• Arama

YSL Libre: Özgürlüğünüze Tutkulu ve Cesur Bir Dokunuş

YSL Beauty’nin özgürlük anlayışını yepyeni bir boyuta taşıyacak güçte olan yeni parfümü Libre ile tanıştınız mı?

Erkek giyiminin beraberinde getirdiği güçten ilham alarak, devrimsel kadın kıyafetleri tasarlaryan Yves Saint Laurent’in toplumsal cinsiyet ayrımcılığına başkaldırısı, moda endüstrisini sarsan nitelikteydi. 60’lı yıllarda smokini kadınların kışkırtıcı gece kıyafetine dönüştüren Yves Saint Laurent’in sınırları kaldıran ve duyguları deneyimlemeyi hedefleyen özgürlük anlayışı, markanın günümüzdeki yeniliklerinin de çıkış noktası olmaya devam ediyor. YSL Beauty’nin 7 yıl ve 1500’den fazla çeşitlemeden sonra yarattığı en yeni parfümü Libre, özgürlük anlayışını yepyeni bir boyuta taşıyacak güçte bir koku.

“Modayı bir adım ileriye taşıdığımın ve kadınların o zamana kadar kendilerine yasaklanmış bir özgürlük dünyasına adım atmalarına olanak sağladığımın farkındayım.” 

-YVES SAINT LAURENT

YLS Libre, dünyaca ünlü iki usta parfümör, Anne Flipo ve Carlos Benaim’in imzasını taşıyor. Yves Saint Laurent’in Fas’a olan tutkusuna itafen kullanılan Fas’ın portakal çiçeği, neroli ve mandalina, kokuya tüm duyuları canlandıran bir cazibe katıyor. Bu cazibeyi, Provence lavantası ve eğreltiotunun maskülenliği ve Madagaskar vanilyasının sıcaklığıyla birleştirerek, tahmin edilemez ve baş döndürücü bir kokuya dönüştüren Libre; seksi, havalı, floral ve şimdiden ikonik olmaya aday bir koku.

Özgürlüğün, cesaretin ve özgüvenin kokusu haline gelecek olan Libre’nin şişesi de markanın ikonik tasarımlarından yola çıkarak yaratılmış. Libre’nin şişesini tasarlayan ünlü tasarımcı Suzanne Dalton; ikonik YSL logosunu fazlasıyla büyük ve marka tarihinde ilk kere çevrilmiş bir formda, şişenin etrafını sarmalayarak kullanmasını “beni çevirmeni, tutmanı ve benim yanımda olmanı istiyorum” diyerek, tutkulu bir dille ifade ediyor. Asimetrik siyah kapak, seksi siyah bir tasarım kıyafeti simgelerken; şişenin boynunu sarmalayan altın zincirse, cazibe dolu gerilimi yakalayan seksi bir boyun zinciri olarak yaratılmış.

Markanın neredeyse özgürlüğe yeni bir tanım kazandıran bu yeni kokusu için, pop müziğin cesur yeni sesi Dua Lipa’yi tercih etmesi kesinlikle bir tesadüf değil. Libre’nin çarpıcı reklam filmi için genç şarkıcının efsanevi Rolling Stones şarkısı I’m Free’yi coverlamış olmasıysa, Libre’nin beş duyuya dokunucak şekilde özgürlüğü sahiplenişini vurguluyor. Son dönemde cinsiyet ayrımına dikkat çeken söylemleriyle gündeme gelen Dua Lipa, dünyanın en çok izlenen kadın sanatçısı olmasının yanı sıra, müzik alanında bir çok ilk ve ödülün de sahibi. Libre’nin reklam kampanyasında yer alan Dua Lipa, markanın temsil ettiği değerleri ve kokunun ateşli kadınsılığını ilham verici bir şekilde temsil ediyor.

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.