• Arama

Londra Moda Haftası 2020 İlkbahar Yaz Koleksiyonları

Londra Moda Haftası kapsamında birbirinden ünlü tasarımcılar 2020 İlkbahar Yaz koleksiyonunu modaseverlerin beğenisine sundu. Bu sene 10. yılını kutlayan Victoria Beckham ile açılış yapan Londra Moda Haftası'ndaki koleksiyonların en iyilerine mutlaka göz atın. 

Tüm modaseverler, sezonun trendlerini belirleyen, birbirinden ünlü tasarımcıların elinden çıkan tasarımları büyük bir merakla bekliyor. New York Moda Haftası ile başlayan bu moda rüzgarının şimdiki durağı ise Londra. İşte Londra Moda Haftası’ndan 2020 İlkbahar Yaz koleksiyonları… 

Julien Macdonald 2020 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Podyumun en çekici tasarımlarına imza atan Julien Macdonald, koleksiyonun ilham perisi Gabriela Gonzalez ile güçlerini birleştirip 2020 ilkbahar yaz koleksiyonu için iddialı bir giriş yaptı. Macdonald’ın tasarımlarında pek yer vermediği pastel görünüm, Gonzalez’in etkisiyle yeni koleksiyonda öne çıktı. Nane yeşili, buz mavisi ve lila detaylarla işlenmiş koleksiyonun öne çıkan parçaları arasında parlak siyah ve gümüş kokteyl elbiseleri yer aldı. Ayrıca yaz sezonu için tasarlanan derin dekolteli mayolar da dikkatleri üzerine topladı.

Erdem 2020 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Markanın yaratıcısı ve kreatif direktörü Erdem Moralıoğlu, her zamanki gibi, son koleksiyonunda da toplumda öne çıkan bir figürün biyografisinden esinleniyor. Koleksiyonun esin kaynağını “Benim ilgimi çeken beli kaybolan, katmanlardan oluşan, Viktoryen ve geleneksel elbiselerin kombinasyonuydu.” şeklinde özetleyen Moralıoğlu, yeni koleksiyonunda Tina Modotti’nin oldukça olaylı hayatından yola çıkıyor. Tasarımcının romantik ve devrimci prensipler kadını olarak tanımladığı Modotti’nin yaşamı, koleksiyonun içinde yer alan abartılı bluzlere, pembe süslemelere ve püsküllü şallara ilham veriyor.

Bora Aksu 2020 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Türk tasarımcı Borak Aksu, çığır açan feminizmden etkilendiği moda anlayışını Londra’da podyuma taşıdı. Pers oyuncu, aktivist ve prenses Taj Saltaneh’i onurlandıran koleksiyon, karışıklık ile sadelik arasındaki zıtlıktan doğuyor. Tasarımcının “prensesin aktivism yolculuğuna bir ayna” olarak tanımladığı koleksiyon, sert ve yumuşak materyallerin bir arada kullanılmasına odaklanıyor. Tercih edilen yumuşak ve geleneksek olarak feminen kumaşlar, koleksiyona klasik açıdan romantik, cesur ve güçlü bir his katıyor.

Victoria Beckham 2020 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Doğanın tüm renklerinden ilham alan Victoria Beckham bu yılki defilesinde, onuncu yılını kutlamanın büyük gururunu yaşıyor. Koleksiyonlarında empati yeteneği yüksek olan, ulaşabilir kolay şıklığı benimseyen ve kendi tarzı ile her daim büyüleyen kadın imajına yer veren Victoria Beckham, İlkbahar sezonu için 70'lerin güçlü, cesur ve özgür ruhunu gözler önüne seriyor. Özellikle de zarif ve özenle dikilmiş ipek saten elbiseleri eleştirmenlerin en çok dikkatini çeken parçaların başında geliyor.

Vivienne Westwood 2020 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Ünlü tasarımcı Vivienne Westwood bir kez daha damarlarında akan “aktivizm” kanını gözler önüne serdi. Genel olarak vermek istediği mesajı yayınlamak için yeni koleksiyonunu kişisel platformu olarak kullanan tasarımcı, deneysel siluetler, parça detayları ve çarpıcı baskılara odaklanan unisex bir serisi sundu. Defilenin en büyük odak noktası ise gömlekler oldu. Dökümlü çizgili ve çiçek desenli modellerin yanı sıra patchwork gömlekler tasarımcının “geri dönüşüm” konusunda vurgulamak istediği mesaj oldu.

Temperley London 2020 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

İngiliz tasarımcı Alice Temperley, bu sezon ekibe yeni katılan CEO ile sektörü sallamaya hazırlanıyor. İlk adım olarak koleksiyondaki parçaların fiyatlarını daha erişebilir hale getiren marka, bu yıl sahip olduklarından çok daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyor.

Markanın hem kurucusu hem de tasarımcısı Alice, Temperley London markasının DNA’sını oluşturan bohem siluetleri, örme kumaş gibi duran desenleri ön planda tuttu. Yeni sezonda; günlük kıyafetlere de büyük ilgi gösteren Temperley London, bu yüzden koleksiyona yüksek bel denim ve şort ekledi.

David Koma 2020 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

David Koma 2020 İlkbahar Koleksiyonunda vahşi, korkusuz ve bir o kadar şık seksi kadını ortaya çıkarıyor. Boncuklu işleme detayları, payetli saçaklar koleksiyonun başlangıç noktası olurken, tema aslında tamamen Kenya’da bir safari havasında. Hayvan desenlerinin her kumaş ve modelde hayat bulduğu koleksiyonda tasarımcı kadınları sadece gece değil gündüz de şık ve kendinden emin görmek istediğini vurguluyor.

Burberry 2020 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Burberry’nin Kreatif Direktörlüğü koltuğuna oturan İtalyan tasarımcı Riccardo Tisci İngiliz modasında ne kadar iddialı olduğunu gözler önüne serdi.

Markanın kurucusu Thomas Burberry’nin orijinal ruhundan beslendiğini dile getiren Riccardo Tisci, dönemin uzun beyaz dantel detaylarını, uçuşan kumaşlarını, asaletin tanımı olan elbiselerini modern günümüze uyarlarken, kendinden bir parça eklemeyi atlamıyor: Elle boyanmış, kolaj halinde hayvan baskıları. “İlk önce kimliği oluşturacağız, sonra onu geliştireceğiz. Bir sonraki adım ev kıyafeti olabilir. Çoktan parfüm ve sabun çıkardık, hatta müzik hoparlörü bile yaptık. Zamanla olgunlaştık. Çok daha moda olduk ve aynı zamanda neden bir yaşam tarzı olmayalım?” diyen Tisci, Burberry'nin bir ekose ve trençkottan çok daha fazlası olduğunu söyledi.

Korseli ceketler ve saçak detaylı etekler koleksiyonun en dikkat çekici parçalarından sadece birkaçı olurken, çiçek desenli elbise üzerine kullanılan hayvan desenli eşarplar sezonun en iddialı kombin önerisine kapı açıyor niteliğinde.

 

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.