• Arama

Jean Daniel Lorieux Sergisi

Jean Daniel Lorieux Sergisi, Production Berlin’de! True Blue adlı sergi 1970’li, 80’li ve 90’lı yıllara ait fotoğraflarla oldukça nostaljik bir sergi.

 

 

11 Haziran’a kadar Berlin’deki Production Berlin’de devam eden True Blue için Lorieux, “Ziyaretçilerin sergiden kalplerinde bir güneş ışığıyla ayrılmalarını istiyorum” diyor. Vogue, L’Officiel ve Harper’s Bazaar gibi moda dergileriyle ve Dior, Lanvin, Paco Rabanne, Céline, Pierre Cardin, Guy Laroche ve Courrèges gibi ünlü modaevleriyle çalışan Jean-Daniel Lorieux, Fransa’nın en ünlü moda fotoğrafçılarından.

 

 

Fotoğraflarında canlı ve parlak renklere yer vermeyi tercih eden Lorieux, grafik şekilleri de imzası haline getirdi. Kendisi, çok sık seyahat ederek moda fotoğrafları çeken ilk fotoğrafçılardan. Özellikle deniz, güneş ve gökyüzünün ön planda olduğu fotoğraflarıyla ön plana çıkıyor. Jean-Daniel Lorieux “True Blue” için, “Bu sergide, dünyanın pek çok farklı yerinde çektiğim fotoğrafları bir araya getirmek istedim. Bunlardan pek çoğunun buluştuğu nokta, mavi gökyüzü ve deniz oldu” diyor.

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.