2016 Süper Yat Ödülleri

 

2016 Süper Yat Ödülleri

2016 süper yat ödülleri İtalya'nın Floransa şehrinde sahiplerini buldu. 2015 yılı boyunca lanse edilen yatların,dizayn ve mühendislik başta olmak üzere innovasyon ve özgünlük anlamında takdir edildiği bu yarışmadan OGGUSTO olarak seçtiklerimiz yazdık.

2016 Yılının En İyi Yelkenlisi

Jürinin en çok zorlandığı kategoride ipi göğüslemeyi başaran Unfurled 46 metrelik bir kuğu. Hollandalı Vitters tersanesinde imal edilmiş bu teknenin ödülü kazandıran en büyük özelliği; zerafetinin yanısıra üstün teknolojik donanımları. Yelken modunda hidrodinamik direnci azaltan özel dizayn edilmiş geri çekilebilir pervane bölmeleri sayesinde inanılmaz verimli bir yelken seyri yapabilmek mümkün.

2016 Yılının Motor Yatı

9 ayrı kategorinin kazananları arasından verilen Yılın Motor Yatı ödülünü, Feadship yapımı 83,5 metrelik Savannah yatı diğer rakiplerinin arasından sıyrılarak aldı. İlham verici zerafeti, dizayn ve işçilik kalitesi ile birlikte en ince detayların birarada yeraldığı Savannah yepyeni bir itme paketi ile kendini ayrıştıran bir süper yat.

2016 Yılının Motor Yatı - 3000 GT ve üzeri

3000 GT ve üzeri deplasmanlı motor yat kategorisinde kazanan 101,5 metrelik Symphony yatı oldu. İnanılmaz güzellikteki dış çizgileri, ferah iç mekan planlaması ve her detaydaki kalitesinin yanısıra teknolojik karakteristikleri ile yatın yapımcısı Feadship bu yılın ödüllerine damga vuran tersane oldu.

2016 Yılının Deplasman Motor Yatı

Aile teknesi olarak dizayn edilmiş 11.11 Benetti firmasının bugüne kadar imal ettiği en iyi tekne olarak yarışma jürisi tarafından kategorisinde birinciliğe layık görüldü. Zarif ve modern çizgileri, mükemmel makina ve donanım yerleşimi, yat sahipleri ve misafirleri için düşünülmüş yüksek seviye kolaylıklar, mürettebat ve servis için ayrılmış alanlar ile art-deco tarzında iç dekorasyonu ödülü kazandıran en büyük özellikler oldu 11.11 için.

2016 Yılının Yelkenli Teknesi (40m. ve üzeri)

Jürinin oybirliği ile ödüle layık gördüğü Topaz, 42,6 metrelik uzunluğu, güzel dış hatları, muhteşem iç dekorasyonu ile tipik bir J-Sınıfı yelkenli. Holland Jachtbouw tarafından imal edilen bu zarif yelkenli, hibrit motor ve itme sistemi ile en son teknolojiyi de barındırıyor.

2016 Yılının Yelkenli Teknesi (30-40m arası)

2016 süper yat ödülleri 30-40m arası en iyi yelkenli kategorisinde kazanan, Andre Hoek Deniz Mimarlık firması ile Claasen tersanelerinin işbirliği ile dizayn ve imal edilmiş 38,8 metrelik Atalante yelkenlisi. Göze hoş gelen zarif ve parıltılı çizgilerinin yanısıra iyi düşünülmüş güverte planı ile jüriyi etkilemişe benziyor.

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular