• Arama

Tiffany Tektaş 130. Yılını Kutluyor

Tektaş alyans modelleri arasında efsanevi bir yere sahip olan Tiffany Setting olarak bilinen Tiffany Tektaş; gerçek aşka giden yolda 130. yılını kutluyor.

 

Tiffany’nin pazarlama müdürü Caroline Naggiar, “ “Kurucumuz Charles Tiffany, Tiffany Setting’i ilk olarak 1886 yılında dünyaya tanıtmıştır. O tarihten beri de aşkın sembolünü denince ilk akla gelen Tiffany Setting, zanaatkârların usta işçiliğini ve pırlanta mirasını bizlere hatırlatmıştır Tiffany Setting, zanaatkarların usta işçiliğini ve pırlantanın mirasını hatırlatıyor. Bu nedenle yüzüğün 130. yılı kutlanırken, el işçilikleriyle tektaşta mükemmeliği veren ustaları onurlandırmak istedik” diyor.

 

 

Tiffany, yüksek kalitedeki pırlantalarının ham halini kendi madenlerinden veya dünyada bilinen güvenilir tedarikçilerden temin eder. Daha sonra kendi tesislerinde, bu taşların kesimini ve parlatılma işlemini gerçekleştirir. Pırlanta tedarik zincirinin sürdürülebilirliği Tiffany için çok önemlidir. Tiffany Setting, diğer tektaş yüzük modellerinden  farklıdır çünkü Tiffany dünyada çıkarılan en iyi pırlantaların 99.96%’sını reddeder ve mükemmel pırlantayı ararken, Tiffany standartları 4C kuralının da ötesine gider. 5. C ise bir Tiffany pırlanta yüzük için vazgeçilmez olan; eşsiz ışıltısı, ihtişamı ve parlaklığıdır.

 

 

Tiffany Tektaş Farkı

Tiffany’nin gemologu Melvyn Kirtley der ki, “Dünyada çıkan en iyi pırlantaların 99.96%’sını reddederim çünkü dünyada kabul edilen kalite anlayışı ile Tiffany kalitesi arasında fark var.” “130 yıldan beri, Tiffany’nin eşsiz pırlantaları kusursuz bir işçilikle montüre konulmuştur, kalitesinden hiç ödün vermemiştir.” der, pırlanta mıhlayıcısı Tomasz Dziwura. “Tektaş pırlanta yüzüğün 57 fasetini titizlikle parlatırım, eğer sadece 56 faset en mükemmel halinde parlarsa ben onu başarısızlık olarak kabul ederim.” der pırlanta parlatıcısı Jorge Jimenez

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.