Swatch ile Safari Zamanı

 

Swatch ile Safari Zamanı

Vahşi doğayla haşır neşir olmaya hazır mısınız? İster ister Maasai Mara’da aslanları fotoğraflayın ister Kruger’de uzun bir safari turuna çıkın. OGGUSTO olarak Afrika’da, safarinin en iyi adreslerini kaleme aldık ve her destinasyona özel kombin önerilerini paylaştık.

Maasai Mara National Reserve Kenya, Afrika’nın en popüler safari destinasyonlarından. Buradaki en popüler alansa Kenya’nın güneybatısındaki Maasai Mara National Reserve. Zebra ve Afrika antilobu göçlerini görmek için bu bölgeyi özellikle Temmuz ve Ekim ayları arasında gezmekte fayda var. The Mara Nehri’nin kıyısındaki ağaçlarda yaşayan yüzlerce farklı çeşit kuş da görülmeye değer. Buraya kadar gelmişken balon turu yaparak Maasai Mara’yı tepeden görmeyi de ihmal etmeyin.

Chobe National Park Botswana’daki Chobe National Park’ta tam 120.000 fil yaşıyor. Burayı ziyaret etmek için en ideal dönem, Mayıs ve Ekim ayları arası. Bu dönemde her an filler, zürafalar, antiloplar ve bufalolarla burun buruna gelebilirsiniz. Burası aynı zamanda “Büyük Beşliler” olarak adlandırılan hipopotamların, krokodillerin, Afrika ceylanlarının, leçvelerin ve yabani köpeklerin de en çok yaşadığı bölge.

Kruger National Park 1898 yılında, Güney Afrika’da kurulan Kruger National Park, Afrika’nın en eski ve en iyi safari imkanını sunan doğal parkı. Afrika’nın en iyi korunan parkı olma özelliğini de taşıyan Kruger National Park’ta yollar çok düzgün olduğu için illa jeep kiralamak durumunda da değilsiniz.

South Luangwa National Park Yürüyerek safari yapmak isteyenler için en ideal adres Zambiya’daki South Luangwa National Park. Vahşi doğayla iç içe olabileceğiniz parkta yer alan The Luangwa Nehri ise suaygırlarıyla dolu. Ayrıca burada tam 400 çeşit kuş cinsi yaşıyor.

Serengeti National Park Tanzanya’daki Serengeti National Park, Afrika’daki en iyi ve en çok turist ağırlayan safari destinasyonlarından. 1952 yılında kurulan park, dünyada vahşi yaşama en iyi tanık olabileceğiniz adres. Serengenti National Park, yıllık hayvan göçünün en çok yaşandığı park. Göçe tanıklık edebilmek için Aralık ve Mart ayları arasında bölgeyi ziyaret etmek gerekiyor. Etosha National Park Namibya’nın en iyi safari adresi olan park, Afrika’nın en uzun fillerine ev sahipliği yapıyor. Ayrıca siyah mangırların ve tam 114 çeşit memeli hayvanın da yaşam alanı. Burası özellikle manzarası nedeniyle doğa fotoğrafçıları tarafından en çok tercih edilen adres. “Büyük, beyaz alan” anlamına gelen Etosha’yı ziyaret etmek için en ideal dönem Mayıs ve Eylül arası.

Okavango Delta Botswana’s Kalahari Çölü’nden geçen The Okavango Nehri’nin yanındaki Okavango Delta, safari için özel bir adres. Burada hem suda hem karada yaşayan hayvanları yakından gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca sadece arabayla değil, yürüyerek safari yapmak için de oldukça elverişli yollara sahip. Bu bölgede, nisan ve mayıs aylarında yoğun yağış ve sel olduğu için Haziran ve Eylül arası ziyaret etmek için ideal dönem.

 

E-Bülten Üyeliği
OGGUSTO.COM'un özenle seçilmiş gustolu içeriğini haftalık olarak takip etmek için e-bültenimize üye olun.
İlginizi Çekebilecek Konular