• Arama

OGGUSTO ve Sevil Dolmacı Ev Sahipliğinde Sergi Açılışı Daveti

Kolombiyalı sanatçı Rafael Gomezbarros, “We Forget to Think We Are Born” isimli ülkemizdeki ilk kişisel sergisini, Sevil Dolmacı ve OGGUSTO ev sahipliğinde gerçekleşen özel açılış yemeği ile sanatseverlerin beğenisine sundu.

Ülkemizdeki ilk kişisel sergisi “We Forget to Think We Are Born” ile Türk sanatseverlerle buluşacak olan Kolombiyalı ünlü sanatçı Rafael Gomezbarros, sergisinin açılışı için İstanbul’a geldi. Sevil Dolmacı Art Consultancy’de 16. İstanbul Bienali’ne paralel olarak gerçekleşecek sergisinin açılışı için gelen Rafael Gomezbarros kendisi onuruna verilen yemeğe katıldı.

9 Eylül’de Sevil Dolmacı Art Consultancy Kurucusu Sevil Dolmacı ve OGGUSTO’nun ev sahipliğinde gerçekleşen öğle yemeğinde sanatçı ve serginin küratörü Javier Meija, Türkiye’nin cemiyet hayatından, iş dünyasından, sanat severlerden ve fikir önderlerinden oluşan özel isimler ile bir araya geldi.

Özlem Güsar, Rafael Gomezbarros, Revna Demirören, Sevil Dolmacı

Kolombiya özgü müzikler, dekorasyon ve detayların kullanıldığı etkinlikte, davetlilere Kolombiya atmosferi yaşatıldı. Sunset’in 25. yıldönümü şerefine, Yaratıcı Mutfak Direktörü Fabrice Canelle tarafından özel hazırlanan menü de davetlilerin beğenisini kazandı. Öğle yemeğinin ardından düzenlenen açılış kokteylinde ise konuklar keyifli vakit geçirirken sanatçı ile tanışma ve eserlerini yakından görme şansı yakaladılar.

Doğduğu ülke Kolombiya’da yaşanan politik çatışmalardan yola çıkarak bireyin toplumla ilişkisi, kimlik ve anonimlik, göç ve bellek kavramlarını sorgulayan eserlere imza atan Gomezbarros, küratörlüğünü Javier Meija’nın üstlendiği ‘We Forget to Think We Are Born’ isimli Türkiye’deki ilk kişisel sergisinde, ‘We Are Numbers’, ‘House Taken’, ‘We Are Human’ ve ‘I Eat, You Eat, He Eats’ isimli dört farklı serisinden seçilmiş eserlerine yer veriyor. Sevil Dolmacı Art Consultancy’de 9 Eylül’de açılışı gerçekleşecek olan sergi Kolombiya’da uzun yıllar devam eden iç savaşın yarattığı zarar ve şiddetten yola çıkarak “Kaybolanı unutmalı mıyız?” “Birbirimize güvenebilir miyiz?” “Neden göç ederiz?” ve son olarak “Neden bu kadar açım?” sorularıyla izleyiciyi çağımızın global problemleri üzerine düşünmeye davet ediyor. 

Javier Meija, Rafael Gomezbarros

Özlem Güsar, Saffet Emre Tonguç, Sevil Dolmacı

Ahu Orakçıoğlu, Berna Sağlam Naipoğlu, Feryal Gülman

Alea Pınar Du Pre, Alize Tansever, Ayşegül ve Hakan Kodal

Didem Bağrıaçık, Hülya Eltemur, Kağan Gökalp

İpek Özkan, Kaya Demirer, Murat Tufan

Pınar Hotiç, Nazlı Kayı, Pınar Kartal Timer

Siren Ertan Kayalar, Zeynep Üstünel, Zeynephan Gemicioğlu

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.