belirleyerek girmek beden ve zihin sağlığınız için çok önemli. Sonbaharı zinde geçirebilmeniz için 7 yol listeledik. Bu yöntemleri takip ederek mükemmel bir sezon geçirebilirsiniz!

Detoks tatiline gidin

Ve yaz tatili bitti. Tatilde sağlığınıza, yediklerinize yeteri kadar özen gösterememiş olabilirsiniz, bunun yanı sıra deniz, kum, güneş derken üzerine bir rehavet çökmüş olabilir. Kendinize gelmenin en etkili yöntemlerinden biri detoks tatil yapmak. Dünyanın ve tabii ki Türkiye’nin en huzur dolu yerleride bulunan detoks otelleri, hem zihninize hem de beden sağlınıza çok iyi gelir. Canlandırıcı ve yenileyici öğünler ile size çeşitli detoks programı sunan otellerde; gününüzü bol vol egzersiz ve meditasyon yaparak geçirebilir, vücut analizi yaptırabilir, uzmanlardan diyet ve wellness desteği alabilirsiniz. Detoks otellerinde en az 1 hafta kalmanızı öneriyoruz.

eforea Spa’da kendinizi yenileyin

Özellikle mevsim değişikliklerinde kendinizi yenilemenin en güzel yollarından biri spa’ya gitmek. Hilton İstanbul Bomonti’nin ödüllü eforea SPA’sı kendinizi yenilemek için mükemmel bir yer, üstelik seçili cilt bakım uygulamalarında ve üyeliklerinde Eylül ve Ekim aylarına özel cazip fırsatlar sunuyor. 6 aylık eforea SPA üyeliklerine ilave bir ay, 1 yıllık eforea SPA üyeliklerine ise ilave 2 ay üyelik hediye ediyor. Bunun yanı sıra yaz boyunca güneşin zararlı etkilerine maruz kalan cildini kışa hazırlamak isteyenlere, Signatür Düzeltici Cilt Bakımı ve Signatür Aromasoul Tüm Vücut Ritüeli bakımlarında ise Ekim sonuna kadar yüzde 20 indirim uygulanıyor. Bu fırsatı kaçırmayarak eforea SPA’ya üye olmak için tıklayın.

90 dakika süren Signatür Düzeltici Cilt Bakımı, özellikle olgun kırışık gözle görülür ton ve hacim kaybı olan ciltleri yenileyerek yoğunluk kazandırıyor. Yüz ovalini gerginleştirerek ciltte daha genç bir görünüm sağlıyor. Signatür Aromasoul Tüm Vücut Ritüeli ile stresten arınıp zihni ve bedeni tazeleme fırsatı buluyor. 90 dakika süren bu eşsiz bakım paketi, öncelikle ölü hücreleri yok ederek vücudun arınmasını sağlıyor ve seçiminize göre Doğu, Akdeniz, Hint ve Arap kültürlerinin geleneklerini yansıtan özel “Aromasoul masaj ritüeli” ile devam ediyor. Ayak onarıcı pedler ve yenileyici mini cilt bakımı ile benzersiz bir deneyim sunuyor. eforea SPA’da Ekim sonuna kadar sürecek cilt & vücut promosyonları için tıklayın.

Spora başlayın

Sonbahar demek yeni bir sezon demek… Bu sezonu en fit halinizle geçirmeye ne dersiniz? Özellikle tatilden çıkmış bedeninizi forma sokmanın tam zamanı. İşe kendinize uygun bir spor dalı seçerek başlayın. Havalar çok soğumadan egzersizini dışarıda yapamızı tavsiye ediyoruz. Yürüyüş ve koşuya çıkabilir, matınızı alarak sahilde ya da parklarda yoga yapabilirsiniz. Eğer bir spor salonuna üye değilseniz, havanın uygun olmadığı günlerde ise evde kendiniz ya da video ile istediğiniz bir egzersizi yapabilirsiniz. 

Şekerden uzak durun

Şekerin zararlarını biliyor ancak onu hayatınızdan çıkaramıyor musunuz? Yeni sezon bu kararı almak için çok doğru bir zaman. Öncelikle şekerin en çok bilinen zararları etkisilerini bir hatırlayalım… Kanser riskini arttırır, hafızanızı zayıflatır, cildinizin çabuk yaşlanmasına sebep olur, vücudun savunma sistemini zayıflatır ve bağımlılık yapar… Tüm bu zararları göz önünde bulundurarak şekerden uzak durun. Bu süreçte şekersiz tatlı tarifleri öğrenebileceğiniz atölyelere giderek bu süreci eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirin

Özellikle hava değişikliğinden dolayı mevsim geçişlerinde bağışıklık sistemi çökebiliyor. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için vitamin yönünden zengin olan besinlerden bol bol tüketin. En güzel mevsim meyvelerinden olan mandalinayı her gün tüketerek vücudunuza C vitamini depolayabilirisiniz. Bunun yanı sıra sofralarında sonbahar sebzelerinin olmasına dikkat edin, haftada iki gün deniz balığı yiyin ve günde en az 2 litre su için. Bağışıklık sisteminizin güçlü kalabilmesi için uyku düzeninize de dikkat edin.

Evinizin enerjisini yükseltin

Bedeniniz ve zihniniz kadar ruhunuzun da yenilenmesi önemli. Kendinize ve eve dönüşün mevsimi olan sonbaharda, pratik ve kolay düzenlemelerle mekanınıza yeni bir ruh katabilirsiniz. En çok vakit geçirdiğiniz yerlerden biri olan evinizi sonbahar ruhuna göre dekore ederek, evinizdeki enerjiyi yükseltebilirsiniz. Toprak tonları, ısıtan dokular, kurumuş yapraklar, mumlar ve tütsüler ile ruhumuza iyi gelen bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Amaçlarınızı belirleyin

Sonbahara, önünüzdeki günlerde ne yapmak istediğinizi bilerek ve amaçlarınızı belirleyerek girmek sezonu daha verimli geçirmenizi sağlar. Amaçlarınızı bildiğiniz ve planlı hareket ettiğiniz zaman işleriniz yolunda gittiği gibi kendinize daha çok vakit ayırabilirsiniz. Plansız olmak ise işlerinizin üst üste gelmesine ve daha çok yorulmanıza sebep olur. Dolayısıyla sonbaharı zinde geçirmenin en önemli detayı amaçlarınızı belirlemek. Kendinize bir defter edinin ve bu deftere yapmak istediğiniz tüm planlarınızı yazın. Amaçlarınızı gerçekleştirdikçe maddelerin üzerini çizmek çok rahatlatıcı bir his olacak!

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.